Víkendové pozvánky

0

Je zde prodloužený víkend, který díky úternímu svátku 1. května má hodně lidí jako čtyřdenní. Co nabízí na Turnovsku za akce? Dnes je to třeba koncert pěveckého sboru z Islandu na Valdštejně a bigbít na Střelnici, sobota bude ve znamení zahájení turistické sezony v Českém ráji, ale třeba také keltské slavnosti pod Troskami. V pondělí proběhne na mnoha místech pálení čarodějnic, v úterý 1. května zajděte procházkou na Valdštejn na recitaci Máchova Máje!

Pátek 27. dubna
* HRAD VALDŠTEJN: MUŽSKÝ SBOR ONENESS-DREAM. Oneness-Dream (Sen o jednotě) je mezinárodní sbor založený v roce 2011 islandským klavíristou S. Matthiessonem. Kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně od 16.00 hodin.
* HAVÁRNA & ZA-BEAT! Kapela prošla komplikovaným vývojem, ale už delší dobu se věnuje produkování vlastní tvorby ve stylu úderného folkového rocku. Současnými členy kapely jsou J. Dvořák (basa), J. Špína (kytara a zpěv), P. Šindler (bicí), K. Matysová (vokalistka), J. Pácal (saxofon), L. Vokřínek (housle) a hostuje F. Valkoun (kytara). Koncert. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 28. dubna
* TURISTICKÝ POCHOD JEŠTĚD – VŠEŇ. Odjezd zájemců je v 7.00 hodin z autobusové zastávky Všeň, Malá Strana.
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. 15. ročník akce na zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Pro děti i dospělé bude připraveno putování plné soutěžních úkolů a otázek, při kterém se na cestě setkají s řadou postav z pověstí Českého ráje. Připraveno je i divadelní představení na návsi v Přepeřích. Start: Sportovně rekreační areál Maškova zahrada Turnov 8.15-11.00, cíl: tamtéž.
Program v areálu Maškovy zahrady:
– od 12.00 kulturně-sportovní program včetně nafukovacích atrakcí (areál bude otevřen od 11.00),
– 14.00 příchod krále Granáta s královnou a družinou,
– 14.30 losování o zajímavé ceny z kartiček účastníků pochodu
* BELTINE – KELTSKÝ SVÁTEK. Hradiště Semín pod Troskami, podrobnosti ZDE.
* AGENTURA DRAHOUŠEK – sňatky všeho druhu. Divadelní hru Rudolfa Trinnera uvádí Divadelní spolek Jirásek z Olešnice. Sál hospody v Olešnici od 19.00 hodin.
* TANEČNÍ ZÁBAVA, sál radnice v Rovensku pod Troskami od 20.30 hodin. Hraje skupina Bigbítek.

Neděle 29. dubna
* DNEŠNÍ IZRAEL. Přednáška publicisty a bývalého vědeckého pracovníka Ing. Josefa Potočka proběhne od 17.00 hodin ve Středisku volného času Žlutá ponorka v Husově ulici. U příležitosti 70. výročí vyhlášení nezávislosti státu Izrael si připomeneme úspěch budování státu a jeho dnešní podobu na fotografiích z cesty v roce 2017. Navštívíme historická místa, moderní centra i divokou přírodu. Vstupné dobrovolné. Srdečně zve Křesťanské společenství Turnov!

Pondělí 30. dubna
* ČARODĚJNICE NA LUKÁCH. Žlutá ponorka ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Turnov pořádají slavnost pálení čarodějnic. Od 17.30 do 19.00 hodin proběhnou soutěže a hry pro děti. Po 19. hodině dojde k vyhlášení nejkrásnější malé čarodějnice a po 20. hodině bude zapálen velký oheň. Občerstvení tradičně v režii SDH.

Úterý 1. května
* MÁJ NA VALDŠTEJNĚ. Již po osmnácté zazní ve svátečním odpoledni na Valdštejně Máchův Máj v melodramatickém ztvárnění hudebního skladatele, režiséra, dramaturga a pedagoga Zdeňka Zahradníka. Zveme vás k zaposlouchání se do krásných veršů a dramatické hudby, jež zazní před kapličkou sv. Jana Křtitele s nově zrestaurovanou nástěnnou malbou světce, jehož tvář je dle legendy Máchovým portrétem. Začátek ve 14.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 28. dubna
* FOTBAL / KP: Přepeře – Hrádek n. N. (14.00!), I. B třída: Pěnčín – Hodkovice, Semilsko-OP: Přepeře B – Vysoké, Mírová – Stružinec, OS: Tatobity – Martinice (vše 17.00).

Neděle 29. dubna
* FOTBAL / Jablonecko-OP: Jenišovice B – Rychnov, Semilsko-OS: Přepeře C – Víchová (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.