DUBNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Duben tradičně nabízí velké jarní akce pro celé rodiny, ať už je to tradiční zahájení turistické sezony v Českém ráji nebo vyskeřská Traktoriáda. V pozvánkách najdete také Velikonoce na Dlaskově statku a na zámku Sychrov, koncerty k desátému výročí úmrtí Waldemara Matušky a několik dalších koncertů, besed a setkání. V projektu „Spisovatelé na nádraží“ uvítají v pobočce knihovny na turnovském nádraží Jaroslava Rudiše, který slaví velké úspěchy v Německu, pochází z Lomnice nad Popelkou a je absolventem turnovského gymnázia…

Pondělí 1. dubna
* ODPADOVÁ PŘEDNÁŠKA ANEB ODPAD NIKDO NECHCE, ALE KAM S NÍM? Ing. Milan Havel, Arnika – odborník na problematiku odpadů, exporadce. Sál Žluté Ponorky v Husově ulici od 18.00 hodin.
* SNY VE VEGAS. Travesti show. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 320 Kč.

Úterý 2. dubna
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Čítárna na oddělení pro dospělé městské knihovny A. Marka od 18.00 hodin.

Středa 3. dubna
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.
* NORSKO. Podle mnohých je Norsko nejkrásnější země na světě. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 4. dubna
* KRÁSY KRKONOŠ. Přednáška Michala Skalky o chráněné floře a fauně v našich nejkrásnějších horách. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivní senior v penzionu Žižkova. Začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu 15. dubna v penzionu na Výšince a 24. dubna v DD Pohoda.
* ZKAMENĚLÉ STOPY ANEB PO STOPÁCH DÁVNÝCH ŽIVOČICHŮ. Po stopách (a to doslova!) dávných živočichů z minulých geologických dob se mohou vydat návštěvníci neobvyklé výstavy. Ta je seznámí s málo známým oborem nazývaným paleoichnologie, který se zabývá studiem projevů života již vyhynulých organismů. Nálezy na našem území jsou v tomto směru velice skromné – dosud byla nalezena jediná prokazatelná dinosauří stopa v lomu u Červeného Kostelce ve východních Čechách. Většina stop studovaných ichnology však přece jen patří nenápadnějším, ale rovněž velmi zajímavým mořským bezobratlým živočichům. Výstava, která je výsledkem spolupráce Muzea a galerie v Prostějově, Vlastivědného muzea v Olomouci a Katedry geologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, je doplněna o cenný paleoichnologický, ale i paleontologický materiál, který pochází z geologických sbírek několika vědeckých institucí, ale i ze sbírek soukromých sběratelů, včetně jediné nalezené stopy dinosaura na našem území! Takto ucelená a komplexní výstava o fosilních stopách doposud v České republice neproběhla. Výstavní sál Muzea Českého ráje, vernisáž od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 30. června.
* NA STÁŽI V ČÍNĚ: NINGBO A ŠANGHAJ. Čínskou kulturu a své další zážitky z měst Ningbo a Šanghaj představí Lucie Zoulová, vedoucí Informačního centra pro mládež Turnov. Sálek ICM od 18.00 hodin.
* KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY. Pěvecký sbor Antonín Dvořák srdečně zve na koncert duchovní hudby, který pořádá ve spolupráci se smíšeným pěveckým sborem Bořivoj z Lomnice nad Popelkou. Právě host tohoto koncertu je důkazem, že renesance sborového zpěvu probíhá a těší zpěváky i posluchače. V programu uslyšíte duchovní tvorbu od 16. století po současné autory. Kostel Československé církve husitské v Turnově od 18.00 hodin.
* SKLENĚNÁ MALOVANÁ. Tvořivá dílna pro dospělé. Přijďte si namalovat barevné lucerny nebo lampičku ve vitrážovém stylu. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu: terum@seznam.cz. Cena 250 Kč. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 18.00 do 22.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 5. dubna
* ZA-BEAT! & ROZUMBROTHERS. Kapela ZA-BEAT! vás zve na své poslední veřejné vystoupení. Po pětadvaceti letech působení na hudební scéně s výhradně vlastní tvorbou končí svou existenci. Přijďte se s nimi rozloučit i vy! Jako host vystoupí kapela Rozumbrothers, hrající od roku 2012 hudbu na pomezí rocku a popu s příměsí triphopu, folku a funku. Malá (domácí) scéna, koncert. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 6. dubna
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO. Celorepubliková akce zaměřená na úklid černých skládek. Připojí se i Turnov – akce pro širokou veřejnost. Jedná se o sběr odpadů za sídlem Technických služeb. Zájemci se sejdou u železničního mostu – GPS souřadnice – 50.5818553N, 15.1484589E. Uklízet budou pozemky pod železničním mostem a dál podél toku Jizery. Prostor za sídlem Technických služeb Turnov od 10.00 do 12.00 hodin.
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY proběhne od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice (Přáslavice).
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* MAŠKARNÍ BÁL. K tanci a poslechu hraje pražské M.T.O. Universal. Přijďte si zatančit na vystoupení nejoriginálnějšího hudebního seskupení této země, které pro vás s nadhledem a napříč žánry zmapuje hudební scénu od 60. let do současnosti. V podání Františka Skály, Tomáše Hanáka, Zdeňka Lhotského, Lenky Vychodilové a dalších známých umělců uslyšíte pestrou směsici písní od Elvise Presleyho a Toma Jonese přes Franka Sinatru a Pavla Lišku až po Janu Kratochvílovou a Hanku Zagorovou. Vstup v maskách velmi vítaný! Maškarní bál pro dospělé. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 300 Kč.

