EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2010

0

Město Turnov se i v letošním roce zapojí do celoevropské akce „Evropský týden mobility a „Evropský den bez aut“. Tato akce probíhá od 16. do 22. září a téma pro letošní rok je „Prodluž si život – buď aktivní!“ V rámci letošního tématu „mobilita a zdraví“ připravilo město Turnov ve spolupráci s městskými organizacemi a mnoha dalšími subjekty bohatý program pro všechny věkové kategorie. Evropský den bez aut je den, kdy by měla být část města sloužící automobilové dopravě uzavřena ve prospěch chodců, cyklistů a jiných aktivit. Hlavní část programu se odehraje v pátek 17. září na náměstí B. J. Horáčka před KC Střelnice.

PROGRAM EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY
Akce pro veřejnost:

 

* Čtvrtek 16. září: Závody pro děti z mateřských škol na koloběžkách v Šetřilovských parcích od 10.00 hodin.

Od 18.00 hodin – západní Austrálie, beseda v městské knihovně.

 

n201009140919_vakci_106_bezaut* Pátek 17. září: Evropský den bez aut – program bude probíhat od 8.30 do 16.00 hodin na náměstí B. J. Horáčka před Střelnicí. Na programu je oficiální zahájení za účasti představitelů města, Martin Šimůnek – biketrialové vystoupení a exhibice trojnásobného mistra světa a reprezentanta ČR, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje – ukázky techniky. Zdravotní záchranná služba Libereckého kraje – ukázka poskytování první pomoci a vybavení sanitního vozu. Policie ČR – ukázky služební kynologie a práce dopravní policie. Na programu se podílejí také další organizace a firmy, připraveno je například divadelní představení, prezentace elektrických kol a skútrů, soutěže, hry, výtvarné dílny pro děti ad. Tento den také proběhne pokus o překonání rekordu ve sběru použitých baterií (pouze malé baterie a monočlánky) – všichni, kteří nějakou baterii přinesou, se budou moci zúčastnit soutěže o hodnotné ceny!

 

n201009140919_vakci_107_bezaut* Sobota 18. září: Skate a bike show – jízdy zručnosti a ukázkové jízdy skateboardistů a bikerů – před Kulturním centrem Střelnice od 12.00 do 20.00 hodin, akcí vás bude provázet DJ Pup – Shmeer. Na závěr dne vás na hiphopové vlně svezou turnovští mc‘s Zygy a Woreal + DjT – Engine.

 

* Neděle 19. září: Greenway Jizera – cyklovýlet podél řeky Jizery, který připravilo město Turnov a Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery. Start cyklovyjížďky proběhne v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově.

 

* Pondělí 20. září: Den záchranářů – akce Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, SDH Turnov a Policie ČR v ZŠ v Žižkově ulici od 8.00 do 11.00 hodin. Proběhne také orientační měření rychlosti pro motoristy na komunikaci u zámku Hrubý Rohozec od 14.00 do 16.00 hodin. Od 16.00 hodin je v Šetřilovských parcích připravena lekce „Nordic Walking“ – chůze se speciálními holemi za účasti specializovaných lektorů.

 

n201009140919_vakci_108_bezaut* Úterý 21. září: S ČD vláčkem na výlet – zábavný program o mašinkách pro děti MŠ za účasti zástupců ČD v městské knihovně od 9.30 hodin. Od 14.00 do 19.00 hodin proběhne v hale Sportcentra ve Skálově ulici „Sportovní odpoledne s TJ Turnov“ – připraveny jsou ukázky jednotlivých sportů.

 

* Středa 22. září: S ČD vláčkem na výlet – opakování pořadu pro MŠ. V KC Střelnice bude dopoledne pro školy a od 20.00 hodin pro veřejnost připraveno promítání filmu „Auto*Mat“ za účasti hostů. Jedná se o inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka, který hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně.

 

V době od 13. do 23. září je otevřeno dětské dopravní hřiště na skautském ostrově pro MŠ z Turnova a okolí. V průběhu celého Evropského týdne mobility budou probíhat kontroly přechodů za účasti Městské policie a Policie ČR.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.