Koncert pro Samíka vynesl 50 tisíc korun

0

Benefiční metalový koncert na hradě Trosky splnil očekávání organizátorů. Pro těžce postiženého pětiletého Samuela se podařilo díky štědrosti hudebních fanoušků shromáždit na další léčbu bezmála 50 tisíc korun. Na koncertě v sobotu 24. srpna nechyběl ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který nad beneficí převzal záštitu.
Finanční příspěvek Libereckého kraje pomohl pořadatelům pokrýt všechny náklady. Pro chlapce tak mohli použít každou korunu ze vstupného i ze zvláštní kasičky, do které lidé dávali příspěvky na jeho léčbu.

Samuel s rodiči a náměstkem hejtmana Libereckého kraje Pavlem Svobodou

Přišlo zhruba 250 diváků. Pro Samíka jsme vybrali celkem 50 tisíc korun, což je víc, než jsme si předsevzali. Druhý stupeň léčby, kterou chlapec potřebuje, aby lépe chodil, přijde v lázních Klimkovice na 40 tisíc korun. Za zbylé peníze pořídí rodiče Samuelovi ortopedické boty. Ty mu dodají při chůzi větší stabilitu,“ uvedl za organizátory metalové benefice, sdružení Metal for Hope, Jakub Viták. Jak doplnil, na benefiční koncerty na hradě Trosky nechodí jenom skalní fanoušci metalu, ale ze zvědavosti i příznivci jiných hudebních žánrů. Mezi diváky byly celé rodiny s dětmi a zdravotně postižení.

Posluchačům zahrály čtyři skupiny – Crippled Fingers z České Lípy, pražská thrash-death metalová kapela Kollos, Mater Monstifera z obce Trhové Sviny a liberecká formace New Hate Form. „První benefiční koncert jsme dělali už před sedmi lety. Ale ten se ještě nekonal na Troskách. Tady, na hradě, šlo letos o pátý ročník. Každý rok přitom věnujeme výtěžek z koncertu někomu jinému,“ řekl Jakub Viták.

Za dobrý nápad považuje benefiční koncerty na hradě Trosky náměstek Pavel Svoboda. „Metalisté pomáhají těm nejslabším. A to je obdivuhodné. Často výtěžek z koncertu dají na léčbu těžce nemocného nebo postiženého dítěte. Chuť pomáhat slabším probouzejí v ostatních lidech, v hudebních fanoušcích,“ zdůraznil Pavel Svoboda. „Na koncert jsem nepřijel poprvé. Trosky dodávají koncertu zvláštní atmosféru, takovou povznášející. A určitě příjemnější, než by byla třeba v kulturním domě. Rád takhle prospěšnou akci podpořím i příště,“ dodal.

Malý Samuel trpí MCM syndromem. Zahrnuje hydrocephalus (vodu v mozku), atypický žilní systém (různé výrůstky a nádory na žilách), těžkou mentální retardaci, hypotonické svaly a klouby, a mnoho dalšího.

(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.