Víkendové pozvánky

0

Dnes večer koncert slovenské kapely Horkýže Slíže v Pěnčíně, v neděli přehlídka písničkářek v turnovské Střelnici. Ze sportu je to především dnešní semifinálové hokejové utkání Turnova s Jičínem (od 19.00 hodin), v sobotu od 10.30 hodin startuje fotbalová sezona – v české fotbalové lize se v Přepeřích představí Pardubice.

Pátek 6. března
* POSLOUCHÁNÍ SOV V ÚDOLÍ JIZERY. Pořádá Dům přírody v Dolánkách, sraz je u domu v 17.30 hodin.
* MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ. K tanci a poslechu hraje kapela Holiday Express. KC Střelnice od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč.
* HVĚZDNÁ SETKÁNÍ. Moderovaný večer se známými osobnostmi uměleckého a veřejného života. KD Tatobity vždy od 19.00 hodin. 6. března zde přivítají zpěváka Josefa Laufra, 3. dubna herce Josefa Dvořáka, 15. května tanečníka Marka Dědíka a herce Romana Zacha a 12. června herce Jiřího Lábuse. Předprodej vstupenek na všechna vystoupení probíhá v Obecním úřadě Tatobity, nebo je možná rezervace na tel. 481 381 161 a 724 179 996. Cena vstupenky je 190 Kč.
* HORKÝŽE SLÍŽE s předkapelou OVČIE KIAHNE (ZDE). KD Pěnčín od 20.00 hodin.

Sobota 7. března
* TANEČNÍ ODPOLEDNE – od 16.00 hodin „hasičárna“ v Daliměřicích, k tanci i poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* PAŘÍŽ. Přednáška se zaměří na nejdůležitější kulturní stánky současné Paříže a jejího okolí. Přednáší David Bareš. Pobočka knihovny na vlakovém nádraží Turnov II od 17.00 hodin.
* ARIADNA NA NAXU – R. STRAUSS. Záznam opery, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.
* ŠIBŘINKY. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Příšovice v místní Sokolovně. K tanci hraje kapela Adaptace. Masky vítány. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč. Občerstvení zajištěno.

Neděle 8. března
* PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY aneb Muzikantky – Dámy – Ženy. Už po osmé se letos sejdeme opět v den MDŽ na koncertě tří osobitých písničkářek na rozhraní folku, rocku, world music, alternativy, prostě napříč žánry. KC Střelnice od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 160 Kč.
Vystoupí:
– KAYA, vlastním jménem Karla Salabová, je písničkářka z podhůří Jizerských hor. Pohybuje se na české folkové scéně, i když rámec folku přesahuje svým projevem, texty i používáním looperu ve své hudbě.
– ĽUBICA CHRISTOPHORY. Druhou vystupující je křehká mladá žena ze Slovenska. Autorka, jejíž hlas známe z alba Oldřicha Janoty Ora pro nobis i z jeho stejnojmenné kapely, mohla své album natočit sama. Je autorkou melodií i textů, zpívá, hraje na kytaru, tleská si do rytmu.
– VLADIVOJNA LA CHIA. Na závěr vystoupí neběžná osobnost naší hudební scény Vladivojna La Chia, česká skladatelka, zpěvačka, textařka, producentka a výtvarnice. Narodila se v roce 1983 v Ostravě. V roce 2019 byla s kapelou pozvána do prestižního sálu Kennedyho centra ve Washingtonu a pak ještě navštívila kluby v San Francisku a L. A.

Sportovní pozvánky:

Pátek 6. března
* HOKEJ: HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín, čtvrtý semifinálový zápas krajské ligy. Zimní stadion Ludvíka Koška od 19.00 hodin.

Sobota 7. března
* VOLEJBAL, I. liga, kadetky: TJ Turnov – Nové Veselí. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 9.00 a 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, krajský přebor, muži: Malá Skála – Vysoké n. Jizerou. Začátky v 10.00 a ve 13.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, KP1, muži: Sokol Turnov B – SKST Cvikov. Začátek v sále sokolovny ve Skálově ulici v 10.00 hodin.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – FK Pardubice (10.30).
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Chabařovice. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 11.00 a 15.00 hodin.
* VOLEJBAL, KP I. třídy, ženy: TJ Turnov B – Varnsdorf B. Začátky v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, KP1, muži: Sokol Turnov B – Spartak Chrastava B. Začátek v sále sokolovny ve Skálově ulici v 16.00 hodin.

Neděle 8. března
* BASKETBAL, východočeská liga mužů: TJ Turnov – BK Přelouč. Začátek v hale TJ v 9.00 hodin.
* FOTBAL / ČFL: Liberec B – Velvary (10.15). Umělá tráva Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.