Víkendové pozvánky

0

V sobotu mj. vodácké odemykání Jizery v Malé Skále, v neděli odpoledne vernisáž výstavy k výročí Klubu českých turistů v Kamenářském domě…

Sobota 7. dubna
* Klub sběratelů pivovarských suvenýrů JIZERAN Turnov oslaví 25 let od svého založení. Setkání se koná od 7.00 do 12.00 hodin v „hasičárně“ v Daliměřicích. Přijďte vyměnit, prodat či zakoupit pivní etikety, tácky, korunky, sklenice, staré lahve. Občerstvení zajištěno.
* BURZA SBĚRATELŮ pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů. Pořádá Klub filatelistů Turnov v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* ODEMYKÁNÍ JIZERY. Tradiční akce na Žluté plovárně v Malé Skále. Zahájení v 10.00 hodin – dětské atrakce, živá hudba, občerstvení, pohádková cesta pro nejmenší do Líšného a zpět, divadlo pro děti. Ve 14.00 hodin proběhne slavnostní odemykání řeky pro sezonu 2018. Ve 14.30 zahájení závodu „Tam na lodi, zpět na koloběžce“ na trase ze Žluté plovárny do Křížek.
* LEV-H-ART. Skupina Lev-H-Art postupně vznikala od roku 2000 na troskách folkového dua Tágo. Každoročně organizuje pro spřátelené kapely hudební přehlídku Košovský gurmán. Malá (domácí) scéna, koncert. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 8. dubna
* PŘEDNÁŠKA: LOM BEZDĚČÍN – fotografická přednáška Libora Slováka, kamenáře, který lom sleduje a dokumentuje již od roku 1983. Mluvit bude o historii, geologii a těžbě v lomu Bezděčín, na řadu se dostane také téma mineralogie či achátů. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 10.00 hodin.
* NAJDI SVÉHO DĚDEČKA… Výstava fotografií z historie KČT Sokol Turnov při příležitosti 130. výročí založení Kubu Českých turistů. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje, zahájení ve 14.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 7. dubna
* ČESKÝ POHÁR JUDO družstev staršího žactva. Hala TSC Turnov u nádraží od 11.00 hodin. Více na www.judoturnov.cz.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Hrádek n. N., Sedmihorky – Višňová, I. B třída: Pěnčín – Rozstání (vše 16.30).

Neděle 8. dubna
* HÁZENÁ, 2. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Vršovice B. Hala TJ od 18.00 hodin. Od 16.00 hodin sehrají druholigový zápas mladší dorostenky: TJ Turnov – Žirovnice.
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Benecko, Přepeře C – Horka (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.