SPORTMIX: SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY, FOTBAL A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

První česká liga vstoupila do nového ročníku hodně překvapivými výsledky, ale na start dalších soutěží netrpělivě čekají také příznivci regionálních týmů. Vedle úvodního utkání ČFL, v němž Přepeře přivítají Viktorii Žižkov, je pozornost všech napřena také do Turnova, kde se jeho mladý divizní celek po letech opět postaví Trutnovu. V generální zkoušce se modro-bílá jedenáctka dostala z předkola letošního MOL Cupu dál, takže dobrý základ byl položen. To v Jehnědí se o víkendu hrál nejenom ženský fotbal, ale večer to tam žilo diskotékou a tradičním ohňostrojem. Zástupkyním z Turnovska chyběla v jejich účinkování mezi elitou o něco větší jiskra ve hře a hlavně střelkyně. Přehled začínáme shrnutím letošních letních příměstských táborů TJ Turnov.

10. ROČNÍK SPORTOVNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ TJ TURNOV JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI
Ač se nám to vůbec nezdálo, letos to bylo již po desáté, co jsme v červenci uspořádali dva turnusy všestranně sportovních příměstských táborů pod hlavičkou TJ Turnov. Skoro 100 dětí (tábor byl letos brzy vyprodán) si vyzkoušelo na sportovištích TJ Turnov i jiných sportovních organizací velmi pestrý sportovní program od paddleboardingu, gymnastiky, míčových her, orientačního běhu až po judo, stolní tenis, badminton a další netradiční sporty. Ve velkých vedrech jsme využili i nabídku vodních „radovánek“ v areálu Maškovy zahrady. Každý rok se spolu s týmem instruktorů snažíme dávat důraz nejen na vlastní sportovní činnost se základnou v hale TJ Turnov, ale i na tradiční sportovní hodnoty, jakými jsou respekt a spolupráce s druhými v týmu. Že to má smysl, dokazuje velmi dobrá atmosféra mezi dětmi, ale i to, že se jich hodně vrací každý rok a na jejich pohybových dovednostech je to velmi znát.
Rád bych také poděkoval dalším spolupracujícím oddílům a organizacím, jako jsou Městská sportovní Turnov, Sokol Turnov, ZŠ Skálova, Žlutá ponorka a dalším. Tak zase za rok!
Filip Stárek, foto autor

FOTBAL

* MOL CUP 2022
FK Turnov – SK STAP-TRAPEC Vilémov 3:2 (1:1). Branky 44. a 70. Petržilka, 80. Vencbauer, rozhodčí Pekař, ŽK 2:3, diváků 120. Sestava: Kopal – Provazník, Horák, Petržilka, Beníšek – Landsfeld (57. P. Havel), Břenek (46. Pham), Vencbauer, Křeš (77. Jíra) – Š. Havel (46. Rozkovec), Svoboda (83. Marek).
Vrcholem krátké letní přípravy byl pro opět divizní Turnov v sobotu 30. 7. první ostrý start, když na svém stadionu v předkole MOL Cupu hostil vicemistra ústeckého krajského přeboru z Vilémova. Hosté dorazili ne v zrovna nejlepším rozpoložení, nicméně svou kůži rozhodně neprodali lacino. Rekonvalescent Kopal v turnovské svatyni musel lovit jako první, když Vilémov už v 16. minutě Demeterem využil zaváhání jednoho z domácích stoperů. „Soupeř sice přijel jenom v jedenácti, ale odehrál to opravdu se ctí. Prakticky celý zápas se hrálo jen na jejich bránu, ale svou převahu jsme dlouho nedokázali gólově vyjádřit. Navíc jsme hostům dopřáli snadné vedení, což jenom umocnilo jejich výkon. Spokojen jsem snad jenom s výsledkem a postupem do dalšího kola,“ byl poněkud rozpolcen Tomáš Nosek.
Trenér FKT udělal do druhého poločasu několik dalších změn v rozestavení a vyplatilo se. Vpřed vysunutý stoper Petržilka, který už v první půli vyrovnal gólem do šatny, se za záda Hladíka trefil v 70. minutě ještě jednou a dokonal obrat. Ten pak po deseti minutách potvrdil třetí brankou Vencbauer, jenž tak stvrdil postup svých barev do dalšího kola českého poháru. Vzhledem k situaci se o slušný výsledek Vilémova postaral v první minutě nastavení kontaktním gólem Kučera. V pohárovém pavouku teď na Turnov ve středu 17. srpna čeká od 17.00 hodin v I. kole MOL Cupu třetiligový TJ Slovan Velvary.

