DERBY PŘEPEŘE C VERSUS ROVENSKO B SKONČILO SMÍREM

0

FOTBAL / Protože Turnov si vybíral volno za Kratonohy, v divizi jsme měli ve hře pouze Přepeře. FKS padnul doma s posledním Frýdlantem, Rovenští naopak zabrali v Chrastavě. Jenišovice přivezli z hor bod. Pěnčínský válec převálcoval i lipskou Lokomotivu. Přepeřské „bengo“ statečně vzdorovalo „divizním“ Hamrům. Na Jablonecku se našim dařilo tak na půl: Skala doma prohrála, Jenišovice B vysoko vyhrály. V semilském přeboru Mírová vyloupila Jilemnici. V soutěži si Tatobitští na výhru přivstali, hrálo se dvě hodiny po obědě.

DIVIZE

* SK Benátky nad Jizerou – FK Přepeře 2:1 (0:0). Branka 68. Vrabec, rozhodčí Švorc, ŽK 2:2, diváků 130. Sestava: Hyka – Krasnický, Vrabec, Nesvadba, Marek Sedláček – P. Novotný (46. Michal Sedláček), Pavlata, Bína (90. Petřík), Vaníček (67. Vébr) – Jarosz (88. Ježek), Synek.
Taktická bitva celků z popředí tabulky se vedla dlouho bez branek, na které se muselo čekat až do závěrečné dvacetiminutovky. Jako první udeřily Přepeře, když gólmana Straku pokořil po přetaženém rohovém kopu Sedláčka stoper Vrabec. Radost hostům zkazil po chvíli Boček, jehož výchozí pozice minimálně dva metry za přepeřskou defenzívou hodně zaváněla postavením mimo hru!? Rozhodnout mohl Synek, ale jeho tutovku Straka zlikvidoval. Pak arbitři zřejmě „přehlédli“ penaltový faul právě na přepeřského kanonýra, a na opačném pólu dění se v 86. minutě naopak pískalo a po standardce udeřil Šimeček. „Soupeře jsme pak sice drtili, ale rozhodčí Švorc nastavil asi dvacet vteřin, takže jsme s nepřízní osudu už toho moc dělat nemohli,“ byl rozladěn místopředseda FKP M. Kvapil. Ten spolu s prezidentem Michalem Kupkou jsou hodně zvědavi na závěr záznamu utkání.

Ostatní výsledky: Kolín – Č. Brod 0:1, V. Hamry – Náchod 2:1, Dvůr Králové – Trutnov 1:2np, Čáslav – Pardubice B 2:0, Horky – V. Mýto 3:4, Slatiňany – Mšeno 1:0, Turnov – volno.

15. FK Turnov 24 5 0 19 22:62 17

* FK Sedmihorky – Slovan Frýdlant v Čechách 1:2 (0:1). Branka 80. Marcel Špína (pk), rozhodčí Šůma, ŽK 4:3, ČK 1:0, diváků 90. Sestava: Koudelka – Novotný, Marek, Holý, Najman – Hořák, Močkovský, Randák, Kaiser – Špína, Beneš (75. Rympler).
Poslední celek základní tabulky nezačal v Sedmihorkách vůbec zle a hned v úvodu si vypracoval několik slibných příležitostí, ale ty nedotáhl do konce, nebo včas zasáhl gólman Koudelka. Zahřmít mohlo na opačném konci hřiště, jenomže Špínova dalekonosná střela skončila jen na Zajíčkově tyči. První se tak radovali hosté ve 43. minutě. Gól do šatny padl po rohovém kopu Frýdlantu, a na zadní tyči Kozák hlavou propasíroval míč pod břevno nad Koudelkou. Největší vzrušení v druhém dějství po dvou břevnech FKS pak přinesla 75. minuta, v níž byl nařízen pokutový kop proti domácím a zároveň musel po červené kartě předčasně do sprch karlovický stoper Holý, jenž sudího počastoval nevybíravými výrazy. Čestný úspěch Karlovic zaznamenal z penalty Marcel Špína, ale na výhře potřebnějšího už to nic nezměnilo. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy a do pole tak musel i Najman – očník 2003. Pominu-li, že jsme měli kopat ještě jednu desítku, zápas ale rozhodl fakt, že hostům šlo o mnohem víc než nám,“ shrnul vedoucí mužstva Míra Kobrle.

