Novým radním pro regionální rozvoj a evropské projekty bude Michal Kříž

0

Zastupitelstvo Libereckého kraje zvolilo v úterý 25. února nového radního pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Stal se jím dosavadní krajský zastupitel a člen Výboru hospodářského a regionálního rozvoje Michal Kříž. Ve funkci nahradí od 1. března 2020 Radku Loučkovou Kotasovou, která končí ke dni 29. února letošního roku a míří na post statutární náměstkyně libereckého primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu. Pro zvolení Michala Kříže bylo 31 ze 40 přítomných zastupitelů.
„Chtěl bych Radce Loučkové Kotasové poděkovat za její dosavadní práci pro Liberecký kraj a popřát hodně štěstí v novém působišti. Věřím, že jako náměstkyně libereckého primátora bude svoji práci zastávat stejně svědomitě jako dosavadní post na kraji a bude to zároveň znamenat kvalitativní posun ve spolupráci mezi krajem a městem v oblasti evropských dotací a rozvoje našeho regionu,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Ing. Michal Kříž je komunálním politikem, který působí druhé volební období za hnutí ANO v Zastupitelstvu města Turnov. V letech 2013–2017 byl městským radním. V Zastupitelstvu Libereckého kraje je od podzimu roku 2016 a je členem Výboru hospodářského a regionálního rozvoje, který se zabývá chodem odboru a jeho realizovanými projekty. Profesně se Michal Kříž zabývá rozvojem lidských zdrojů ve firmách, jejich vzděláváním, odměňováním, osobnostním růstem a podporou. Je předsedou spolku Pomocné ruce, jehož smyslem je pomáhat osobám se zdravotním postižením najít zaměstnání.
„Mým cílem je úspěšně dokončit převzaté projekty a ty, které běží, dál rozvíjet. Nástup do této funkce je pro mě výzvou. Nastupuji však s vědomím, že Radka Loučková Kotasová vedla svůj rezort skvěle, spolupráci s dalšími organizacemi dobře nastavila a obklopila se týmem chytrých a šikovných lidí,“ uzavřel Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.
Filip Trdla, tiskový mluvčí, Liberecký kraj

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.