Víkendové pozvánky

0

Pátek a noc na sobotu budou ve znamení Noci s Andersenem (ZDE). V nabídce je dále festival pěveckých sborů, divadelní představení, své brány otevírá hrad Valdštejn. Ze sportu je to fotbal a zajímavý sportovní turnaj v hale TJ.

Pátek 29. března
* ZPÍVÁME SI PRO RADOST, 21. ročník krajské postupové přehlídky a festivalu ve sborovém zpěvu. Velký sál KC Střelnice Turnov od 9.00 hodin, vstup volný. Nejlepší dětské sbory libereckého kraje budou soutěžit o postup do celostátního kola. V sobotu 30. března proběhne soutěžní přehlídka přípravných sborů od 10.00 hodin v KC Střelnice.
* SNOUBENÍ VÍNA A DELIKATES. Degustace moravských značkových vín s připravenými chuťovkami. Fitness sál Sportcentra ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

Pátek 29. a sobota 30. března
* NOC S ANDERSENEM 2019. Již 19. ročník pohádkového programu a spaní Noc s Andersenem je tady! Program začíná tradičně u knihovny v Jeronýmově ulici, kde se sejdeme u stromu Pohádkovníku v 17.30 hodin, pohádkový průvod se vydá na pochod městem v 18.00 hodin. Na účastníky čeká opět sázení stromu Pohádkovníku, následuje program na náměstí Českého ráje, pohádka v divadle a program na jednotlivých spacích místech.
* DÁMSKÝ KREJČÍ. Divadelní představení ochotnického spolku v Rovensku pod Troskami podle předlohy George Feydeaua – komedie plná zápletek a neotřelého humoru. V pátek veřejná generálka, v sobotu premiéra. Sál radnice vždy od 19.00 hodin. Repríza proběhne v neděli 7. dubna v sále hospody na Podháji u Turnova od 18.00 hodin.

Sobota 30. března
* MALÁ ČARODĚJNICE. Čarodějnici, o které se v této pohádce vypráví, je sto dvacet sedm let… Hraje Divadlo Scéna Zlín. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, Vstupné 60 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: BRÁNA HRADU SE OTEVÍRÁ NÁVŠTĚVNÍKŮM. Nová turistická sezona na hradě bude zahájena v sobotu 30. března, kdy se brána hradu znovu otevře návštěvníkům. Otevírací doba o víkendu je od 10.00 do 16.30 hodin.
* CHARLEYOVA TETA – veselohra o třech dějstvích od J. B. Thomase. Hrají členové Kulturního a divadelního spolku Jizeran Rakousy. Sokolovna ve Vesci pod Kozákovem, začátek v 18.00 hodin.

Neděle 31. března
* ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZY z Rovenska pod Troskami a okolí. Beseda s Janem Prostředníkem, archeologem Muzea Českého ráje v Turnově. Restaurant Melodia v Rovensku pod Troskami od 18.00 hodin. Pořádá Okrašlovací spolek Rovensko p. Tr. Vstupné dobrovolné.
* NOC NA KARLŠTEJNĚ. Nenechte si ujít představení Noc na Karlštejně lomnického divadelního spolku J. K. Tyl a pěveckého souboru ZLOM, kteří v městském divadle zářili i s inscenací Z muzikálu do muzikálu. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 150 Kč.

Sportovní pozvánky

Sobota 30. března
FOTBAL, divize: FK Turnov – Dvůr Králové (10.30) UMT, KP: Sedmihorky – Bílý Kostel (16.00).

Neděle 31. března
* RACKETLON. Amatérský turnaj dvojic – squash, badminton a stolní tenis. Prezentace od 9.00, začátek turnaje v 9.30 hodin. Startovné 150 Kč. Sportovní centrum TJ ve Skálově ulici.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.