KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ POZVÁNKY PŘELOMU ÚNORA A BŘEZNA

0

Všimli jste si, kolik kulturních akcí Turnovsku nabízejí fotografové z místního Safíru? Výstavy, fotoakce, na přelomu února a března, konkrétně v sobotu 1. března, dokonce vernisáž 17. ročníku mezinárodní soutěže ZEMSKÝ RÁJ. A to ještě půl hodinu před tím stihnou otevřít ve své galerii v muzeu výstavu k výročí libereckého fotoklubu! Následující dva týdny budou i podle meteorologů ve znamení nastupujícího jara, teploty přes den vyšplhají nad 10 stupňů celsia, proto si povšimněte pozvánky na neděli 9. března – v Tatobitech ponesou Morenu ze vsi…

Program turnovského kina v Žižkově ulici:
* Středa 27. února od 20 hodin – NÁMĚSTÍ SPASITELE, Filmový klub, PROJEKT 100. Polské drama.
* Čtvrtek 28., pátek 29. února a sobota 1. března od 17.30 a 20 hodin, neděle 2. března od 17.30 hodin – NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, premiéra nového českého filmu režiséra Filipa Renče, který slibuje dynamickou akční podívanou – skupina lidí se při sjezdu nebezpečné Černé řeky utká v nerovném souboji s divokým přírodním živlem. Hrají Jiří Langmajer, Filip Blažek, Miroslav Krobot a další.
* Středa 5. a čtvrtek 6. března od 20 hodin – JÁ, LEGENDA – sci-fi USA.
* Pátek 7., sobota 8. a neděle 9. března v 17.30 hodin – ŘÍŠE HRAČEK, premiéra amerického rodinného filmu.
* Pátek 7. a sobota 8. března ve 20 hodin – LÁSKA ZA ČASU CHOLERY, romantický film USA podle předlohy Gabriela Garcíi Márqueze.
(Průměrná cena za jeden lístek na filmové představení v turnovském Biu Ráj je 70 Kč.)

Úterý 26. února

* Od 19.30 hodin vystoupí v turnovském divadle PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ. Vstupenky v předprodeji za 130, 110 a 90 Kč, na místě +20 Kč.

* V 18 hodin začíná v sále SUPŠ v turnovské Skálově ulici vyhlášení nejlepšího sportovce Turnova za rok 2007. Vyhlášeni budou: nejlepší sportovec, nejlepší družstvo, sportovní naděje, trenér roku a sportovní akce roku. Bude proveden zápis do Zlaté knihy turnovského sportu.

 

Středa 27. února
* Od 13.30 hodin je v dětském oddělení turnovské knihovny setkání předškoláků zdejších mateřských škol na téma KNÍŽKA JE NÁŠ KAMARÁD – společné čtení, zpívání, malování a hry.

Čtvrtek 28. února
* Od 19.30 hodin se v turnovském divadle veřejnosti ve hře NAŠTĚKANÁ opět představí Alena Tomášová, Gábina Šťastná, Katka Doubravová a Romana Zemenová. Vstupné 80 Kč.

* Vernisáž výstavy keramiky Evy Tesařové k nedožitým osmdesátinám začíná v turnovském Muzeu Českého ráje v 17 hodin (výstava potrvá do 6. dubna).
* Od 17 hodin je v sále SUPŠ ve Skálově ulici veřejné zasedání turnovského zastupitelstva.
* Od 19 hodin se v Tatobitech v restauraci U Studničků uskuteční promítání filmu Eleazar Kittel. Kdo tento zajímavým snímek o legendě Jizerských hor neviděl v Turnově 9. února, má šanci zajet do obce pod Kozákov.

Sobota 1. března
* Od 10 hodin je v městském divadle připravena pohádka DESET ČERNOUŠKŮ. Vstupné 20 Kč děti a 30 Kč dospělí.
* Od 10 hodin je v dětském oddělení turnovské knihovny Čertovská dílna. Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je věnována přípravě „Čertovského rojení“, které se bude konat při pohádkovém průvodu Noci s Andersenem.
* Ve 13.30 hodin bude v Galerii Safír v turnovském muzeu zahájena výstava V ŠEDESÁTI STÁLE MLADÝ – členská výstava FOMAklubu Liberec u příležitosti 60. výročí vzniku klubu. Výstava potrvá do 5. dubna.
* Ve 14 hodin bude slavnostním předáním cen v galerii muzea Českého ráje v Turnově zahájena výstava vybraných fotografií 17. ročníku mezinárodní soutěže ZEMSKÝ RÁJ. Soutěž vznikla v roce 1980. To se ještě jmenovala Český ráj. Již tenkrát byla z části zaměřena na stopy člověka v přírodě. Z původně regionální soutěže se pro velký zájem stala soutěží celostátní a nyní je již několik ročníků vyhlašována pro autory z celé Evropy. I proto došlo k přejmenování na Zemský ráj. Fotografie jsou přijímány ve dvou kategoriích, a sice „Národní parky světa“ a „Vliv člověka na životní prostředí“. V roce 1995 obdržel fotoklub Safír Turnov prestižní cenu prezidenta firmy Olympus pana Toshiro Shimoyamy za významné přispění k rozvoji a propagaci ekologicky orientované fotografie v České republice. Od 16. ročníku je spolupořadatelem kromě turnovského Fotoklubu Safír a sdružení Kontakt fotografů Euroregionu Nisa i Ministerstvo životního prostředí České republiky. Letošní ročník se uskuteční pod záštitou Petra Skokana, hejtmana Libereckého kraje. Výstava potrvá do 13. dubna.
* Od 20 hodin je v Kulturním domě v Pěnčíně EROTICKÝ PLES.

