Víkendové pozvánky

0

I o víkendu uprostřed srpna se nudit nebudete. Kvalitní je páteční hudební nabídka v areálu Pivovaru Rohozec, o víkendu jsou na zámku Sychrov Skotské hry, na Valdštejně se hraje divadlo, na Rotštejně pořádají šermířské loučení s létem. V sobotu se v Přepeřích hraje divize…

Pátek 17. srpna
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: ALCHYMIE. Koncert mladé chlumecké hudební skupiny, která to za krátkou dobu dotáhla již poměrně daleko. Žánrově se hudba pohybuje mezi folkem a popem. Od 20.00 hodin. Vstupné jednotné – 100 Kč.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: VLTAVA & JARRET. Koncert v areálu Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Pátek 17. a sobota 18. srpna
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: SKOTSKÉ HRY. Již po osmnácté ovládnou Skoti sychrovský zámek, kde se budou po celý den konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska, a které patří mezi jedny z největších a nejstarších skotských her v Evropě. Po oba dva dny od 12.00 do 24.00 hodin.

Sobota 18. srpna
* BRAMBORÁKOVÉ ODPOLEDNE ve Hnanicích na návsi. K tanci a poslechu hraje country skupina. Začátek v 15.00 hodin.
* POSEZENÍ S COUNTRY. Hasiči z Bukoviny u Dolánek pořádají od 16.00 hodin u hasičské zbrojnice na Bukovině posezení s country skupinou Bodlák. Občerstvení zajištěno. Vstupné 50 Kč.
* JOHNNY CASH – AMERICAN IV: THE MAN COMES AROUND. Považovat toto album countryové legendy za country je čirý nesmysl. Tohle je něčím mnohem více. Turnovské léto, poslechový večer. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* HRAD VALDŠTEJN: Divadýlko na dlani – A tak tě prosím, kníže. Divadelní podvečer na hradě – hra Karla Steigerwalda „A tak tě prosím, kníže“ s podtitulem „Klauniáda pro dva pány, cibuli, špek a fantazii“ v inscenaci mladoboleslavského Divadýlka na dlani. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 110 Kč.

Sobota 18. a neděle 19. srpna
* 20. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ A VE VSI KLOKOČÍ. Zahájení v sobotu v 10.00 hodin v Klokočí u Božích muk na Fialníku: SVÁTEČNÍ BOHOSLUŽBA, slavnostní promluva husitského faráře Oldřicha Bezděčíka, historický průvod pod korouhví paní z Rotštejna ze vsi ke hradu (kostýmovaní návštěvníci vítáni).
Víkendový program na hradě:
* Opravník obecně oblíbených omylů – kratochvilná taškařice se zpěvy a ukázkami šermířských soubojů
• zbraně zkříží šermířská skupina Morituri z Prahy
• rámus na šalmaje a jiné zvuky obstará soubor historické hudby Trifikus z Liberce
Začátky představení: 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
V případě vytrvalého deště se v danou hodinu nehraje. Vstupné 50 Kč/osoba. Děti 25 Kč/osoba. Po dobu představení se prohlídky hradu nekonají.

Sportovní pozvánky:

Sobota 18. srpna
FOTBAL / divize: FK Přepeře – V. Hamry (10.30!), KP: Sedmihorky – Frýdlant, I. B třída: Pěnčín – Chrastava B (17.00), Přepeře B – Plavy, (13.30!), Semilsko-OS: Tatobity – Future (17.00).

Neděle 19. srpna
FOTBAL / Semilsko-OS: Přepeře C – Víchová (MFS Turnov!), Rovensko B – FKK/L C, (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.