30 LET LEGENDÁRNÍHO HUDEBNÍHO KLUBU (SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY)

0

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Ten nejvyšší v českých zemích se nachází v Ohrazenicích. Pokud se v okolí Turnova řekne slovo „pyrám“, každý si ihned vybaví sloup uprostřed křižovatky v této obci.

V roce 1992 toto slovo dostalo ale další rozměr. Z hostince, který v dávné minulosti sloužil jako zájezdní hostinec, kde byly pokoje pro hosty a stáje pro koňská spřežení, vznikl kulturní stánek. Aleš Vinš tehdejší hostinec proměnil v Music club Pyrám. Ten se brzo stal pojmem, a to nejenom na Turnovsku.
Na pravidelné páteční diskotéky a sobotní koncerty se do Ohrazenic sjížděli lidé z Liberce, Jablonce, Semil, Jilemnice, ale i ze vzdálenějších obcí. Klub se stal natolik vyhlášeným, že pro kapely, které dnes vyprodávají velké haly a přitahují návštěvníky na největší hudební festivaly, bylo prestižní záležitostí zahrát si na Pyrámu. A tak svoji historii zde začali psát například Chinaski, tenkrát ještě jako Starý hadry, nebo pardubická Vypsaná Fixa. Mezi časté hosty patřily kapely Visací zámek, Psí vojáci, Garáž, Tři sestry, Katapult, BSP, Žlutý pes, Lenka Dusilová s kapelou Sluníčko, Petr Novák a mnoho dalších. Jako předkapely si zahrály místní hudební skupiny.
A právě s jednou z nich, která dodnes vystupuje, skupinou Adaptace, si zavzpomínáme na tuto báječnou dobu 19. listopadu v sokolovně v Příšovicích. Ještě před tím však přijede potěšit všechny pamětníky, ale i ty, kteří ještě ani nebyli na světě, punková legenda, která letos slaví 40 let – kapela Visací zámek. Společně s ní vystoupí skupina Znouzectnost. Koncert se koná v pátek 11. listopadu v KD Pěnčín od 20.00 hod. Dorazte v hojném počtu, nebudete litovat!
A protože Music club Pyrám, to byly i páteční diskotéky, připravují pro vás pořadatelé i vzpomínkovou diskotéku.

SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY
Soutěžní otázka: Jaké je jméno zakladatele Music clubu Pyrám? Svoji odpověď doručte e-mailem na adresu: info@turnovskovakci.cz, poštou nebo osobně na adresu redakce: TURNOVSKO V AKCI, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, do středy 9. listopadu do 16.00 hodin (podmínkou je kromě odpovědi uvést i jméno, telefonní číslo a obec či město, odkud jste). Heslo do e-mailu či na obálku je „Music club Pyrám“.
Tři vylosovaní čtenáři získají vždy po dvou vstupenkách na oba koncerty.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.