NABÍDKA AKCÍ DRUHÉ POLOVINY PRÁZDNIN NA TURNOVSKU A V ČESKÉM RÁJI

0

(Nabídka je průběžně doplňována)Srpnová nabídka bývá zpravidla klidnější a uvolněnější. To ale neznamená, že by v turnovské části Českého ráje byla nuda. Už o prvním srpnovém víkendu se uskuteční 11. ročník srazu majitelů aut značky Fiat, v sobotu 7. srpna můžete zajet do Šťastné země na zahájení Slamáku, týž den se na Pohoři koná 3. ročník divadelního a hudebního festivalu pro děti a dospělé – akce, která nabízí pohodu pro celé rodiny! I v srpnu Českým rájem projede parní vlak, bude se bojovat rajčaty, v Klokočí uspořádají tradiční přehlídku na konci léta…

Pátek 6. srpna
* AKUSTICKÉ TRIO: Sedláček-Václavík-Sedláček. Prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 6. a sobota 7. srpna

n201008041333_vakci_88_010_fiat* ZA FIÁTKY DO SVIJANSKÉHO ÚJEZDU. V pátek 6. a v sobotu 7. srpna se zde uskuteční již 11. ročník největšího setkání vozů Fiat 500, 600 a 850 ve střední Evropě. Pro účastníky i návštěvníky bude připraven bohatý soutěžní a kulturní program. Zahájení srazu je v pátek po 18. hodině. Večer zpříjemní DJ Bob a jeho retro disco. Sobotní dopoledne bude věnováno soutěžím a prohlídce vozů. Ve 13.00 hodin odstartuje spanilá jízda Českým rájem s kolonou čítající asi 80 vozů. Po návratu do areálu se od 15.00 uskuteční závod do vrchu. Připraveny budou i soutěže pro děti, vystoupení mažoretek Perličky, burza náhradních dílů či dobré jídlo a pití za rozumné ceny. Sobotní večerní program nabídne od 21.00 hodin rockovou kapelu Morčata na útěku a od 23.00 rockovou kapelu Soumrak. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj.

 

Sobota 7. srpna

* O víkendu 7. a 8. srpna se v Tatobitech koná tradiční Vavřinecká pouť.

* Slavnosti slámy – SLAMÁK 2010 – to je název celodenního programu ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Na ploše areálu vyrostou desítky slaměných postav, slaměný antický hrad i bludiště.
* SDH  Bukovina u Dolánek pořádá u své hasičské zbrojnice na Bukovině tradiční posezení s dechovkou.
Začátek v 15.00 hodin.

n201008041333_vakci_89_010_pohor* Dětský divadelní a hudební festival 3. POHOŘ OPEN AIR 2010 začíná v prostoru na návsi na Pohoři (mezi Kacanovy a Olešnicí) v 15.00 hodin. Na programu je vystoupení loutkářského souboru Čmukaři a divadelního spolku Jirásek. Navečer zazní bluegrass v podání Funny Grass a rock kapely Harryho Pottera. Připraveno je po celé odpoledne malování na obličej a oblečení, jízda na koni, chytání ryb, slaňování a další dětské atrakce

* Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá letní koncerty vážné hudby v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále. Představí se charismatický barytonista Jakub Pustina, který tentokrát přijede i s mladou sopranistkou Olgou Jelínkovou. Začátek v 16.30 hodin.

* SDH Soběslavice pořádá od 19.00 hodin v Padařovicích na návsi KONCERT SKUPINY COUNTRY STOCK Bohaté občerstvení zajištěno.

* SOUSEDI – „acoustic-alternative“, tak se žánrově definují SoUsedi Karel Žďárský (violoncello, kytara) a Martin Peřina (kytara, looper). Divadelní bar a Zadní trakt městského divadla, začátek v 19.30 hodin.

* V 19.00 hodin začíná v kapli Nejsvětější Trojice zámku Hrubý Rohozec KONCERT vážné hudby. Vystoupí: Jitka Kopřivová – zpěv, Monika Devátá – flétny, Jitka Šlechtová – cembalo, Radek Rejšek – varhany. zazní skladby autorů 17. až 20. století.

 

Neděle 8. srpna

* Loutkáři hrají pro děti a dospělé na zámku Hrubý Rohozec. Pohádka loutkového souboru Na Židli (Turnov) O slepičce kropenaté. Začátky v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

* NIGHTWORK – pozor!, změna, koncert se z technických důvodů nekoná! Charitativní koncert známé kapely, jehož výtěžek bude věnován na boj s dětskou kriminalitou a podporu sportovních aktivit v dětských domovech. Koncert, který se uskuteční v KC Střelnice od 20.00 hodin, je součástí celodenní sportovní akce, která probíhá na fotbalovém hřišti v Sedmihorkách. Dopoledne od 9.00 hodin zahajují soutěže pro děti, fotbalové zápasy dětských družstev, fotbalová akademie a autogramiáda našich předních fotbalistů. Ve 14.00 hodin začíná fotbalový zápas týmu osobností Real Top Praha, jehož kapitánem je herec Ivan Trojan, s týmem veteránů Turnovska.

