NOC S ANDERSENEM 2019

0

Na úterý 2. dubna připadá Mezinárodní den dětské knihy a výročí narození spisovatele Hanse Christiana Andersena. Každý rok se proto v České republice pořádají tzv. Noci s Andersenem s bohatým doprovodným programem. První proběhla v roce 2000 v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Knihovna v Turnově byla jedna z prvních, která se k akci přidala.

V Libereckém kraji se letos mj. přidává Krajská vědecká knihovna v Liberci a její pobočky, živo bude v mnoha dalších knihovnách. „Noci s Andersenem jsou mezi dětmi a jejich rodiči velmi oblíbené. Je to jedna ze skvělých akcí, kterými se knihovny snaží pomoci rodičům přilákat děti k četbě. V uspěchané době mobilů a počítačů je to víc než potřeba. Zároveň děti zažijí malé dobrodružství, kdy mohou strávit noc se svými čtenářskými kamarády mimo domov,“ uvedla Květa Vinklátová, členka rady kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

V Turnově 19. ročník Noci s Andersenem proběhne od pátku 29. do soboty 30. března. Velkolepé akce se letos zúčastní delegace z dánského velvyslanectví v čele se zástupcem velvyslance a ministerským radou, panem Michaelem Bennettem Jensenem.

Slavnost pro malé i velké odstartuje u Pohádkového stromu Městské knihovny Antonína Marka v Jeronýmově ulici, odkud vyrazí v 18.00 hodin průvod pohádkových postav. V čele nebudou chybět královna a král pohádek Českého ráje, dechovka Jindry Bady, Rytíři turnovského meče, Trubači Českého ráje či mažoretky.

Na počest 19. ročníku Noci s Andersenem bude vysazen v parku strom „Pohádkovník“.

Další program je připraven na náměstí Českého ráje, kde průvod přivítá starosta města Tomáš Hocke. V programu se můžete těšit na vystoupení divadla Kufr nebo Rytířů turnovského meče. Další aktivity budou mít pro děti připravené turnovské školy, ve kterých budou děti tradičně nocovat.

(TvA s přispěním TZ Libereckého kraje a města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.