KRAJŠTÍ HASIČI ZACHRÁNILI ZA LOŇSKÝ ROK 658 OSOB

0

V průběhu roku 2011 zaznamenala operační a informační střediska Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje celkem 3 451 událostí, což je ve srovnání s rokem 2010 o takřka 400 událostí méně. Vloni bylo při výše uvedených událostech zraněno celkem 1021 osob, z nichž se v 60 případech jednalo o děti mladší 15 let. Převážná část zranění byla způsobena při dopravních nehodách. Zranění při zásazích utrpělo také devět profesionálních a osm dobrovolných hasičů. Celkem zemřelo 94 osob. Hasičům se podařilo zachránit 658 osob.

Za loňský rok bylo na operační střediska HZS Libereckého kraje ohlášeno 919 požárů, z nichž 887 vyžadovalo zásah jednotek požární ochrany. Přímá škoda vzniklá při požárech v roce 2011 dosahuje 86 mil. Kč a uchránit se podařilo majetek v hodnotě 479 mil. Kč. U 22 případů dosáhla výše škod způsobených požárem jednoho milionu korun, nebo tuto částku překročila. Při požárech hasiči zachránili 62 osob, 177 lidí bylo z hořících objektů evakuováno, zranění utrpělo 86 osob a 12 profesionálních i dobrovolných hasičů. Při požárech v loňském roce bylo zraněno 86 osob a 6 osob zemřelo.
Na Turnovsku nebyl vloni zaznamenán požár se škodou nad 3 mil. Kč. V rámci územní odboru Semily to byly požáry dva – požár filtrační stanice odsávání pilin v Horkách u Staré Paky a požár kompaktoru na velkokapacitní skládce v Košťálově.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí, HZS LK, zdenka.strauchova@hzslk.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.