ČERVNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

(Aktualizováno – v Sedmihorkách bude hrát AIK Stockholm!)Poslední z větších soutěží je fotbal. Turnovská kopaná stojí na hraně. Podaří se udržet ve městě divizní soutěž, nebo se pokus o znovuzrození turnovského fotbalu nepovedl a v Českém ráji se bude hrát nejvýš krajský přebor? Odpověď na tuto otázku dá tento měsíc. Konají se i další sportovní podniky: cyklistické závody do vrchu ve Vyskeři, závody motocyklových dragsterů na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště, zajít můžete na střeleckou soutěž i na házenou. Turnovský sbor dobrovolných hasičů 12. června slaví 140. výročí založení, konat se bude i okrsková soutěž.

Sobota 5. června
* Ve Vyskeři pořádají „Cyklo závod do vrchu“. Závod se jezdí jako časovka ve všech věkových kategoriích. Prezentace před budovou obecního úřadu 8.30 až 10.30 hodin, start závodu v 11.00 hodin. Ve 14.30 hodin začíná doprovodný závod, a sice výběh ke kapličce sv. Anny. Připraveny jsou i další akce pro děti i dospělé. Více informací na www.amkvysker.ic.cz

 

Neděle 6. června

* FOTBAL, divize C: FK Pěnčín-Turnov – Náchod-Deštné. Utkání 28. kola, fotbalové hřiště v Koškově ulici, výkop v 17.00 hodin.

 

n201006040839_sport_56_09_dragSobota 12 a neděle 13. června

* O tomto víkendu se konají mezinárodní závody motocyklových dragsterů, DRAG DAY EUROPE na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Po oba dny budou jezdci krotit ty nejdivočejší a nejvýkonnější motocykly, jaké jsou v Česku k vidění. Tato monstera dosahují zrychlení z 0 na 100 za 1,2 sekundy! V sobotu od 12.00 hodin absolvují jezdci všech tříd  kvalifikační  jízdy a protože je přihlášeno kolem 50 týmů, bude se jezdit až do večera. V sobotu proběhne i závod US Cars.  

Nedělní ráno zahájí závod dragstery ještě jednou kvalifikační jízdou všech tříd. Následovat bude velice oblíbený závod tříd pro příchozí, tzv. Public Bikes se sloganem: „Jezdíte rádi rychle? Nezkoušejte to na silnici, zkuste to na závodech dragsterů.“

Ještě před slavnostním představením jezdců uvidí diváci kaskadéra Pavla Korycha a jeho stuntriding show. Od 13.00 hodin začne hlavní závod Mezinárodního Mistrovství ČR dragsterů. Více na www.dragster.cz

 

Sobota 12. června

* 140. výročí založení SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ TURNOV. Oslavy probíhají na ploše u autobusového nádraží po celý den. Zahájení je naplánováno na 13.00 hodin. Program (časy jsou pouze orientační, během dne se mohou měnit):

14.00 Ukázka zásahové plošiny

15.00 Ukázka z výcviku psovodů SDH Hejnice a možnost prohlídky vozů dopravní policie

15.30 Možnost prohlídky techniky a vybavení drážních hasičů z Liberce

16.00 Ukázka práce zásahové jednotky STOP TEAM

17.00 Prohlídka zázemí turnovské požární stanice

17.30 Ukázka zásahu a stříhání vozidla po havárii

18.00 Ukázky z práce Policie ČR

19.00 Předvedení historické stříkačky SDH Olešnice

20.00 Taneční zábava při živé hudbě

21.00 Ohnivá show

22.00 ohňostroj

 

Neděle 13. června

* HÁZENÁ, Pražský přebor, ženy: TJ Turnov – DHC SVŠ Plzeň B. Sportovní hala ve Skálově ulici, začátek v 11.00 hodin.

Středa 16. června
* V 17.00 začíná na hřišti v Sedmihorkách přípravný přátelský zápas fotbalistů Jablonce s AIK Stockholm. Legendární švédské mužstvo je v Čechách na letním soustředění. Pro Sedmihorky, ale i pro celé Turnovsko je to jeden z nejprestižnějších zápasů všech dob. Mužstvo evropské třídy zde ještě nikdy nehrálo!

Sobota 19. června

* Sportovní střelecký klub SOKOL Malý Rohozec společně s Mysliveckým sdružením VESECKO Malý Rohozec pořádají na střelnici ve Vesecku (za kompostárnou) střeleckou soutěž „O pohár místostarosty města Turnova“. Soutěžit se bude v brokové trojkombinaci (lovecké kolo, automatický trap a zajíc). Soutěž je zároveň třetím závodem započítávaným do Pojizerské ligy brokových střelců 2010.

 * FOTBAL, divize C: FK Pěnčín-Turnov – Nový Bydžov. Poslední 30. kolo tohoto ročníku soutěže. Fotbalové hřiště v Koškově ulici, výkop v 17.00 hodin. Pozor!!! Původně se toto utkání mělo hrát v neděli 20. června!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.