MILOVNÍCI KONÍ SE MAJÍ NA CO TĚŠIT

0

Hned tři zajímavé akce pro milovníky a příznivce koní se uskuteční v našem kraji na přelomu května a června. „Snažíme se tak reagovat na trend posledních let – stále se zvyšující zájem o chov těchto ušlechtilých zvířat,“ přiblížil důvod zaměření na toto téma Tomáš Komrzý z resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje. Ten akce připravuje společně s Regionální agrární radou Libereckého kraje a řadou spolupracujících organizací. Jako první bude v sobotu 24. května od 13 hodin na Dvoře Borčice ve Všeni u Turnova připraven Den koní v Českém ráji.

Na programu budou například ukázky parkuru a drezury, základy jízdy na koni či divácká soutěž o zajímavé ceny. „Cílem akce bude také seznámení široké veřejnosti s možnostmi poznávání krás Českého ráje ve spojení s jezdeckým sportem,“ přiblížil jeden z hlavních úkolů Komrzý.

Již 4. ročník Krajského dne koně pod názvem Já mám koně proběhne o týden později v sobotu 31. května na městském stadionu v Lomnici nad Popelkou. Vedle slavnostního průvodu a přehlídky plemen koní budou na programu ukázky westernového ježdění či soutěž vozatajů. Chybět nebudou soutěže pro děti i dospělé. Chovatelé budou mít možnost nákupu potřebných pomůcek. „Koně jsou vedle sportu a hospodářské činnosti využíváni i při léčebných terapiích, na akci budou představeny i ukázky hipoterapie,“ doplnil program Komrzý.

Třetí akce proběhne na druhém konci kraje nedaleko Doks o další týden později v sobotu 7. června. Den koní ve Vrchovanech bude zaměřen především na chov a využití plemene hafling v České republice. Na programu bude ale také regionální výstava malých plemen jako je shetland pony či fjordský kůň, proběhnou parkurové závody či přehlídka klisen českého teplokrevníka.

Autor:
Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje
jiri.langer@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.