Pondělí 8. dubna
* DRUHÁ KAPITOLA. Něžná komedie o vdovci a rozvedené ženě, které se jejich nejbližší snaží dát dohromady. Hrají: Petra Jungmanová, Jiří Štrébl, Alena Štréblová, David Punčochář. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Úterý 9. dubna
* JIŘÍ PLÁTEK – UMĚLECKÉ KNIŽNÍ VAZBY. U příležitosti 90. narozenin uměleckého knihaře Jiřího Plátka připravilo Muzeum Českého ráje výstavu, která je soubornou retrospektivou jeho výtvarné práce. Jiří Plátek se narodil v roce 1929 v Turnově v rodině knihařů. Otec i dědeček Jiřího Plátka se tomuto výjimečnému řemeslu věnovali v dílně v domě naproti muzeu. Jeho umělecké vazby jsou zastoupeny ve sbírkách u nás i v zahraničí. Slavnostní zahájení výstavy proběhne od 17.00 hod. v Kamenářském domě. Výstava potrvá do 9. června.

Středa 10. dubna
* ARS CAMERALIS – GOTIKA V ČECHÁCH. Po několika letech se do koncertní nabídky vrací středověká hudba. Soubor Ars Cameralis se věnuje poučené interpretaci hudby vrcholného středověku již od svého založení v roce 1963 a ve svém repertoáru má veliké množství středověké hudby z doby 13. až 15. století, ale také hudbu současnosti. Turnovský hudební večer. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.

Čtvrtek 11. dubna
* TURNOVSKÝ KOS 2019. Již 20. ročník pěvecké soutěže jednotlivců o nejlepšího turnovského zpěváka. Soutěž probíhá v pěti kategoriích od nejmenších dětí z MŠ až po mládež do 15 let. Propozice na www.ponorkaturnov.cz. Základní umělecká škola Turnov, náměstí Českého ráje, začátek ve 14.00 hodin.
* JOZEF SOUKUP (1919-2004), GLYPTIK, ŠPERKAŘ, SKLÁŘ A MEDAILÉR. Výstavy v Klenotnici muzea ke stému výročí narození významného českého výtvarníka, klasika moderní české glyptiky a šperku, rodáka z Přepeř. Klenotnice Muzea Českého ráje, vernisáž od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 19. května.
* Z PROKLETÝCH HOR DO ALBÁNIE. Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o třítýdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Pobočka knihovny vlakové nádraží Turnov II od 18.00 hodin.

