Auta příspěvkových organizací budou sledována

0

Všechna vozidla v majetku příspěvkových organizací Libereckého kraje budou dovybavena systémem pro sledování aut. Před necelými dvěma lety byl tzv. Car Control nainstalován ve vozidlech krajského úřadu a čtyřiadvaceti krajských organizací. Nyní bude toto zařízení povinným vybavením, a to u vozidel, kde stáří není vyšší než deset let nebo se jedná o funkční pracovní stroje. Další nasazení se týká 137 služebních vozidel, které vlastní celkem 52 příspěvkových organizací Libereckého kraje.
Veřejná zakázka byla vysoutěžena v roce 2015 celkovým nákladem na 1.450.000 Kč. Podle náměstka hejtmana Marka Pietera však celá částka vyčerpána nebude. „Ceny za zařízení na sledování jsou různé, záleží na typu motorového vozidla. Měsíční poplatek za službu pro jedno vozidlo činí 150 Kč bez DPH, cena služby sledování vozidla za období 48 měsíců včetně nákladů na pořízení jednotky a instalace do vozidla činí celkem 8.140 Kč (169,58 Kč/měsíc),“ komentuje náměstek. Tato služba včetně zařízení zpřehlední využívání vozidel, zefektivní kontrolu a zjednoduší veškerou evidenci jejich provozu.
Liberecký kraj má celkem 85 příspěvkových organizací, ne všechny využívají služební vozidla. Systém Car Control bude mít po doplnění 76 organizací. (Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.