* ŽENSKÁ KOPANÁ
Základní skupina: TJ Čert Fénix – Dobré Pole A 0:2, Fénix – MFK Trutnov 1:2 (Hroncová), Fénix – Výběr Moravy 0:3. O umístění: SPS Sázava – Fénix 3:1 (Hroncová), Fénix – Osek n. B. 2:1 (2 Dobrovolná), Dobré Pole B – Fénix 3:0. Sestava: Tvarohová, Schmidtová – V. Runčíková, Třísková – Hroncová – M. Runčíková, Žižková, střídaly Bartošová, Dobrovolná, Fabianová, a Jindrová.

Po delší letní odmlce a turnaji na Sázavě obuly opět kopačky také fotbalistky TJ Čert Fénix. O víkendu se v Jehnědí u Chocně účastnily mezinárodního klání v malé kopané. Mezi šestnáctkou přihlášených tradičně nechyběly Slovenky a místo na poslední chvíli odhlášeného Mnichova Hradiště do místa dění dorazil ženský tým FK Rolnik z polského Biedrzychowa. Nepříliš šťastně nastavený herní systém – čtyři skupiny po čtyřech, které se dle pořadí v nich v druhém kole přetransformovaly v nové čtyřčlenné skupiny o umístění – čerticím příliš nevyhovoval. „V propršelé chladné sobotě jsme museli řešit hlavně post gólmanky a pak i absenci kanonýrky. Mezi tyčemi vypomohla jinak obránkyni Tvarohové pro změnu útočnice Schmidtová, která pak turnaj obětavě, a hlavně dobře, dochytala. Bohužel naše dvě sobotní trefy byly dílem zkušené stoperky Eder Hroncové, což nás nemohlo nikam posunout, takže jsme skončili ve skupině hrající o poslední čtyři místa. K tomu se navíc zranila kapitánka Marie Runčíková. Náladu nám alespoň trochu vylepšily, stejně jako vloni, dobré výsledky v individuálních disciplínách a zlepšené nedělní počasí,“ shrnul účast na největší akci ženského fotbalu v ČR manažer Fénixu Jan Štol.
Jemu a celému realizačnímu týmu opět udělala radost Mária Hroncová, která suverénně obhájila svůj loňský titul v hlavičkách! Do první desítky se ve své slalomové disciplíně dostala též obránkyně Michaela Třísková, a úspěšná byla také mladičká Alice Dobrovolná, která skončila v žonglování třetí za ligistkami, a to díky výkonu 129 doteků s míčem ve vzduchu! K tomu pak v neděli našim reprezentantkám vystřílela jedinou výhru 2:1 v turnaji, aby po tomto souboji o předposlední flek zůstal Černý Petr v ruce hráčkám Oseku nad Bečvou. V posledním zápase se hrálo o ještě jeden vyšší stupínek, ale Dobré Pole, které tu mělo dvě výkonnostně odlišná družstva poněkud obešla regule turnaje a jeho lepší A-tým zajistil tento flíček svému horšímu já…
TJ Čert Fénix i před nadcházejícím ročníkem své amatérské soutěže HC 2022 – 2023 dál hledají nové adeptky fotbalového života. Věk nerozhoduje a zájemkyně se bližší podrobnosti mohou dozvědět na FB tohoto kosmopolitního ženského oddílu, kde je i kontakt na jeho vedení.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.