VLAJKA PRO MASARYKA A OSLAVY SVÁTKU 28. ŘÍJNA V TURNOVĚ

0

Starosta Turnova Tomáš Hocke u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu vyhlašuje kampaň „Vlajka pro Masaryka“ a vyzývá obyvatele k vyvěšení státní vlajky. Je to jeho druhá výzva, první jsme mohli zaznamenat letos na jaře při oslavách konce II. světové války. „V bohaté historii našeho národa je mnoho lidí, na které můžeme být hrdi. Jedním z takových je určitě Tomáš Garrigue Masaryk. Odvážný státník, vizionář a idealista, který velkou část života věnoval myšlenkám Československé republiky. Masaryk je také symbolem všech těch, kteří se stejnou vírou bránili naši státnost na různých bojištích světa, hájili myšlenky svobody před totalitními režimy, které se chtěly zahnízdit v naší zemi. Právě státní svátek 28. října je okamžikem, kdybychom takových lidí měli vzpomenout a snad sdělit i našim dětem, proč nám na domech vlaje státní vlajka,“ uvádí starosta.

Vztyčení státní vlajky v tak slavnostním dnu proto podle něho není otázkou exhibicionismu, naivního snílkovství, ale vyjádřením úcty a obdivu odvaze a statečnosti těchto hrdinů. „Proto jsem iniciátorem kampaně Vlajka pro Masaryka, kterou se pokouším vnímání lidí změnit. Pojďme, prosím, společně vyzdobit náš Turnov státními vlajkami a alespoň o krůček se přiblížit historickým fotografiím z první republiky. Na nich je zachycen snad každý dům s vlajkou. Chtěl bych požádat zejména obyvatele centra města a ulice 28. října, kde bude probíhat část oslav, aby vyslyšeli mé výzvy a vyvěsili vlajku. Ne z popudu starosty, ale z vlastního přesvědčení.“

V sekretariátu starosty na radnici je připraveno k vyzvednutí 50 státních vlajek. Vlajková výzdoba začíná zpravidla v 16.00 hodin dne předcházejícího a končí v 8.00 hodin dne následujícího po dni státního svátku.

PROGRAM OSLAV DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU
U příležitosti letošního Dne vzniku samostatného československého státu zve vedení města obyvatele Turnova na oslavy státního svátku, které se uskuteční v pondělí 28. října.

* STREET PARTY v ulici 28. října pro dospělé i děti proběhne od 14.30 do 17.00 hodin. Na programu je: Slavnostní otevření ulice po rekonstrukci, vystoupení souboru mažoretek Perliček, exhibice skateboardistů, soutěž pro děti v malování na asfalt, zábavné hry pro děti ve spolupráci s Boudou, pohádka Divadla Kubrt z Prahy… Občerstvení, balónky. Program je především poděkováním obyvatelům ulice 28. října a celého regionu za snášení útrap, které jim přinesly stavební práce.

* PIETNÍ VZPOMÍNKA u pomníku padlých ve Skálově ulici (17.15 – 17.45 hodin).

* SLAVNOSTNÍ VEČER v městském divadle (18.00 – 20.00 hodin): Projevy představitelů města, CLAUDE BOLLING – suita pro flétnu, piano, kontrabas a bicí v podání Bohuslava Lédla, Jiřího Votrubce, Ivana Hájka a Roberta Tomáše, udělení čestného občanství, občerstvení ve formě koktejlu, představení Divadla Kubrt z Prahy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.