Pátek 12. dubna
* DĚDKOVÉ. Přijďte si poslechnout písně, které jste dlouho neslyšeli, ale dobře znáte. Malá (domácí) scéna, koncert. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 13. dubna
* SETKÁNÍ SBĚRATELŮ PIVOVARSKÝCH SUVENÝRŮ. Klub Jizeran Turnov zve na tradiční sběratelské setkání. Koná se v „hasičárně“ v Daliměřicích od 8.00 do 12.00 hodin.
* PEČEME V MUZEU – ŘEMESLNÝ WORKSHOP. Velikonoční, posvícenské a vánoční pečení s řemeslnicí a pekařkou Ivou Válkovou, doprovázeno povídáním etnografky Vladimíry Jakouběové o tradicích, stravě a pečení v lidovém prostředí. Muzeum Českého ráje v Turnově, Kamenářský dům, 9.00–12.00 a 13.00–16.00 hod., rezervace na tel. 736 145 354, vstupné 200 Kč.
* KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK. Hubert a Hodan – dva krysáci, Eda – laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček – sádrový trpaslík, nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* ODEMYKÁNÍ JIZERY. Žlutá plovárna v Malé Skále. Program pro děti a dospělé připraven od 10.00 hodin, ve 14.00 hodin oficiální odemčení Jizery pro vodáckou sezonu 2019.
* LAXIGAL & TY KRÁVO. Pop-rockovou kapelu Laxigal, hrající převážně převzaté věci, doplní uskupení Ty krávo ze středních Čech, které svou tvorbu označuje za „rýmované hospodské tlachy a příběhy ze života“. Malá (domácí) scéna, koncert. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ZA OBOJŽIVELNÍKY ČESKÉHO RÁJE. Koná se od 19.00 do 21.00 u rybníka Vidlák. Ukázka obojživelníků z odchytové zábrany s výkladem odborníků, poslech večerního žabího koncertu ad. Pořádá Dům přírody Českého ráje.

Sobota 13. a neděle 14. dubna
* VELIKONOČNÍ TRHY NA ZÁMKU SYCHROV. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé – kapela Péro za kloboukem, divadlo Vojty Vrtka, loutková představení Divadla Pruhované panenky. V době konání zve k příjemnému posezení i zámecká oranžérie v parku. Čestný dvůr zámku vždy od 9.00 do 16.00 hodin.

Sychrov, velikonoční trhy

Neděle 14. dubna
* DÍLNA VELIKONOČNÍ, PROUTĚNÁ A ČARODĚJNICKÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je v dubnu zaměřena na výrobu z proutí, dále na malování vajíček a také vyrábění čarodějnic a koček. Tradičně dílnu povedou Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Pondělí 15. dubna
* ZDENĚK IZER: „NA PLNÝ COOLE“. Nový celovečerní zábavný program Zdeňka Izera. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 270 Kč.

Úterý 16. dubna
* VEČER NA SBOŘE – STROMY VYPRAVUJÍ. Uvedení nové knihy PhDr. Marie Hruškové Stromy vypravují, příběhy o stromech a lidech. Tento pořad je zároveň beneficí pro spisovatelku k jejím 80. narozeninám. Hosty večera budou další spolutvůrci knihy Pavel Hossl a Jaroslav Turek. Dalším hostem se silným vztahem ke kráse stromů bude herečka Bára Hrzánová. Hudební doprovod Bedřich Ludvík a Ondřej Halama. Průvodní slovo Eva Kordová. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

* ALEŠ HÁMA. V dubnu usedne na Pohovku český herec, zpěvák, kytarista a moderátor Aleš Háma, kterého určitě znáte i z divadelních muzikálů a televizních pořadů. Večerem provází Milan Schejbal, pod jehož režijním vedením v současné době Aleš účinkuje v hlavní roli Ernesta Goodbodyho v inscenaci „Jak jsem vyhrál válku“. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, 140 Kč.

