SENÁTOR VYRAZÍ NA SPANILOU JÍZDU PO TRASE R35

0

V letošním roce by mělo být rozhodnuto o trasování rychlostní silnice R35 Českým rájem. Jedná se o nejkontroverznější téma regionu v 21. století. Ve hře jsou stále všechny tři varianty. A sice jižní kolem Mnichova Hradiště, severní pod Troskami (s různými variantami hlavně v oblasti Rovenska pod Troskami) a superseverní z Liberce na Železný Brod a Semily. Liberecká projekční kancelář Valbek zpracovala pro Liberecký kraj všechny možné i nemožné varianty řešení. Existuje i zpracovaná digitální vizualizace. Jednání probíhají neveřejně!

Krajský úřad podle informací TvA sestavil komisi odborníků, která je složena z pracovníků ministerstva pro životní prostředí, ministerstva dopravy a všech tří zúčastněných krajů – tedy Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského. Tato komise má prý vybrat dvě nebo tři v úvahu přicházející varianty, které budou do září rozpracovány a na sklonku roku rozhodne o konečné trase dálnice R35 vláda České republiky.

Jestli to tak opravdu bude, to dnes nikdo z kompetentních politiků a úředníků veřejně nepotvrdí. Podzim bude zejména ve znamení voleb do krajského zastupitelstva, regionální politici jistě ve svým programech na téma R35 zveřejní jasné stanovisko, aby se mohl volič rozhodnout podle toho, co sám upřednostňuje. Letos v létě lze také očekávat další kolo protestů odpůrců trasování rychlostní silnice pod Troskami, protože tato varianta by podle nich vedla k devastaci Českého ráje (nová R35 bude hlavně mezinárodním koridorem sever – jih Evropy a českou alternativou dálnice D1). V sobotu 9. srpna Českým rájem projde možná poslední „Pochod proti dálnici“. Vycházet bude na Troskách, cíl je v kempu v Sedmihorkách.

Někteří politici se tématu opravdu nevyhýbají. Zejména senátor Jaromír Jermář bývá viděn na většině akcí odpůrců dálnice v trase pod Troskami. V neděli 15. června pan senátor pořádá „Cyklojízdu pro Český ráj“.
„Pojeďte s námi na  projížďku Českým rájem a ukažme tak, že nám není lhostejný osud této krajiny. Trasa povede místy, kudy je plánována jedna z variant rychlostní komunikace R 35,“ píše se mj. v oficiální pozvánce.

Trasa vede od nádraží ČD v Turnově (9.30 hodin) na náměstí a odtud dál do Pelešan, Sedmihorek, Karlovic, Radvánovic, Doubravice, Borku, Dlouhé Vsi, Ktové a přes Újezd pod Troskami do Rovensko pod Troskami. Během cesty proběhnou diskuse se starosty a občany. Od 14 hodin na náměstí v Rovensku pod Troskami je plánována veřejná akce s rozborem plánované severní varianty R 35 a beseda o ochraně životního prostředí a krajiny Českého ráje.

ČASOVÝ HARMONOGRAM CYKLOJÍZDY:
0 km – Turnov, nádraží ČD – 9:30 hodin
2 km – Turnov, náměstí – příjezd 9:45 – odjezd 9:50
9 km – Karlovice – příjezd 10:30 – odjezd 10:50
13 km – Hrubá Skála – příjezd 11:10 – odjezd 11:25
18 km – Ktová – příjezd 11:45 – odjezd 12:00
20 km – Újezd pod Troskami – příjezd 12:15 – odjezd 12:30
24 km – Rovensko pod Troskami – příjezd 13:30 hodin
Přidat se můžete i kdekoli na trase.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.