Víkendové pozvánky

0

Dnes od 16.30 hodin proběhne v Malé Skále v místní sokolovně jarní koncert žáků zdejší základní školy a ZUŠ Turnov, na něj od 18.00 hodin navazuje v prostorách základní školy vernisáž žákovských výtvarných prací. Současně proběhne slavnostní otevření nových prostor školy v podkroví.
Jinak je nadcházející víkend především ve znamení Traktoriády na Vyskři a zahájení turistické sezony – „Český ráj dětem“.

Pátek 26. dubna
* PRVNÍ ROK ADRADOBRODINÍ V TURNOVĚ. Cesta je cíl, tak zní podtitul akce, na které uslyšíte melodie pěveckého souboru Gabriel. Společně se ohlédneme za uplynulým rokem působení ADRY v našem městě. Pobočka knihovny, vlakové nádraží Turnov II, začátek v 16.00 hodin.

Sobota 27. dubna
* AMERIKY NA SYCHROVĚ. Tradiční setkání milovníků amerických vozidel spojené se soutěží elegance. Zámecký park od 10.00 do 15.00 hodin. Pořádá 1st VETERAN US CAR CLUB PRAHA.
* EDUARD PETIŠKA A HRAD VALDŠTEJN. Slavnostní odhalení pamětní desky českému spisovateli Eduardu Petiškovi, který na hrad v letním období rád jezdil a psal zde své romány. Tato pocta se koná v rámci 95. výročí narození spisovatele. Slavnostního aktu se zúčastní syn spisovatele PhDr. Martin Petiška a další hosté. Fanfáry Trubačů Českého ráje uvedou projev literárního vědce PhDr. Jiřího Opelíka, CSc. Odhalení pamětní desky se koná v rámci velké akce Český ráj dětem, kterou se otevírá nová turistická sezona roku. Nádvoří hradu Valdštejn od 10.30 hodin.
* JOHN DEERE TRAKTORIÁDA 2019. Největší agrosetkání v regionu. Prostor polního letiště na Vyskři. Traktoriáda je vypsána celkem pro pět kategorií (dvě kategorie malotraktorů, dvě kategorie traktorů a samostatnou kategorii pro ženy). Přejímky strojů začínají v 7.45 hod., od 8.00 hod. je na programu jízda zručnosti a v 11.00 hodin startuje hlavní závod – dvě jízdy souměrnosti. Závod šlapacích traktůrků pro děti do 9 let se koná od 10.00 do 12.00 hodin.
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. 16. ročník akce na zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Pro děti i dospělé bude připraveno putování na Turnovsku plné soutěžních úkolů a otázek, při kterém se na cestě setkají s řadou postav z pověstí Českého ráje. Připraveno je i divadelní představení na hradě Valdštejn. Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích. Část trasy není vhodná pro kočárky (ty mohou využít objízdnou trasu po místních komunikacích). Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí soutěže! Akce je pro účastníky ZDARMA!
Start: 150 m od žst. Turnov-město (směr Valdštejn) 8.30 – 11.00 hodin.
Cíl: Sportovně rekreační areál Maškova zahrada Turnov.
Program v areálu Maškovy zahrady:
12.00 kulturní program včetně zajímavých atrakcí pro děti (areál bude otevřen od 11.00)
14.15 příchod krále Granáta s královnou a družinou
14.45 losování soutěžních kupónů o zajímavé ceny
* HLOUPÝ HONZA. Muzikálové pohádky pro malé a velké uvede soubor Gabriel poprvé v Českém ráji. Galerie státního zámku Sychrov od 16.00 hodin. Uslyšíte retro melodie a známé písničky s autorskými texty za doprovodu klavíru. Muzikálový soubor Gabriel vznikl již v roce 1989 a má 25 členů. Členové souboru se vzdali honoráře za vystoupení a stejně jako ostatní partneři této akce podpořili aktivity humanitární organizace ADRA, pro které je určen finanční výtěžek z představení.

Sportovní pozvánky:

Sobota 27. dubna
* HÁZENÁ, II. liga žen: TJ Turnov – Astra Praha. Začátek v hale TJ v 17.00 hodin. Od 15.00 hodin zde změří síly mladší dorostenky TJ Turnov se Sokolem Bělá pod Bezdězem.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Rovensko (17), Semilsko-OP: Mírová – Vysoké (17).

Neděle 28. dubna
* FOTBAL / Semilsko-OS: Přepeře C – Tatobity (17), Rovensko B – Benecko (17).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.