Středa 17. dubna
* ZIMNÍ PLAVCI NA ŠPICBERKÁCH. Tři otužilci z České republiky a Velké Británie, kteří se věnují zimnímu plavání, mají ještě jednu vášeň – polární cestování. Na jaře 2013 se rozhodli oba koníčky spojit a v doprovodu zkušeného polárníka se vydali na Špicberské ostrovy. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* WALDOVY MATUŠKY. Pořad věnovaný milovníkům písní Waldemara Matušky k 10. výročí úmrtí v podání kapely Waldovy Matušky obohacené o smyčcový kvartet a vstupy hostů Jiřího Štrébla a Milana Pitkina. Koncert. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč.
Další koncerty: 24. dubna – Lidové sady, Liberec, 25. dubna – Masarykovo divadlo, Jičín, 23. května – KD Barikádníků, Praha. Více na www.waldovy-matusky.cz.

Čtvrtek 18. dubna
* VELIKONOČNÍ VĚNCOVÁNÍ. Tvořivá dílna pro dospělé. Uděláme si společně velikonoční dekorace z čerstvého proutí, skořápek a dalších přírodních i alternativních materiálů. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu ladicka@email.cz. Cena 150 Kč. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.

Sobota 20. dubna
* VELIKONOCE S DOMEM PŘÍRODY. Velikonoční tvoření, stavba vrbového altánu, dílny a jarmark. Dům přírody v Dolánkách od 9.00 do 16.00 hodin. Spojeno s oslavou třetího výročí od vzniku Domu přírody Českého ráje.
* VZPOMÍNKOVÁ AKCE k 75. výročí seskoku paraskupiny Clay proběhne v Malé Skále od 10.00 hodin, kdy bude před místní sokolovnou představena vojenská historická technika, od 13.30 hodin je na programu pietní vzpomínka u památníku plk. Ing. Čestmíra Šikoly v centru obce s odhalením „lavičky veteránů“. Od 18.00 hodin je připraveno divadelní představení Clay-Eva volá Londýn.
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Velikonoce – svátky obnovy života v období přechodu zimy v jarní období. Jejich oslava se formovala v symbióze rolnických tradic nového hospodářského roku a křesťanského obrazu Ukřižování Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání. Na Bílou sobotu, kterou končí postní předvelikonoční období, připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku tradiční akci, přibližující návštěvníkům výroční obyčeje a zvyky jarního novoročí. Doprovodný program:
10.30 Říkanky a písničky s Evou Kordovou
11.30 Divadlo na kliku – loutkové představení Jak přišlo jaro
12.30 Bartošův soubor ze Zlína – tance a písně
13.00 Vynášení Mařeny – Folklorní soubor Jizera a Jizerka z Liberce
14.00 Folklorní soubor Jizera a Jizerka z Liberce – tance a písně
14.30 Divadlo na kliku – loutkové představení O slepičce a kohoutkovi
15.30 Devítka – folková hudební skupina z Prahy
Chybět nebudou řemeslná dílna pro děti, tradiční řemeslný jarmark a občerstvení.
* RUSALKA – ANTONÍN DVOŘÁK. Česká opera Rusalka má své jisté místo v bohatém repertoáru Metropolitní opery. Renée Fleming se představila v jedné ze svých stěžejních rolí a zazpívala ve Dvořákově jímavé pohádkové opeře slavnou árii o měsíčku… Umění v kině, záznam opery. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.
* VELIKONOČNÍ ZÁBAVA v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Hraje Rouden Band, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 20. a neděle 21. dubna
* JAK ČERTI DOPOMOHLI BĚTUŠCE KE ŠTĚSTÍ. Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn zvou na veselé hradní Velikonoce s pohádkou na hradě Rotštejně. Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Účinkuje skupina historické hudby Trifikus z Liberce, meče zkříží SHŠ Baradela. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti do 6 let zdarma. V případě deště, sněžení a podobně „příjemného“ počasí se v danou hodinu nehraje!

