Hasiči připravují velké cvičení!

0

Ve čtvrtek 3. května se koná taktické cvičení složek IZS na koordinaci sil letecké služby při řešení mimořádné události značného rozsahu. Při náročném a rozsáhlém cvičení budou vrtulníky monitorovat vytyčenou oblast, zásobovat obce humanitární pomocí, přepravovat kynology HZS LK, a především zachraňovat osoby.
Námět cvičení uvede zasahující do situace, kdy vlivem nadprůměrných srážek a silného větru došlo k několika sesuvům a lokálním povodním v oblasti toků Jizery a Mohelky. Kvůli poškození mostů a popadaným stromům nemohli hasiči nasadit síly a prostředky po zemi, a proto museli zapojit letecké síly. K dispozici jim bude během plánovaného cvičení pět vrtulníků!
Celkem bude řešeno 11 úkolů, centrum bude na letišti v Lomnici nad Popelkou. V plánu je mj. záchrana 20 osob ze zaplaveného kempu Ostrov v Malé Skále, přesun humanitární pomoci a kynologů vrtulníkem z Turnova z prostoru na Lukách do Lomnice, proběhne i záchrana tonoucího z Jizery v podvěsu vrtulníku nebo záchrana osoby ze střechy a okna zaplavené budovy – zámek Semily.
(Zdroj: TZ HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.