* Spartak Chrastava – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 1:2 (1:2). Branky 28. Krejčík (pk), 34. L. Malý, rozhodčí Zlatník, ŽK 1:3, diváků 85. Sestava: Prokopec – Mach, Drahovzal, Vítek (81. J. Mencl), Kočí – Krejčík, Bangha, Štěpnička, M. Pařízek (75. Vágenknecht) – L. Malý (87. Valentin), Koubek (64. Mikule).
Exdivizní Spartak šel záhy do vedení Melicharem. V 34. minutě střílel L. Malý do břevna, jeden z chrastavských obránců zahrál rukou a z nařízené penalty spolehlivý exekutor Krejčík srovnal skóre. Rovenský špílmachr Malý potom zamotal celou obranu domácích a vychutnal si brankáře Bednáře. „Na Chrastavu umíme a kluci to pak měli pod dohledem. Vše mohla zhatit chyba vzadu, kdy se Chrastava v několika útočnících řítila na Prokopce, ale svou šanci neproměnila, takže díky za tři body z venku,“ kvitoval důležitý zisk prezident Rovenských Marek Náhlovský.

Ostatní výsledky – o postup: Doksy – Ž. Brod 3:1, Arsenal ČL – N. Bor 4:1, Skalice – Višňová 1:6.

I. A TŘÍDA

* Sokol Horní Branná – FC Sokol Jenišovice 1:1 (0:1). Branka 39. Poláček, rozhodčí Vachek, ŽK 1:3, ČK 0:1, diváků 90. Sestava: Cejnar – Resl, Marek, Bubák, Holeček (34. Hradecký) – Žák, Kalousek, D. Hurt, Poláček – Vavřich, Fedorko.
Domácí se drží u dna mistrovského pořadí, ale na svém plácku jsou nebezpeční všem. Hosty dostal na koně důrazný Poláček, který v 39. minutě skočil do rozehrávky hornobranského gólmana Vrány a nejdůležitější fotbalová rekvizita se obloukem snesla za jeho záda – 0:1! Branná vyrovnala v 76. minutě kapitánem Jónem, takže větší ambice Jenišovic potom svými dvěma žlutými kartami, a tudíž i vyloučením, poněkud ochladil v 80. minutě Dáda Hurt. „Měli jsme i pár dalších šancí. V poslední minutě šel sám na bránu Fedorko, ale trefil jen brankáře, stejně jako v následné dorážce, aby potom míč uklidil mimo jeho tyče. Tak musíme brát jen bod,“ povzdechl si trenér Petr Randák.

Ostatní výsledky: Mimoň – VTJ Rapid 3:0, Doubí – Rynoltice 2:8, Ruprechtice – FC Pěnčín 2:0, Hejnice – Stráž p. R. 3:0, Mšeno B – Lomnice 8:2, Semily – Košťálov 0:2, Kr. Studánka – Desná 1:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* Velké Hamry B – FK Přepeře B 5:3 (2:2). Branky 1. a 18. Vébr, 72. Abraham, rozhodčí Paulů, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Kumprecht – Trč (83. Růžička), Baudys, Kupka, Císař – Tesař, Vébr, O. Horák, Horáček – Abraham, Tokan.
Hodně divoká přestřelka se udála v derby rezerv divizních týmů. Hosté do něj vlétli jako uragán a domácí čapák Štětkář musel lovit už v 1. minutě, v níž mu míč do čeřenu poslal Vébr. Ten sám po čtvrthodině po brejku obstaral také zdvojení náskoku, ale pak už se brankostroj hostů zadrhnul a velkohamerský divizionář Žitka během desetiminutovky srovnal stav první půle na remízový. Obrat pak pokračoval v 52. minutě, v níž Kumprechta překonal Vlček. Na čtvrtou branku Dědka ještě zareagoval po kombinaci s Horáčkem hrající trenér Přepeřských Abraham, ovšem V 87. minutě přišla pentle, kterou proměnil Vitkovič a nebylo co řešit. „Proti domácím mladíkům doplněným hráči divizního A týmu jsme podali výkon na hranici našich možností, takže s přijatelným výsledkem spokojenost,“ hlásil hrající prezident Přepeř Michal Kupka.

