Víkendové pozvánky

0

Kam dřív? Mohla by znít řečnická otázka, protože akcí je zvláště v sobotu 9. září opravdu hodně. Den zdraví v Maškovce, máte unikátní příležitost podívat se do výrobních hal Ontexu a Šroubárny – dny otevřených dveří v obou turnovských významných závodech začínají v 9.00 hodin a zváni jste až do odpoledne. Z dalších akcí je tu Pohádková noc na Rotštejně, horolezecký festival v letním kině s možností prohlídky staveniště muzea horolezectví. A jestli jste ještě nikdy nebyli na řemeslnických trzích u Ábelova mlýna v Dolánkách, tak to si určitě udělejte čas v neděli! A to samé platí také v případě obnovených poutí v Prackově pod Kozákovem, i to je tip na zajímavý nedělní výlet! A taky se hraje fotbal!

Sobota 9. září
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FIRMĚ ONTEX v průmyslové zóně Vesecko. Začátek v 9.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FIRMĚ ŠROUBÁRNA TURNOV v areálu v Bezručově ulici. Začátek v 9.00 hodin.
* VII. POHÁDKOVÁ NOC NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ. Program: 13.30 – Umíš správně pomoci? První pomoc v terénu, praktické ukázky ve spolupráci s Červeným křížem z Jablonce nad Nisou, od 17.00 opékáni laskomin z vlastních zásob ctěného návštěvnictva, zpíváme si pro radost, 18.00 pohádková prohlídka hradu s Luciferem a Bludičkou a od asi 19.30 hodin noční prohlídka hradu s kytarou. Vstupné 40 Kč.

Pozvánka na horolezecký festival

* STAVÍME – SLAVÍME! HOROLEZECKÝ FESTIVAL. Muzeum Českého ráje pořádá horolezecký festival jako oslavu zahájení stavby stálé horolezecké expozice v Turnově. Akce proběhne od 14.00 do 22.00 hodin v areálu letního kina ve Skálově ulici. Čekají vás koncerty, horolezecká přednáška, prezentace nové expozice, prohlídka staveniště. Chystáme také dvě slavnostní chvíle – dernisáž výstavy Horolezecká fotografie 2 a odhalení základního kamene stavby. Po setmění promítneme filmy s horolezeckou tematikou. Možnost prezentace vlastní horolezecké sbírky i bleší horolezecký trh. Letní kino Turnov 14.00 – 22.00 hodin.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání od 15.00 hodin v hasičské zbrojnici v Paceřicích.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: POKRAČOVATELÉ MISTRŮ. Koncert mladých mistrů. se koná od 18.00 hodin za podpory nadace Život umělce. Vstupné 150 Kč. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 10. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – KUKUŘIČNÁ A VÝROBA SVÍČEK. Po prázdninách opět začíná cyklus nedělních tvůrčích výtvarných dílen pro rodiče s dětmi. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Vyrobíme si také vonné svíčky. Lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* PODZIMNÍ NEJEN ŘEMESLNÉ TRHY u Ábelova mlýna v Dolánkách. Tradiční akce. Zahájení v 10.00 hodin, ve 14.00 hodin divadlo v podání Čmukařů. Charitativní seconhand.
* VII. OBNOVENÁ POUŤ NA PRACKOVĚ. Prackov pod Kozákovem u kapličky, začátek ve 14.00 hodin. Domácí občerstvení, staročeské stánky. V kulturním programu vystoupí Monika Szántó a Podještědský soubor Horačky. Zve Spolek přátel prackovské kapličky.
* SYNAGOGA TURNOV: Přednáška Terezie Dubinové – Spravedliví mezi národy: Zachránci Židů za II. světové války. Od 60. let 20. století uděluje jeruzalémské Muzeum holokaustu Jad va-šem titul „Spravedlivý mezi národy“ těm, kteří s nasazením vlastního života i života svých rodin pomáhali Židům. Synagoga v Krajířově ulici, začátek v 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 9. září
* FOTBAL / KP: Rovensko – Přepeře (17:00), I. B třída: Pěnčín – Vesec, OP-Jablonecko: Jenišovice B – Kokonín (17:00).

Neděle 10. září
* HÁZENÁ, 1. kolo poháru, ženy: TJ Turnov – DHK Pardubice. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Admira Praha (17:00), OP-Jablonecko: M. Skála – Tanvald (17:00), OS-Semilsko: Rovensko B – Přepeře C (17:00).

KULTURA, SPORT, KINO

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.