Pondělí 3. března – čtvrtek 6. března
* Každý den od   8 hodin v dětském oddělení turnovské knihovny hodiny výchovy ke čtenářství „S knížkami se kamarádím aneb Škola naruby“.

Středa 5. března
* Od 19.30 hodin je v turnovském divadle 541. koncert Turnovských hudebních večerů. Nese název TANCE PRO ČTYŘRUČNÍ KLAVÍR, představí se manželé Fričovi, vstupné je 90 Kč v předprodeji a 100 Kč na místě.

Čtvrtek 6. března
* Od 17 hodin je v turnovském divadle připraven pod patronací radnice koncert pro občany v důchodovém věku a se zdravotním postižením. Vstup je zdarma. Na koncertě zazní směs operetních, operních a duchovních písní. Soprán: Jana Heryánová Ryklová, varhany: Silvie Nosková, baryton: Václav Šolc. Po předchozí domluvě je možná i individuální doprava, tu zajišťuje terénní pečovatelská služba, tel. 481 322 871.

Neděle 9. března
* SMRT NESEME ZE VSI – tradiční průvod na ukončení zimy pořádá v Tatobitech občanské sdružení Dědina ve spolupráci s Masarykovou základní školou. Morena bude nesena vsí a v Malířově zahradě spálena v ohni. Sraz je před školou v 10 hodin.
* Od 14 hodin – DĚTSKÝ KARNEVAL ŽLUTÉ PONORKY. Poslední karneval sezony, tanečky, hry a soutěže, vyhlášení nejoriginálnější masky domácí výroby, tombola. Sál SUPŠ Turnov, Skálova ulice.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin s polední přestávkou 12 -13 hodin. Od 28. února je v galerii výstava keramičky Evy Tesařové (potrvá do 6. dubna). Od 1. března je ve výstavním sále kolekce nejlepších fotografií 17. ročníku mezinárodní soutěže ZEMSKÝ RÁJ. Výstava potrvá do 13. dubna.
► V Galerii Safír v turnovském muzeu je do 1. března výstava podvodní fotografie „PAF Tachov“. Výstava obsahuje soubor třiceti nejúspěšnějších fotografií z posledního ročníku evropského mezinárodního festivalu potápěčské fotografie a videa, který se již 29 let koná v západočeském městě Tachov. Od 1. března do 5. dubna zde bude vystavena kolekce snímků k 60. výročí vzniku FOMAklubu Liberec.

► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí – Galerie U zlatého beránka – je do 6. března výstava členů Fotoklubu Safír Turnov – Lednové sporty, v pořadí druhá společná fotoakce. Ve čtvrtek 6. března v 16 hodin zde bude vernisáž výstavy členů turnovského fotoklubu na téma Masopust, festivaly, maškary. Jde o nejlepší snímky ze třetí klubové fotoakce. Výstava potrvá do 3. dubna.

► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově vystavuje do 6. března člen fotokroužku Žluté ponorky Honza Erben, do 29. února zde je i výstava akvarelů „Obrázky z domova“ Miroslava Ulmanna. Ve čtvrtek 6. března je v galerii v 17 hodin vernisáž výstavy fotografií Tomáše Frydrycha, člen fotokroužku Žluté ponorky (potrvá do 3. dubna).

► Divadelní galerie turnovského městského divadla – výstava oceněných fotografií z čtenářské soutěže Hlasů a ohlasů Turnovska, výstava dalších fotografií je také k vidění v městském kině.

► V turnovské městské knihovně je až do konce února výstava nejlepších prací z fotografické a výtvarné soutěže Příroda na zemi a do 25. března výstava nejlepších dětských prací ze soutěže Stromy kolem nás.

 

OSTATNÍ

► Veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“ vyhlásila kulturní komise Města Turnov. „Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu,“ píše se mj. v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.

Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář Kulturního centra Turnov v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.