Víkendové pozvánky

0

Před námi je poměrně bohatá nabídka víkendových akcí. Dnes je to mj. koncert kapely Ba naopank na Střelnici, v městské knihovně je připravena „Noc fantazie“, v sobotu je v nabídce chovatelská výstava či komentovaná prohlídka města po stopách arch. Krýše, v neděli je to hlavně rozsvěcení vánočního stromu.

Pátek 25. listopadu
* DOTEK HYPNÓZY. Populárně naučná a interaktivní přednáška pro všechny, které zajímá obor hypnózy a hypnoterapie. Hypnózu stále obestírá mnoho nesmyslných pověr a mýtů. Pro některé má dokonce punc jakési mystické dovednosti. Jak je to ve skutečnosti se přesvědčíte sami pod vedením hypnoterapeuta a popularizátora hypnoterapie Šimona Pečenky. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 17.30 hodin.
* DEGUSTACE SVATOMARTINSKÝCH VÍN od 19.00 hodin ve fitness sále Sportcentra v Turnově ve Skálově ulici. Čtyřchodové svatomartinské degustační menu. Ochutnávkou vás provede sommelier Ondra Kuřík, k tanci a poslechu hrají Duo Bigband a Nat&Mat. Vstupné 750 Kč, vstupenky v recepci sportcentra, rezervace na tel. 602 175 240.
* BA NAOPANK. Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou strnulost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Elektrizující nasazení, injekce živelnosti a skalpel vtipu přimějí i nejvychladlejší ležáky vstát a křepčit. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* S PRAVDOU VEN. Nově zvolený prezident republiky má za hodinu a půl pronést inaugurační projev před celým národem…. Ve skvělé konverzační přestřelce, která srší vtipem i podněty k přemýšlení o prapůvodech našich nejistot a selhání, diváky pobaví trefně vystižené nešvary a zlozvyky všech lidí s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním. Hrají: Petr Rychlý a Luboš Veselý. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 400 Kč, na místě 440 Kč.

Pátek 25. a sobota 26. listopadu
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. Ponořte se do světa fantasy, sci-fi a komiksu a užijte si netradiční přespání v knihovně. Pokud vám deskové hry dají spát! Začneme populárně-naučnou přednáškou s názvem Dotek hypnózy. Tématem tohoto ročníku je Marvel. Kostým výhodou, nikoliv podmínkou. Vítáni jsou všichni fanoušci fantastiky od 13 let (do 18 let je třeba přinést podepsaný formulář od rodičů, k dostání bude v ICM či na dětském oddělení knihovny). Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 17.00 hodin.

Sobota 26. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1 od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u železniční zastávky Turnov-město. Tombola, možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* KRÝŠEM KRÁŽEM TURNOVEM. Komentovaná prohlídka města s autorkou výstavy o staviteli Vladimíru Krýšovi (ZDE) Petrou Šternovou. Sraz účastníků před budovou muzea ve Skálově ulici v 10.00 hodin.
* BIGBÍTEK. Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami hraje písně kapel Krausberry, Vítkovo kvarteto, Krucipüsk, Vladimíra Mišíka, a dalších. Klub KUS n Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 27. listopadu
* ADVENTNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA. Dílna pro rodiče s dětmi je věnována začínajícímu Adventu. Budete společně vyrábět anděly, svíčky, perníčky a vánoční dekorace. K prodeji budou dětské knihy. Společně rozsvítíte vánoční stromek v knihovně. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* TRADIČNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami:
10.00–15.00 hod. MŠ Rovensko pod Troskami zve na Den otevřených dveří a vánoční jarmark
16.00–17.00 hod. Vánoční zpívání s pražskou hudební skupinou Rebel v sále radnice.
Od 17.30 hod. slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí doprovázené tradičním vystoupením dětí z rovenské školy a svátečním slovem. Na náměstí bude možnost zakoupení vánoční dekorace vyrobené šikovnýma rukama maminek a babiček.
* 1. ADVENTNÍ KONCERT: LUCIE RÉDLOVÁ. Koncert s folkovou písničkářkou z Valašského Meziříčí. Dům Na Sboře od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce na turnovském náměstí začíná v 16.30 hodin. Vystoupí žesťový soubor ZUŠ, pěvecký sbor Karmínek, na místě budou adventní postavy, které budou dětem rozdávat drobné dárky.

 

 

 

 

Sportovní pozvánky:

Sobota 26. listopadu
* FLORBAL / národní liga, muži: TJ Turnov – Orka Čelákovice (15.00), hala TJ.

Neděle 27. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – Česká Lípa (18.00), ZSLK.
* FUTSAL, 2.liga: Dalmach Turnov – Betis Kadaň, 19.00, hala TJ Turnov.
* VOLEJBAL / Krajský přebor ve volejbalu žen: VK Malá Skála A – Nový Bor B od 10.00 a 13.00 hod.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.