Ostatní výsledky: Rychnov – Plavy 1:1, Bělá – Roztoky 8:0, Ž. Brod B – Držkov 3:5, Harrachov – Bozkov 5:0, Albrechtice – Jablonec 2:1, Lučany – Smržovka 3:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* Loko Česká Lípa – TJ Sokol Pěnčín 2:3 (2:1). Branky 36. a 48. T. Bárta, 58. Vít, rozhodčí Linhart, ŽK 2:2, diváků 20. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl (46. Č. Škréta), Primásek, J. Bárta, Mikula – Žďárský, M. Kotrman, J. Škréta, D. Škréta – Bárta, Vít.
Ať už má pěnčínská sestava jakoukoliv podobu, vždycky vyhraje. Třetí Lokomotiva měla sice v polovině duelu gólově navrch, ale ani to vítězný válec hostů nezastavilo, protože iniciály TB jsou ve střeleckých tabulkách vyryty hodně hluboko. Brzký gól Zlatníčka ze 7. minuty Bárta vymazal po půlhodině dělem snad z 30 metrů, a na další vedoucí branku Lupšáka reagoval hned po obrátce stran střelou na zadní tyč. Morální sílu sokolů potvrdil ještě rozhodující trefou Vít, který hlavou dotlačil mičudu za domácího Podešvu a Lokádě došla pára. „Vít je posila jak má být, ale v tom vedru musím smeknout především před veterány Jardou Bártou a Jirkou Žďárským, kteří odehráli a dobře celý part,“ byl se soudržností svého týmu spokojen pěnčínský kouč Radoslav Kotrman.

Ostatní výsledky: Dubá – Doksy B 1:3, Vesec – Vratislavice 3:2, Jablonné – Chrastava B 5:2, Kamenice – Stráž n. N. 4:2, Rozstání – Žibřidice 2:1, Cvikov – volno.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Jenišovice B – Tanvald 5:1 (3:0) vlastní, Imlauf, Kočí, Strnad, Bernard, Malá Skála – Lučany B 2:3 (1:1) Kopecký, Neuman, KOVO – Kokonín 3:2, Radčice – Držkov B 3:3, Zásada – Hodkovice 3:7.

10. Tanvald 14 0 1 13 30:81 1

* Semilsko-OP: Jilemnice – Mírová 0:3 (0:1) Iluska, Korček, Tukal, N. Ves – Martinice 1:4, Studenec – Libštát 2:1, Mříčná – Poniklá 2:2, H. Branná B – Vysoké 4:4, Stružinec – volno.

11. Poniklá 15 3 2 10 14:37 11

* Semilsko-OS: Přepeře C – Rovensko B 2:2 (1:0) Kinský, Petr Krouza – Mikule, Vágenknecht, Tatobity – FKK/L C 3:2 (1:2) Lopota 2, Hádek, Zálesní Lhota – Studenec B 5:3, Benecko – Víchová 0:1, Horka – Future 4:2, Kruh – Bozkov B 2:1.

1. Přepeře C 19 10 4 5 64:37 34
2. Víchová 18 10 4 4 44:24 34
3. Horka 18 11 0 7 54:40 33
4. FKK/L C 17 9 5 3 31:16 32
5. Benecko 17 8 5 4 49:28 29
6. Rovensko B 17 8 2 7 44:38 26
7. Kruh 18 7 5 6 40:38 26
8. Bozkov B 18 7 2 9 39:43 23