Víkendové pozvánky

0

První říjnový den se koná velmi zajímavá akce v turnovské Žluté ponorce. V rámci hravého odpoledne se představí liberecká IQLANDIA. V sobotu se v Turnově uskuteční Den architektury (ZDE). Začátek je ve 14.00 hodin v synagoze v Krajířově ulici. Dozvíte se podrobnosti o její přestavbě, dojde i na představení dostavby divadla. Zájemci se budou moci s průvodcem projít bývalou židovskou čtvrtí, podívat se do starého kina na Trávnicích a seznámit se s projektem jeho přestavby na muzeum veteránů. Zastavit se můžete i u Kamenů zmizelých (ZDE). … a pak je tu drakiáda na Kozákově, fotbal a házená…

Pátek 1. října
* IQLANDIA V PONORCE aneb Hravé vědecké odpoledne plné exponátů, miniworkshopů a prezentací dílny mladých vynálezců. U příležitosti zahájení provozu otevřené dílny FAB-LAB ve Žluté ponorce nás navštíví liberecká IQLANDIA s řadou zajímavostí, pokusů a science show (15.00, 15.45, 16.30). Slavnostní zahájení ve 14.45 hodin. Žlutá ponorka v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin.
* SVĚT 3D TISKU PRAKTICKY – přednáška. Vše, co je třeba k 3D tisku, tiskárna Pruša MK3S a zkušenosti s ní. Přednášející: Ing. Dušan Ferbas (firma Solarmonitor), zakladatel kroužku Elektro laboratoř. Žlutá ponorka v Husově ulici od 17.00 hodin.
* LAXIGAL. Hudební večer s turnovskými rockery. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 2. října
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Ústí n. O. (10.30), KP: Rovensko – Skalice (16.00), I. A třída: Sokol Pěnčín – FC Pěnčín (16.00), I. B třída: Přepeře B – Studenec (14.00), Jenišovice – H. Branná (16.00), Turnov B – Stružinec/Lomnice B (16.00).
* DRAKIÁDA NA KOZÁKOVĚ, 18. ročník tradiční show na Kozákově. Slet draků všech tvarů, velikostí a jmen.
Soutěž o nejlepšího vlastnoručně vyrobeného draka. Zahájení akce ve 13.00 hodin před Riegrovou chatou na Kozákově. Pořádá Klub českých turistů Semily, startovné dobrovolné.
* DÝŇOJABLKOBRANÍ. Turnovský spolek Zazemí ve spolupráci s Lesním klubem Kořínek a Samotočem Frýdštejn pořádají celodenní akci jako poděkování za úrodu. Začátek ve 14.00 hodin.
* DEN ARCHITEKTURY V TURNOVĚ 2021. Od 14.00 hodin je připravena procházka bývalou židovskou čtvrtí. Účastníci budou seznámeni s historií, současností i s výhledem do možné budoucnosti tohoto zajímavého místa v našem městě.
* ROUBOVANÝ VOKURKY. Turnovská parta hrající folk, country, rock i underground. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 3. října
* HÁZENÁ: turnaj kategorie „mini“, přebor kraje. Hala TJ od 9.00 do zhruba 14.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Turnov – Hrádek n. N. (16.00).

KULTURA, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.