RADNÍ LIBERECKÉHO KRAJE PAVEL SVOBODA NAVŠTÍVIL TURNOVSKÉ CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB SLUNCE VŠEM

0

V rámci seznamování se se sociálními zařízeními, které Liberecký kraj podporuje, navštívil 19. června náměstek hejtmana Pavel Svoboda (ČSSD), který má na starosti resort sociálních věcí Libereckého kraje, CDS Slunce všem v Turnově, které poskytuje péči dospělým lidem s autismem. Prohlédl si objekt a seznámil se podrobně se záměrem spolku Slunce všem, a sice výstavbou nového patra. Tam by měly být poskytovány odlehčovací služby, které budou sloužit potřebným z celého Libereckého kraje.

Spolek již získal dotaci z IROP EU, takže naděje na vybudování nových služeb je reálná. „Jsem ráda, že zájem kraje o problematiku péče o těžce mentálně postižené s autismem je nadstandardní. Cítíme obrovskou podporu od hejtmana Martina Půty a mnohých dalších. Snad se neurazí, když je nebudu všechny jmenovat. Liberecký kraj se na výstavbě našeho centra finančně podílí, takže zájem pana radního je pochopitelný. Seznámili jsme ho s projektem, dalšími plány spolku a také s našimi klienty. Je totiž vždy prospěšné, když ti, co rozhodují, mají konkrétní zážitek,“ říká Marcela Kurfirstová, statutární zástupkyně spolku.

„Velmi mile nás překvapilo, že o návštěvu u nás projevil zájem i MUDr. Ladislav Horák, který je kandidátem do Senátu. Dorazili také krajský zastupitel Tomáš Hudec a Milan Vašák z ČSSD, kteří v Turnově dlouhodobě CDS Slunce všem podporují a patří do okruhu přátel našeho spolku,“ dodala předsedkyně spolku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.