Víkendové pozvánky

0

O víkendu bude turnovská Střelnice hostit mistrovství republiky v bleskovém a rapid šachu (ZDE), v sobotu na Valdštejně ožijí jeho nejstarší obyvatelé (ZDE), v Jenišovicích pořádají strašidelný les, v nabídce jsou také dva koncerty na Střelnici, v neděli můžete dopoledne zajít do parku rozvěsit ptačí budky, či navštívit výtvarnou dílnu v knihovně. V sobotu vrcholí celotýdenní akce (Ne)blázni, Turnove (ZDE). Hraje se fotbal…

Pátek 15. září
* ARTRÓZA. Big-beat-hard rock z Liberce. Malá (domácí) scéna, koncert, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 16. září
* ŽIVOT NA VALDŠTEJNĚ ANEB KDO BYLI MAJITELÉ HRADU? Akce k příležitosti celorepublikových oslav Dnů evropského dědictví. Speciální kostýmové prohlídky, které návštěvníky seznámí s významnými majiteli hradu. Vstupné: plné 110 Kč, snížené 70 Kč, rodinné 300 Kč. Hrad Valdštejn od 11.00 do 16.00 hodin.
* FLORBAL / 2. liga juniorů: Turnaj (12.00 – 20.00), hala TJ.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Stráž p. R., I. A třída: Pěnčín – Semily (17.00).
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Start u koupaliště, bojácní startují od 18.00 do 19.30 hodin, nebojácní od 19.30 do 20.30 a až do 21.00 hodin mohou startovat účastníci bez baterek. Vstupné 80 Kč (dítě od 4 let i dospělí). Rezervace času startu a více informací na www.jenisovice-detem.cz.
* BIGBÍTEK. Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. Malá (domácí) scéna, koncert, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 17. září
* NOVÉ PTAČÍ BYDLENÍ V MĚSTSKÉM PARKU. Ptačí budky v městském parku, to byl jeden z návrhů participativního rozpočtu v roce 2022, který až překvapivě dobře uspěl v hlasování veřejnosti. Pojďte se zúčastnit projektu, který vylepší životní prostředí ptačích obyvatel našeho města. Komunitní věšení ptačích budek se koná v neděli 17. září od 10.00 hodin. Sraz je v 10 u sochy sv. Jana Nepomuckého v Rývových sadech. Akce je vhodná pro celou rodinu, na sebe pracovní oblečení, s sebou oblíbené nářadí a oceníme i drobné domácí dobroty. Dětem určitě přibalte i vybavení pro řádění v parku. Těšíme se na příjemné nedělní dopoledne!
* VÝTVARNÁ DÍLNA KAMÍNKOVÁ A KUKUŘIČNÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude již laděna podzimně. Společně s našimi lektorkami si děti vyrobí panáčky a další výrobky z kukuřice a také budeme malovat na kameny. Nezapomeňte na kartičku Pohádkové tvoření se Skřítkem Knihovníčkem. Těší na všechny děti i rodiče lektorky Eva, Simona, Šárka a Veronika. Dílna je součástí projektu Bookstart S knížkou do života. Dětské oddělení Městské knihovny A. Marka v Jeronýmově ulici. Začátek v 10.00 hodin.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Velké Hamry, Jablonecko-OP: Jenišovice – Hodkovice B, Semilsko-OS: Rovensko B – Kruh (16.30).

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.