SPORTMIX: FLORBAL, FUTSAL, FOTBAL, HÁZENÁ, LEDNÍ HOKEJ A VOLEJBAL

0

Turnovští florbalisté zatím statečně bojují o přežití v lize. Zásadní otázkou tak zůstává, zda doma promění další matchball!? Futsalisté sice za asistence policie prohráli doma s Teplicemi, ale vzhledem k ostatním výsledkům by 10. flek měl být i nadále druholigový. Z Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu vypadlo Rovensko a dál jdou už jenom Turnov a Sedmihorky. Hodně nabitý program měly turnovské házenkářky. Vedle mistrovských bojů stihly vyhrát i turnaj v Bělé! V amatérském hokeji se už hraje o letošní tituly. Ten svůj už získala nová generace turnovského volejbalu.

FLORBAL

* Národní liga, muži
Florbal TJ Kobylisy – TJ Turnov 5:10 (1:4, 2:2, 2:4). Branky (asistence) 10. a 12. Šmída J. (2x Matěcha), 13. Janoušek Š. (Hejduk), 13. a 50. Maršík (Janoušek J., Matěcha), 28. Vitásek (Janoušek J.), 32. Jiránek (Matěcha), 52. Matěcha (Janoušek J.), 56. Hejduk (Matěcha), 60. Švitorka (Ptáčník). Sestava: Suchomel (Král) – Šmída J., Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Maršík – Ptáčník, Primásek, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka – Vitásek, Nezdara, Hlavnička.
Do sobotního utkání vstoupil Turnov dobře. Hrál dominantně na míčku a hned v první třetině si vytvořil slibný čtyřbrankový náskok. Domácí se sice do zápasu vrátili a náskok stáhli, ale hosté dokázali znovu odskočit a během třetí třetiny si výsledek bez problémů pohlídat. Díky této výhře si florbalisté TJT vytvořili výhodu tří matchballů na ukončení série.

Florbal TJ Kobylisy – TJ Turnov 5:3 (2:1, 0:1, 3:1). Branky (asistence) 17. Vitásek (Hejduk), 31. Janoušek J. (Matěcha), 53. Švitorka (Jiránek). Sestava: Král (Suchomel) – Šmída J., Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík – Primásek, Ptáčník, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka – Vitásek, Jiránek, Hlavnička, Mellan.
Nedělní zápas byl oproti tomu předchozímu zcela odlišný. Na holích turnovských hráčů byla znát nervozita, nejistota a nedokázali se dostat do tempa. S problémem prosadit se byli postupem času stále nervóznější a podráždění. To hrálo do karet soupeři, který průběh hry takticky dobře zvládal a dostával se i do šancí. Přesto byl zápas celou dobu velice vyrovnaný a až do posledních minut nebylo jasné, kdo vyhraje. Gól na 4:3 se domácím podařilo vstřelit v 55. minutě, a nakonec to byl také gól vítězný, jelikož závěrečná hra v šesti už Turnovu moc nevyšla, a navíc ještě jednou inkasoval.
Za stavu 3:1 se tedy série stěhuje zpátky do Turnova, kde budou mít domácí v sobotním utkání od 18.00 hodin druhý „mečbol“. Tak přijďte fandit!

* Regionální liga mužů
FBC Česká Lípa B – TJ Turnov B 13:3 a TJ Turnov B – FBC Šluknovsko Česká Lípa C 7:19.
Muži se na domácím turnaji bohužel potýkali s mnoha absencemi a souběhem áčka, béčka i juniorů v jeden den. V malém počtu a bez gólmana proto bohužel jenom těžko vzdorovali zkušenému týmu Lípy. V utkání se Šluknovskem byly jejich šance o poznání větší, ale herně se vůbec nedařilo, navíc se projevila únava a soupeř dal gól snad úplně ze všeho.
František Záleský, Zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* Pohár Libereckého krajského fotbalového svazu
Ze zástupců Turnovska vstoupilo o víkendu do dalšího pohárového dění Rovensko, které změřilo síly s kombinovaným celkem Košťálova a Libštátu. Duel rozhodla jediná branka z úvodu, a ve hře tak zůstávají bohužel už pouze dva naši reprezentanti – Sedmihorky a Turnov. Ten dnes vyzve na souboj na umělce v Hrádku celek TJ Tatran Bílý Kostel, FKS bude v sobotu 19. 3. hostit doma od 15.00 hodin Velké Hamry B.

