Víkendové pozvánky

0

Dnes navečer divadlo a Matušky na Rohozci, v sobotu Skotské hry na Sychrově, koncert na Valdštejně, po oba víkendové dny loučení s létem na Rotštejně a v Klokočí. V letním kině můžete vidět premiéru Svěrákovského filmu Po strništi bos, začínají fotbalové soutěže.

Pátek 18. srpna
* DAMÚZA PRAHA – Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ. Divadlo. Však to znáte, poslouchat rodiče je někdy těžké, zvlášť, když je táta jelen. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: Waldovy Matušky. Areál Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Sobota 19. srpna
* DEPECHE MODE – VIOLATOR. Hity jako Personal Jesus, Policy Of Truth stejně jako zasněné Waiting For The Night a Blue Dress nezestárly. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* ZÁMEK SYCHROV – SKOTSKÉ HRY. Tradiční skotské hry, které stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska, a jež se řadí mezi jedny z největších skotských her v Evropě. Od 10.00 do 23.45 hodin. Viz www.zamek-sychrov.cz.
* BRAMBORÁKOVÉ ODPOLEDNE ve Hnanicích na návsi. Výtečné občerstvení, k tanci a poslechu hraje country skupina. Začátek v 15.00 hodin, zve SDH Hnanice – Borek.
* MIMARTEF: Moudré i rozverné písně Židů od Birobidjanu přes Belz až po sefardské Toledo. MiMartef (Ze sklepa) je kosmopolitně-liberální klezmer band z Plzně. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncert sopranistky Elišky Josifové, která zazpívá za doprovodu harfy Zbyňky Šolcové v kapli sv. Jana Nepomuckého árie z děl převážně barokních hudebních skladatelů. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 60 Kč.

Sobota 19. a neděle 20. srpna
* XIX. LOUČENÍ S LÉTEM NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ A VE VSI KLOKOČÍ. V sobotu v 10.00 hodin v Klokočí u Božích muk na Fialníku, bohoslužba k poctě svatého Václava, následuje historický průvod pod korouhví Paní z Rotštejna ze vsi k hradu. Na hradě po oba dny „Historie po našem“ – kratochvilná taškařice se zpěvy a ukázkami šermířských soubojů. Začátky představení v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin. V případě vytrvalého deště se v danou hodinu představení nehraje. Vstupné 40 Kč, děti menší než meč mají vstup zdarma.

Sportovní pozvánky

Sobota 19. srpna
* FOTBAL / KP: Přepeře – Skalice (14.00) MFS Turnov, Sedmihorky – Bílý Kostel, I. B třída: Jenišovice – Mimoň, OP-Semilsko: Přepeře B – Poniklá (vše 17.00).

Sobota 19. a neděle 20. srpna
* MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V PASENÍ A POHÁR OBCE RAKOUSY. Soutěž pasteveckých psů probíhá na farmě Láníkových v Rakousích. V sobotu budou soutěže zahájeny v 7.45 hodin, mistrovství republiky bude v neděli od 9.15 hodin; vyhlášení vítězů je plánováno na 15. hodinu.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.