NELU PŘIŠLY PODPOŘIT DESÍTKY LIDÍ

0

(Aktualizováno) Dalo se předpokládat, že výzva směrem k veřejnosti na podporu Nely Hudcové (ZDE), která neprožívá zrovna nejlepší období svého života, bude úspěšná. Přesto byli pořadatelé z AC Turnov účastí mírně zaskočeni. V neděli 14. listopadu dopoledne přišly Nelu symbolicky podpořit desítky lidí různého věku. Převažovaly rodiny s dětmi, mezi startujícími běhu pro veřejnost byli i rodiče s kočárky. Zvolit mohli tří a šestikilometrovou trasu šetřilovskými parky a údolím Jizery se startem a cílem na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka.

„Moc děkujeme všem, kteří tímto způsobem přišli naši členku podpořit symbolickým startovným, moc si všichni přejeme, aby Nela opět brzy oblékla závodní dres. Přejeme jí rychlé uzdravení,“ řekla prezidentka AC Turnov a moderátorka akce, místostarostka Jana Svobodová.

Nela Hudcová oslavila letos v únoru 14. narozeniny. Do června to byla zdravá, usměvavá, energická holka. Sportovkyně tělem i duší. V červenci jí byla diagnostikovaná akutní lymfoblastická leukémie. Život se jí a její rodině ze dne na den změnil, dnes bojuje velký závod. Nedělního běhu se také osobně zúčastnila, byť jen v sanitním voze…
Více na www.donio.cz/ProNelinku.

Aktualizace: Podle sdělení pořadatelů se akce zúčastnilo 510 lidí, na startovném bylo vybráno úctyhodných 77.777 Kč, které poslouží rodině Nely pro vybudování lepšího zázemí při léčbě.

Snímky jsou z běhu pro veřejnost 14. listopadu

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.