TJ Košťálov / Libštát – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 1:0 (1:0). Rozhodčí Kořínek, ŽK 3:4, diváků 21. Sestava: Hyka – Bakeš (46. Náhlovský), Kočí, Bangha, Perger – Taibr (53. Mencl), M. Pařízek, Dlouhý, Pecka – Glod, Šimek.
Hrající trenér Jaroslav Mencl musel vzhledem k různým absencím povolat zálohy a ve finále nejenom využít služeb prezidenta a rovenské legendy Marka Náhlovského, ale na plac vyslat nakonec i sám sebe! Nic z toho však nepomohlo. Rovenští inkasovali už v 11. minutě od libštátského Lukeše, a od té doby si na soupeřova gólmana Píra nedokázal přijít nikdo z nich, takže šlo o branku rozhodující. Ta, resp. pohárový los tak poslal Košťálov do boje proti železnobrodským sklářům a Rovensko se může soustředit hlavně na nadcházející jarní část KP.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

* 2. liga západ, muži
FC Dalmach Turnov – MGC Teplice 3:4 (2:2). Branky 16. Novák, 18. a 39. Randák, rozhodčí Cichra a Lafek, ŽK 1:1, diváků 232. Sestava: Semenský, Filla – Pařízek, Bangha, Novák, Šimek, Bangha, Svoboda, Špína, Randák, Falkenberg, Mencl.
Důležité utkání v boji o udržení se v druholigové skupině západ vyznělo lépe pro hostující celek. Vzhledem k výsledkům dalších zápasů by však Dalmach měl pokračovat ve 2. lize i příští sezonu. V napínavém a vyrovnaném utkání, které sledovala zaplněná turnovská hala, a to vč. početné skupiny hostujících fanoušků, se ujali vedení hosté, když Batelka nejprve ve 12. minutě dal na 1:0 a o minutu později týž hráč náskok hostů zvýšil. Domácí chvilku působili opařeným dojmem, ale Novák v 16. minutě snížil na 1:2. a po dvou minutách vyrovnal Randák.
Druhý poločas byl opět hrán stylem „nahoru – dolů“ a jednu ze svých šancí využili hosté ve 25. minutě Rudou a šli opět do vedení. Poté však hostující fans posilněni alkoholem napadli domácí diváky a čekalo se na příjezd policie. Ta situaci asi po čtvrthodině uklidnila a utkání pokračovalo. Hráči Dalmachu bohužel pět minut před koncem inkasovali na 4:2 od Bouška, což se snažili řešit hrou bez brankáře. Sice snížili minutu před koncem na 3:4, ale to bylo z jejich strany vše.
Marcel Špína, spinis10@g.mail.com

1. Spartak Perštejn 22 17 3 2 137:71 54
2. Boca J. Krupka 22 17 2 3 158:77 53
3. Absolut Č. Dub 22 15 1 6 144:88 46
10. FC Dalmach 22 6 2 14 81:96 20
11. MGC Teplice 22 5 4 13 90:175 19

HÁZENÁ

* 2. liga, ženy

Sokol Písek B – TJ Turnov 35:19 (21:9). Sestava (branky): Podhajská, Kubcová – Kateřina Nováková (6/3), Čechurová (4), B. Adamová (4), Aissi (3), Palounková (1), Jankulíková (1), Cvrčková, Kristýna Nováková, Hatašová, Riegerová.
Mladý turnovský tým se při zahájení jarní části bohužel stejně jako na podzim musí obejít bez řady zkušených opor, které jsou zraněné nebo si plní mateřské povinnosti, a to je na hře hodně znát. Turnovanky nebyly schopné plnit dané úkoly a díky častým ztrátám míčů, špatné obraně a nepřesné střelbě po celý první poločas prohrávaly až k hrozivému poločasovému skóre 21:9.
Do druhého poločasu šly hostující hráčky s cílem zpřesnit hru, což se částečně dařilo a díky brankářkám, které v druhé půli opravdu podržely, byly vyrovnanějším soupeřem. Svůj podíl na výsledku měli i rozhodčí, kteří zápas řídili ne zrovna moc korektním posuzováním hry a zákroků. Dalším negativem je zranění Jankulíkové v prvním poločase, a tudíž další oslabení. Pozitivem do dalších zápasů je návrat D. Aissi. Střelecky se nejvíc dařilo Kateřině Novákové, která dala 6 branek, z toho 3 ze sedmiček.