Úterý 23. dubna
* POHÁDKOVÝ PODVEČER: MEDVĚDÍ POHÁDKA O ČARODĚJNÉM KOŠTĚTI. Oblíbené setkání pro rodiny s dětmi je věnováno pohádce z knihy Daisy Mrázkové Medvědí pohádky. Tato pohádka v podání Divadla Rolnička je inspirována jarními čarodějnickými slavnostmi. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.
* ARPA DORO. Na koncertě švýcarských umělců zazní klasický harfový repertoár, ale i populární skladby, muzikálové a filmové melodie. Harfový orchestr Arpa Doro se vyznačuje jedinečným složením mladých a dospělých milovníků hudby. Spolu s celou řadou instrumentalistů (včetně různých fléten, strun, mandolíny, kytary, bicích a kláves) a vokálů vystupují harfisté kolem mistryně Hany Vihan pravidelně ve Švýcarsku a v zahraničí již více než 20 let. V uplynulém jubilejním roce získal orchestr zvláštní uznání, když byla Haně Vihan a jejímu manželovi Karlovi Vihanovi udělena Zlatá Europea. Tato cena za speciální umělecké a kulturní úspěchy je udělována od roku 2000 Evropskou unií umění (EUA). Byla tak oceněna především snaha hlavních umělců, kteří usilují o to, aby byla harfa známa nejen jako sólový nástroj, ale také řádně představena v interakci s nástroji jinými. Koncert. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč.

Středa 24. dubna
* ERIK TABERY. Setkání s šéfredaktorem týdeníku Respekt, kde píše zejména politické komentáře. V roce 2003 obdržel cenu Novinářská křepelka a v únoru 2009 získal cenu Ferdinanda Peroutky. O dva roky později také Novinářskou cenu. Je autorem řady knih. Za tituly Vládneme nerušit a Hledá se prezident, byl nominován na cenu Magnesia Litera. Je autorem řady dokumentů například o mladých lidech Generace nula. Poslední kniha Erika Taberyho nese název Opuštěná společnost a byla vydána v roce 2017. O literatuře. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné zdarma.

Čtvrtek 25. dubna
* TURNOV OKRESNÍM MĚSTEM? Zveme vás na veřejnou besedu se senátorem MUDr. Raduanem Nwelatim. Koná se od 17.00 hodin v BBejby zahradní restauraci v Žižkově ulici. Přijďte se svým senátorem diskutovat na aktuální témata vašeho života.
* SPISOVATELÉ NA NÁDRAŽÍ: JAROSLAV RUDIŠ.
Literární večer populárního českého spisovatele Jaroslava Rudiše proběhne v pobočce na vlakovém nádraží. Autor představí svůj poslední český román „Český ráj“. Pobočka knihovny, vlakové nádraží Turnov II, začátek v 18.00 hodin.
* JANEK LEDECKÝ – AKUSTICKÉ TURNÉ. Janek Ledecký na jaře 2019 absolvuje turné, kde přehraje své písně v akustických aranžích. Stane se tak poprvé od roku 1994, kdy vyšel záznam z jeho unplugged koncertu v podobě úspěšného živého alba Jenom tak, jež dostalo zlatou desku a zlatou videokazetu od Warner Home video za nejprodávanější hudební video roku. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné dle místa sezení od 490 Kč.

Pátek 26. dubna
* PRVNÍ ROK ADRADOBRODINÍ V TURNOVĚ. Cesta je cíl, tak zní podtitul akce, na které uslyšíte melodie pěveckého souboru Gabriel. Společně se ohlédneme za uplynulým rokem působení ADRY v našem městě. Pobočka knihovny, vlakové nádraží Turnov II, začátek v 16.00 hodin.

