Víkendové pozvánky

0

Je tu první zářijový víkend. Pozvánek je poměrně hodně. Můžete se zúčastnit slavnostního předání zrekonstruované silnice od Pyrámu do Svijan (ZDE), Jizeru u loděnice mezi mosty obsadí vyznavači paddleboardu (ZDE). V Rovensku pod Troskami dnes večer proběhne křest nových knížek (ZDE). V sobotu se uskuteční oslavy 100 let Sokola Kacanovy, v Paceřicích je setkání rodáků, v Malé Skále se kromě jarmarku koná i výjimečný koncert. Na hradě Rotštejně můžete zažít pohádkovou noc.

Pátek 3. září
* KŘEST KNIH vydaných k 650. výročí Rovenska pod Troskami. Sál radnice od 19.00 hod., společné uvedení nových knih za přítomnosti autorů, zajímavých hostů a známé hudební skupiny „Jablkoň.“

Pátek 3. a sobota 4. září
* VÍTÁNÍ DO ŽIVOTA. Po dlouhé době pandemie a různých opatření se uskuteční vítání nových občánků města Turnova ve spolupráci s matrikou městského úřadu. Vítání je obohaceno v rámci projektu S knížkou do života Bookstart dalšími dárky, včetně dárkového poukazu knihovny pro děti a rodiče. Vítáme děti z období tak zvané koronavirové pandemie, narozené od srpna roku 2019. Dárkové sety pro děti finančně podpořil MAP Turnovsko II. Obřadní síň městského úřadu ve Dvořákově ulici, v pátek od 13.30 a 15.00 hodin, v sobotu v 9.00 a v 11.00 hodin. Další vítání nových občánků se dále uskuteční 17. září ve 13.00 a v 15.00 hodin v obřadní síni MěÚ a 25. září od 9.00 hodin v KC Střelnice.

Sobota 4. září
* 100 LET OD ZALOŽENÍ SOKOLA V OBCI KACANOVY. Od 14.00 hodin v kulturním domě Kacanovy.
sobota 11. září
* ÚTĚCHA Z PŘÍBĚHŮ NAPŘÍČ STALETÍMI. V sále radnice v Rovensku pod Troskami se od 10.00 hod. uskuteční celodenní diskusní setkání nad příběhy, které lidem poskytovaly a dodnes mohou poskytnout útěchu a oporu v nejrůznějších krizích – životních, politických, ekologických, i v té covidové. Setkání otevřené co nejširší veřejnosti začne blokem věnovaným starší literatuře, například biblickým příběhům, textům spojeným s Karlem IV., Božské komedii Danta Alighieriho či tvorbě J. A. Komenského. Setkání se uskuteční v rámci programu Odolná společnost pro 21. století Akademie věd ČR (www.odolnaspolecnost.cz). Účast přislíbili významní odborníci z akademického světa.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec Paceřice zve srdečně všechny rodáky na tradiční „Setkání rodáků a přátel Paceřic“, které se uskuteční od 15.00 hod. v hasičské zbrojnici v Paceřicích.
* FOTBAL / I. A třída: Sokol Pěnčín – Košťálov / Libštát (17.00), I. B třída: Mírová – Plavy (17.00).
* Country kapela BODLÁK hraje na koupališti ve Svijanském Újezdu společně se skupinou Žízeň. Začátek ve 20.00 hodin.
* KONCERT PRO TEBE. Spojením nádherných tónů harfy, zpěvu a syntezátoru vzniknou přímo na jevišti ojedinělé skladby, které doplní recitál básnické sbírky „Pro tebe“. Zpěv Patrik Kee, harfa Barbora Plachá, recitují Sylvie Krupanská, Gabriela Filippi a Zdeněk Hruška, autorkou básní je Marie Stará, moderuje Petra Krmelová. Přírodní amfiteátr LA SKALA v Malé Skále. Začátek v 18.30 hodin. Vstupné 390 Kč, na místě 450 Kč. Více na www.lafabrika.cz.
* 9. POHÁDKOVÁ NOC NA ROTŠTEJNĚ. Program:
– od 17.00 posezení u ohně, opékání laskomin z vlastních zásob ctěného návštěvnictva, zpíváme si pro radost (hudební nástroje v řadách návštěvníků jsou vítány)
– od zhruba 18.00 – pohádková prohlídka hradu s Luciperem, Bludičkou a dalšími pohádkovými postavami
– od zhruba 19.30 – večerní prohlídka hradu s kytarou a hradní písní
Vstupné 50 Kč, děti polovic. V případě deště je akce bez náhrady zrušena. Zvou Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn.

Neděle 5. září
* FOTBAL / KP: Turnov – Višňová (17.00), OP-Jablonecko: M. Skála – Držkov B (17.00).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.