PRÁCE NA REGENERACI SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ ZAČNOU V SRPNU

0

Příjemná a zároveň možná i trochu nepříjemná informace pro obyvatele sídliště u turnovského nádraží: V srpnu zde začnou stavební práce na regeneraci sídliště. Ty částečně omezí život zdejších obyvatel, ti ale získají novou kvalitu života. Turnovská radnice byla úspěšná se žádostí o dotaci na ministerstvu pro místní rozvoj, z programu „Regenerace panelových sídlišť“ do Turnova putuje částka ve výši 4 mil. Kč. „To ale bohužel na plánovanou první etapu regenerace sídliště nestačí, město bude muset z rozpočtu přidat zhruba dalších deset milionů. Přesnou částku budeme znát až po vyhlášení výsledků výběrového řízení na dodavatele stavby,“ uvádí Ludmila Těhníková, vedoucí odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Regenerace sídliště u nádraží je rozdělena do pěti etap, letos by měla být realizována ve výše uvedeném finančním objemu první etapa. Ta zahrnuje chodníky v ulici Kosmonautů u mateřské školy a dětského stacionáře, kde bude také rozšířena plocha na parkování v podobě nových šikmých stání. Další nová šikmá parkovací stání vzniknou posunutím chodníku a plotu zahrady mateřské školy naproti prvnímu výškovému domu ve Studentské ulici (blok A). Obyvatelé tohoto domu dosud nemají k dispozici téměř žádné plochy na parkování vozidel a auta tak odstavují v zeleni sídliště. Tato etapa regenerace sídliště zahrnuje také rekonstrukci spojovacího chodníku za mateřskou školou. Stavební práce začnou v srpnu, dokončeny budou v listopadu t.r.

Město Turnov nedávno dokončilo regeneraci sídliště Jana Patočky, která probíhala také za podpory ministerstva pro místní rozvoj. Nyní se těžiště zájmu přesune na sídliště u nádraží, záměrem je každý rok zde realizovat jednu z navržených etap regenerace. Sídliště u nádraží bylo postaveno v letech 1961 – 70. Nyní je většina domů již opravena, byty jsou převážně v osobním či družstevním vlastnictví. V roce 2009 proběhla mezi obyvateli anketa, kterou organizovala komise pro občanské záležitosti rady města. Výsledky ankety se poté promítly do jednotlivých etap projektové dokumentace. Nejvíce si občané přejí rozšíření parkovacích ploch, důležitá je i péče o zeleň a úprava odpočinkových míst. Odhadované náklady na všech pět etap regenerace jsou ve výši zhruba 70 mil. Kč. V případě obdržení dotace každý rok a příspěvku na tuto akci z rozpočtu města, může být sídliště regenerováno v letech 2011 – 2015.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.