LOKO České Budějovice – TJ Turnov 23:23 (13:9). Sestava (branky): Podhajská, Žmolilová – Adamová (4), Aissi (4), Nováková Kat. (4), Ševrová (3/3), Šteffanová (3), Palounková (2), Berndtová (1), Cvrčková (1), Svobodová (1), Riegrová.
Stanovené úkoly se bohužel nedařilo plnit a nekoncentrovanost měla za následek, že Turnovanky v 10. minutě prohrávaly už 5:0. Po následném oddechovém čase a mobilizaci se povedlo skóre stáhnout na přijatelné. Také v průběhu druhého poločasu se Turnov postupně dotáhnul až na rozdíl jediné branky. V této fázi zápasu dokonce začal mít herně navrch a ve hře jej držely zejména skvělé zákroky teprve šestnáctileté brankářky Martiny Žmolilové.
Když se podařilo 30 sekund před koncem zápasu vyrovnat, byla na turnovských hráčkách vidět radost a odhodlání tento zápas dovést do radostného konce, což se jim i přes závěrečný tlak domácích povedlo a z Budějek si odvezly zasloužený bod. „Hráčky se opět přesvědčily, že bojovat se musí od první do poslední minuty, a pak se výsledek, se kterým budou všichni spokojeni, určitě dostaví. Konečně se do celkového dění na hřišti zapojily také mladší hráčky a podpořily svůj tým výbornou hrou a bojovným kolektivním výkonem,“ pochválil své svěřenkyně trenér Marek Novák.

* Halový ženský turnaj
V sobotu 5. března využilo házenkářské družstvo žen „bezsoutěžní“ volný víkend a přijalo pozvání na turnaj do Bělé pod Bezdězem, kterého se vedle domácích a Turnova zúčastnily ještě týmy Astra Praha a Házená Mělník.
TJ Turnov – Bělá p. B. 21:9, TJT – Mělník 19:17 a TJT – Astra Praha 13:11. Sestava (branky): Lukáčová, Kubcová – Palounková (9/0), L. Ševrová (6/4), Kat. Nováková (6), Vítová (6), Adamová (5), Svobodová (5), Krist. Nováková (4), Aissi (3), Šteffanová (3), Marko (3), Cvrčková (3).
Turnovské hráčky ve třech zápasech nepoznaly porážku. Celý tým skvěle fungoval jak v útoku, tak především v obraně. Do zápasového zatížení se vrátila Adéla Vítová, která se po porodu pomalu začíná vracet do sestavy a bylo na ní vidět, že nic ze svého házenkářského umění nezapomněla, a že ji házená pořád baví. Po zranění se vrátila Lucie Ševrová, která byla velmi platná v útočné fázi a pak hlavně při proměňování sedmiček. Nejlepší střelkyní byla Žaneta Palounková s 9 góly. Po celý turnaj dobře chytaly obě brankářky Veronika Kubcová a Jitka Lukáčová. Vítězný pohár naplněný šampaňským chutnal skvěle.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

LEDNÍ HOKEJ

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA
Ani vedení Neřízených střel o tři branky čtvrthodinu před koncem nezabránilo Jestřábům zápas otočit. Performeři si zkušeně pohráli s Raptory a dovolili jim skórovat pouze dvakrát. Tříbrankový náskok z první třetiny stačil Troskovicím k výhře nad Všení, která v závěrečném power-play nedokázala výsledek srovnat. Po vyrovnané první třetině začali hráčům MBQ docházet síly a podlehli Modřišicím 10:8. Pět gólů jim nasázel Hudeček!

Neřízený střely – Black Hawks 5:7 (1:1, 3:1, 1:5). Branky 12., 32. a 44. Eliáš, 31. Kotas, 38. Válek – 3. Nováček, 38. a 46. Srb, 47. a 49. Kujan, 48. Novák, 52. Srb, střely 37:40, vyloučení 3:6, využití 1:0. Nejlepší hráči: Krampera – Srb.
N. S.: Kerhart – Eliáš, Fišer, Grégr, Kotas, Krampera, Kučera, Novák, Pluhař, Rosek, Svoboda, Válek.
B. H.: Péč – Bartoň, Feštr, Kujan, Nováček, Novák, Novotný, Sedláček, Srb, Štěpánek, Vaníček.

HC Performers Turnov – HC Raptoři Turnov 7:2 (4:0, 2:0, 1:2). Branky 1. Černohouz, 2. a 52. Sýkora, 6. Janoušek, 14. a 28. Adam, 37. Laurin – 45. Kravec, 46. Fous, střely 38:23, vyloučení 6:6, využití 2:0. Nejlepší hráči: Laurin – Koňák.
HCP: Kopecký – Adam, Brož, Černohouz, Hujer, Janata, Janoušek, Kolomazník, Laurin, Lhoták, Roubíček, Sýkora, Štryncl, Zonyga.
Raptoři: Podzimek – Fiala, Fous, Hašek, Holik, Hurdálek, Koňák, Kravec, Medek, Roubíček, Špinka.

HC Všeň Pojizeří – HC Troskovice 4:5 (1:3, 1:2, 2:0). Branky 17. Saska, 28. a 50. Mařan, 52. Minařík – 3. Dobrý, 14. Vondráček, 16. Kurilla, 25. Ivanka, 36. Kurilla, střely 29:31, vyloučení 3:4, využití 1:1. Nejlepší hráči: Mařan – Kurilla.
V. P.: Procházka – Egert , Fanta, Hofman, Malý, Mařan, Minařík, Nevlida, Pařízek, Patočka, Saska, Šťastný, Zvoníček.
HCT: Novotný – Basík, Dobrý J., Dobrý O., Fišera, Ivanka, Jágl, Kurilla, Machačný, Miksa, Procházka, Štěpánek, Vondráček.

