21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově v roce 2020 neproběhne

0

S ohledem na vzniklou situaci způsobenou šířením nemoci covid-19 nejen v ČR jsme se rozhodli, že letos 21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka pořádat nebudeme. Původní květnový termín (26. května 2020) by ještě spadal pod omezující nařízení vlády. Dále jsme uvažovali nad termíny v září či ještě v srpnu, ovšem i tam se těžko hledá vhodný termín. Navíc mítink má mezinárodní charakter, zřejmě by zahraniční závodníci nemohli do ČR přicestovat. Uvažovali jsme také o snížení úrovně mítinku, ale neradi bychom k tomuto kroku přistupovali.
Nakonec jsme se rozhodli akci letos nepožádat i s přihlédnutím k tomu, že nás nejvíce finančně podporují samosprávy – Liberecký kraj a město Turnov, které v současné době ze svých rozpočtů musejí pokrývat zdravotnictví, sociální služby a osoby či jednotky, které jsou v tzv. v první linii.
Budeme jedině rádi, pokud nám všichni donátoři zachovají přízeň a podpoří nás v roce 2021, kdy bychom rádi 21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka uspořádali, snad za příznivější celosvětové situace.
Zároveň jsme nabídli Českému atletickému svazu, že bychom mohli uspořádat oficiální závody nejspíše s méně disciplínami, které by pomohli českým atletům s nominací na mistrovství Evropy. Předpokládáme zde ovšem termínovou koordinaci svazu.
Jana Svobodová, AC Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.