Sobota 27. dubna
* AMERIKY NA SYCHROVĚ. Tradiční setkání milovníků amerických vozidel spojené se soutěží elegance. Zámecký park od 10.00 do 15.00 hodin.. Pořádá 1st VETERAN US CAR CLUB PRAHA.
* EDUARD PETIŠKA A HRAD VALDŠTEJN. Slavnostní odhalení pamětní desky českému spisovateli Eduardu Petiškovi, který na hrad v letním období rád jezdil a psal zde své romány. Tato pocta se koná v rámci 95. výročí narození spisovatele. Slavnostního aktu se zúčastní syn spisovatele PhDr. Martin Petiška a další hosté. Fanfáry Trubačů Českého ráje uvedou projev literárního vědce PhDr. Jiřího Opelíka, CSc. Odhalení pamětní desky se koná v rámci velké akce Český ráj dětem, kterou se otevírá nová turistická sezona roku. Nádvoří hradu Valdštejn od 10.30 hodin.
* JOHN DEERE TRAKTORIÁDA 2019. Největší agrosetkání v regionu. Prostor polního letiště na Vyskři.  Traktoriáda je vypsána celkem pro pět kategorií (dvě kategorie malotraktorů, dvě kategorie traktorů a samostatnou kategorii pro ženy). Přejímky strojů začínají v 7.45 hod., od 8.00 hod. je na programu jízda zručnosti a v 11.00 hodin startuje hlavní závod – dvě jízdy souměrnosti. Závod šlapacích traktůrků pro děti do 9 let se koná od 10.00 do 12.00 hodin.
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. 16. ročník akce na zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Pro děti i dospělé bude připraveno putování na Turnovsku plné soutěžních úkolů a otázek, při kterém se na cestě setkají s řadou postav z pověstí Českého ráje. Připraveno je i divadelní představení na hradě Valdštejn. Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích. Část trasy není vhodná pro kočárky (ty mohou využít objízdnou trasu po místních komunikacích). Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí soutěže! Akce je pro účastníky ZDARMA!
Start: 150 m od žst. Turnov-město (směr Valdštejn) 8.30 – 11.00 hodin.
Cíl: Sportovně rekreační areál Maškova zahrada Turnov.
Program v areálu Maškovy zahrady:
12.00 kulturní program včetně zajímavých atrakcí pro děti (areál bude otevřen od 11.00)
14.15 příchod krále Granáta s královnou a družinou
14.45 losování soutěžních kupónů o zajímavé ceny
* HLOUPÝ HONZA. Muzikálové pohádky pro malé a velké uvede soubor Gabriel poprvé v Českém ráji. Galerie státního zámku Sychrov od 16.00 hodin. Uslyšíte retro melodie a známé písničky s autorskými texty za doprovodu klavíru. Muzikálový soubor Gabriel vznikl již v roce 1989 a má 25 členů. Členové souboru se vzdali honoráře za vystoupení a stejně jako ostatní partneři této akce podpořili aktivity humanitární organizace ADRA, pro které je určen finanční výtěžek z představení.

Úterý 30. dubna
* ČARODĚJNICE NA LUKÁCH. Žlutá ponorka ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Turnov pořádá pálení čarodějnic. Od 17.30 do 19.00 hodin soutěže a hry pro děti. Po 19. hodině vyhlášení nejkrásnější malé čarodějnice a po 20. hodině bude zapálen velký oheň. Občerstvení tradičně v režii SDH.

Středa 1. května
* MÁJ NA VALDŠTEJNĚ. Již po devatenácté zazní ve svátečním odpoledni na Valdštejně Máchův Máj v melodramatickém ztvárnění hudebního skladatele, režiséra, dramaturga a pedagoga Zdeňka Zahradníka. Zveme vás k zaposlouchání se do krásných veršů a dramatické hudby, jež zazní před kapličkou sv. Jana Křtitele s nově zrestaurovanou nástěnnou malbou světce, jehož tvář je dle legendy Máchovým portrétem. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.