HC Modřišice – HC MBQ 10:8 (1:1, 5:4, 4:3). Branky 13. Poláček, 23. Vaníček, 30., 33., 35., 38. a 41. Hudeček, 42. Marušinec, 48. a 50. Pecka – 20., 35. a 39. Lukač V., 22. a 59. Petr, 23., 49. a 55. Nosek P., střely 45:36, vyloučení 5:4, využití 2:3. Nejlepší hráči: Hudeček – Lukač V.
HCM: Koubus – Holán L., Holán R., Hudeček, Jiránek, Knížek, Krouza, Marušinec, Marek J., Marek T., Pecka, Pelda, Perger, Poláček, Vaníček.
MBQ: Hlava – Havel, Jirman, Kubán, Lukač M., Lukač V., Matoušek, Nosek K., Nosek P., Petr, Vašků.

Skupina A

1. Performers 3 2 1 0 26:18 8
2. Modřišice 3 2 1 0 31:26 6
3. HC MBQ 3 1 0 2 19:23 4
4. Raptoři T. 3 0 0 3 14:23 0

Příští utkání skupina A: PÁ 18. 3. Všeň Pojizeří – Neřízený střely (21.45), NE 20. 3. Raptoři Turnov – HC MBQ (18.45).

Skupina B

1. Troskovice 2 2 0 0 11:9 5
2. Bl. Hawks 2 1 0 1 12:11 3
3. Neř. Střely 2 0 0 2 11:14 3
4. V. Pojizeří 2 1 0 1 11:11 2

Příští utkání skupina B: SO 19. 3. Troskovice – Black Hawks (21.45).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA
Mistrovská sezona již 7. ročníku má na Zimním stadionu Ludvíka Koška na pořadu tato čtvrtfinálová utkání:
* SO 19. 3. Modrej Hrozen – Sokol Turnov (19.30), NE 20. 3. Pěnčín – Draci Líšný (16.30), Vorvani – Svijany (18.45).
Milan Cerha, MilanCerha@seznam.cz

VOLEJBAL

* Krajský přebor Libereckého kraje, mladší žákyně
V neděli 13. března byla v jablonecké sportovní hale napsána poslední kapitola letošního mistrovského ročníku v „šestkovém“ volejbalu. V konkurenci čtyř dalších družstev prokazovaly turnovské naděje dlouhodobě nejlepší výkonnost a právem získaly titul krajských přebornic, když během závěrečného 8. kola postupně porazily:

TJ Turnov – Nový Bor „A“ 2:0 (19, 8), TJT – Dukla Liberec 2:1 (-22, 6, 11), TJT – Nový Bor „B“ 2:0 (11, 9), TJT – Bižuterie Jablonec 2:0 (8, 10).
Turnovské hráčky po celou sezonu předváděli nejlepší volejbal a svým soupeřkám zatápěly zejména na podání a útoku. Zkušenější hráčky dokázaly pomoct těm mladším a celý tým se během soutěž neustále lepšil. Na dosaženém úspěchu se nejvíce podílely hráčky Martina a Kristýna Šulcová, Adéla Donátová, Kateřina Zelnická, Petra Zikudová, Klára Zýková, Natálie Karlová, Veronika Tůmová a Tereza Bučková. Koučem, jenž je provedl celým ročníkem, byl Jiří Zýka. Důležité je také podotknout, že tým mladších žákyň je složen z hráček tří tréninkových skupin! Na jejich volejbalovém rozvoji se jako další trenéři podíleli také Jiří Šulc, Nikola Karlová, Richard Pinta a Pavel Starý. „Všem turnovským hráčkám i trenérům tedy patří velký dík,“ je navýsost spokojen předseda volejbalového klubu TJ Zikuda Turnov.
Nejlepší hráčkou soutěže byla zvolena turnovská smečařka Kristýna Šulcová, která v této trenérské anketě těsně předstihla svou sestru – nahrávačku Martinu. Z jejich vzájemné spolupráce těžil celý tým a mají největší zásluhu na tomto úspěchu. Na konci března čeká Turnovanky 1. kolo kvalifikace na mistrovství republiky, tak jim držme palce!
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Celkové pořadí KP 2021 – 2022:
1. TJ Zikuda Turnov
2. TJ Jiskra Nový Bor „A“
3. TJ Bižuterie Jablonec n. N.
4. TJ Jiskra Nový Bor „B“
5. TJ VK Dukla Liberec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.