 

Pondělí 9. srpna

* Každý den až do pátku 13. srpna probíhají na hradě Valdštejně celodenní tvůrčí dílny pro děti. Pořádá turnovské Centru pro rodinu Náruč.

 

Čtvrtek 12. srpna

* Na hradě Valdštejně vystoupí studentský pěvecký sbor při Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci CUM DECORE. Krátké koncerty ve 12.00, 13.00 a 14.00 hodin, velký koncert od 16.00 hodin.

* RETRO FIVE. Kapela vznikla v roce 2009 sloučením členů bývalé turnovské skupiny Tornádo a rovněž bývalé liberecké skupiny Bezpes. Hraje ve složení: Václav Ouvín – sólová kytara, zpěv, Mirek Janus – bicí, zpěv, Leona Hlubučková – klávesy, zpěv, Pavel Matějka – basová kytara, zpěv, Petr Daněk – kytara, zpěv. Repertoár tvoří živá hudba od 60. let po současnost, slyšet můžete například písně skupiny Olympic, Katapult, Karla Zicha, Michala Tučného, Jiřího Schelingera, Ivana Hlase… Altán v letním kině, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 13. srpna

* 6 NACHODNÍKU. Seskupení vzniklo v Náchodě v září 2006, kapela stojí za poslech. Prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

* Od pátku 13. do neděle 22. srpna bude na hradu Valdštejně účinkovat soubor QUEENTET za řízení Lukáše Pelce. Krátké koncerty vždy v 11.00, 12.30, 14.00 a 15.30 hodin, velký koncert 15. 8., 21. 8. a 22. 8. od 15.00 hodin.

* Od 20.00 hodin vystoupí na Valečově, v přírodním areálu u hradu, bratři Jan a František Nedvědovi.

 

Sobota 14. srpna

* V sobotu 14. a v neděli 15. srpna se na zámku Hrubý Rohozec uskuteční prohlídky s historickými osobnostmi v dobových kostýmech. Akce nese název „Johanka z krajku a její společnost“.

n201008041333_vakci_90_010_vlak* Potřetí o letošních prázdninách vyjede do Českého ráje parní vlak tažený lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.02 hodin, příjezd do Rovenska v 9.36, odjezd z Rovenska v  10.33 hodin a příjezd do Turnova v 11.08 hodin. Vlak v obou směrech zastavuje na všech zastávkách.

Odpolední vlak z Turnova odjíždí ve 13.51 hodin, do Semil přijede v 15.20 hodin. Zpět ze Semil odjíždí v 16.10 hodin a do Turnova přijede v 18.00 hodin. Vlak v obou směrech zastavuje na všech zastávkách.

Pozor! K soupravě bude připojen zvláštní divadelní vagon. Během pobytů ve stanicích Rovensko pod Troskami (9.36 – 10.33), Semily (15.20 – 16.10) a Malá Skála (16.40 -17.43) proběhne ve zvlášť upraveném voze vlaku představení pro děti. Zváni jsou nejen cestující zvláštního vlaku, ale též místní či kolemjdoucí. Vstupné na představení není součástí jízdného. V sobotu 14. srpna to bude divadelní představení Červená Karkulka v podání loutkového souboru Na Židli. Jízdy pořádá Klub přátel železnic Českého ráje, více informací najdete na www.3100134.cz

* Slavnosti slámy – Slamák 2010. V rámci této akce se uskuteční populární RAJČATOVÁ BITVA. Areál Šťastné země v Radvánovicích.

 

Středa 18. srpna

* Od 14.00 hodin vystoupí na hradě Valdštejně dívčí pěvecký sbor Dulcia Carmina. Na programu budou spirituály, duchovní písně především z renesančního období.

 

Čtvrtek 19. srpna

* Ve 14.00 hodin začíná v kostele sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně koncert Duchcovského pěveckého sboru pod vedením Šárky Gauseové.

* POP, NEBO OPERA? – spojení žánrů, jak jej neznáte. Operní pěvec Jakub Pustina a mladý zpěvák Martin Poledna, který se ujal popové části programu. Atrium u Muzea Českého ráje, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 20. srpna

* HB TRIO A HOSTÉ. Místní kapela hraje písničky ve stylu elektrického kytarového blues. Jiří Hušek, zpěvák, kytarista a kapelník HB Tria už v loňském létě přivedl ke Střelnici kromě svých kolegů Miloslava Bernata (bicí) a Michala Bernata (baskytara) další hosty, se kterými posluchačům připomněl slavné doby, kdy v Turnově s bigbítem začínali. Nějaké překvapení je slíbeno i letos. Prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

 

Sobota 21. srpna

* Slavnosti slámy – Slamák 2010. V rámci této akce se uskuteční den s názvem DO ŠŤASTNÉ ZEMĚ ZA ZVÍŘÁTKY. Areál Šťastné země v Radvánovicích.

* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM – tradiční akce, kterou pořádá obecní úřad a sbor dobrovolných hasičů v Klokočí. Akce probíhá na scéně na návsi od 14.00 do 3.00 hodin nedělního rána.

PROGRAM: JOSEF OPLT – sólista Hudebního divadla v Karlíně, moderátor a imitátor ALOIS MATOUŠEK, dechový orchestr BROĎANKA (Železný Brod), HEŘMÁNEK – dudácká kapela (Heřmanice), ART CAMERATA – historická a irská hudba (Humpolec), PRANIC (Turnov), GRADACE s  Petrem Janusem. V průběhu festivalu je připraven i bohatý mimohudební program.

* V 18.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici koncert skupiny Klec „Klezmer – hudba východoevropských Židů“. Každé úterý v srpnu se v 10.00 a ve 14.00 hodin uskuteční výklad v synagoze s následnou prohlídkou židovského hřbitova a hřbitovního domu. Po celý srpen je na ženské galerii přístupná výstava „Testováno na sobě: Židovská mystika“ v kresbách Zuzany Kadlecové. Otevřeno od úterý do neděle v době od 9.00 do 17.00 hodin.
* Letní posezení s dechovkou v Havlovicích pod lipami od 18.30 hodin.  K tanci i poslechu hraje oblíbená dechová hudba Plechařinka. Bohaté občerstvení zajištěno. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v sokolovně v Nechálově. Akce je podporována MAS Turnovsko. 

 

Neděle 22. srpna

* Loutkáři hrají pro děti a dospělé na zámku Hrubý Rohozec. Pohádka loutkového souboru Na Židli O Červené Karkulce. Začátky v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

 

Pátek 27. srpna

* KAREL VEPŘEK. Tento písničkář se na pražské hudební scéně začal objevovat počátkem 80. let. Vysloužil si nelibost minulého režimu, a tak prošel různými dělnickými profesemi na různých místech republiky. Nakonec se ale vrátil do Prahy a nyní již 15 let pracuje jako redaktor v Českém rozhlase. Zhudebňuje poezii a píše vlastní texty většinou lyrického obsahu. Prostor před KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.
* Divadelní soubor Máj a občanské sdružení Dědina pod záštitou obce Tatobity pořádají divadelní představení  krajanského ochotnického spolku Dolany u Daruvaru v Chorvatsku. Na programu jsou komedie Vlastimila Peška JENOM PODLE PRAVDY a Jaroslava Kodeše CIRKUS. Představení se odehraje v českém jazyce. Začátek je v Kulturním domě v Tatobitech v 19.30 hodin. Vstupné 50 Kč. Přijďte přivítat a povzbudit naše milé krajany!

 

Sobota 28. srpna

* Letos o prázdninách naposledy Českým rájem projede parní vlak. Jízdní řád je stejný jako 14. srpna. Pouze divadelní představení se bude hrát jiné. Tentokrát to bude pohádka Pejsek a kočička v podání loutkářského souboru Na Židli z Turnova.

 * Slavnosti slámy – Slamák 2010. V rámci této akce se uskuteční setkání s názvem LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI. Areál Šťastné země v Radvánovicích.

* V 18.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici přednáška Judaismus a astrologie. Lektoruje Terezie Dubinová.

* ZVYŘÁTKA ZA TO NEMŮŽOU. Vystoupení turnovských Čmukařů s jedním z novějších představení. Představení hravé, plné humoru a dobrého loutkového divadla. Divadelní bar a Zadní trakt, začátek v 19.30 hodin.

 

Neděle 29. srpna

* Loutkáři hrají pro děti a dospělé na zámku Hrubý Rohozec. Pohádky loutkového souboru Na Židli O hloupé koze, Dvě kůzlátka na lávce. Začátky v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

 

Čtvrtek 2. září

* ŠOUMEN. Vystoupení místního muzikanta Pavla Homolky. Divadelní bar a Zadní trakt, začátek v 19.30 hodin.

 

ZA HUMNY

 

* ZO Českého zahrádkářského svazu v Přepeřích u Dolního Bousova zve na 9. výstavu jiřin, růží, mečíků a zeleniny, která se uskuteční v sobotu 21. a v neděli 22. srpna v jídelně v Přepeřích v době od 9.00 do 18.00 hodin. Jde o významné setkání zahrádkářů a pěstitelů ze širokého okolí. Výstava je doplněna prodejem sazenic a doplňkového zboží.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.