ZUŠ TURNOV NA ZUŠ OPEN V PRAZE

0

V úterý 28. května se v Praze v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně uskutečnil mimořádný Benefiční koncert Magdaleny Kožené a základních uměleckých škol. Žáci z celé České republiky si společně zahráli v rámci celostátního festivalu ZUŠ Open.
Nadační fond Magdaleny Kožené podporuje děti se zdravotním handicapem v jejich uměleckém vzdělávání formou úhrady školného, zapůjčení či úhrady hudebního nástroje, nebo přispění na další umělecké vzdělávání.

Tohoto společného projektu se mělo možnost zúčastnit také sedm žáků naší školy. Kristýna Kalkusová, Šárka Lochmanová, Adéla Šilhánová, Zuzana Bisová, Simona Štejfová, Dorota Košťálová a Štěpán Vyšohlíd se na koncert od ledna připravovali na společných soustředěních v Liberci a později v Praze pod vedením dirigenta Jana Kučery. V krásném prostředí chrámu sv. Mikuláše si zahráli společně se třemi sty dětmi i se zpěvačkou Magdalenou Koženou a houslistou Josefem Špačkem. Celý koncert vysílala v přímém přenosu Česká televize na kanále Art.

Žákům a jejich pedagogům patří velké poděkování za přípravu na tento krásný projekt a věříme, že jim z něho zůstanou nezapomenutelné zážitky.
Šárka Košťálová, zástupkyně ředitele ZUŠ Turnov, kostalova.sarka@post.cz

Žáci turnovské ZUŠ na koncertu v Praze

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.