TURNOVSKÝ 28. ŘÍJEN 2022

0

Oslavy 750. výročí města jsou ve finále. V pátek 28. října proběhla oslava státního svátku – vzniku naší samostatnosti. Hodinu po poledni byl vestibul radnice plný především rodičů a prarodičů, kteří přišli podpořit své potomky z pěveckých sborů Turnováček a Carmina. Většina příchozích následně využila možnosti dne otevřených dveří radnice. Zájemci se mohli podívat do kanceláří, zhlédnout video o letošních oslavách, připravena byla spousta upomínkových předmětů, rodiny s dětmi využily možnosti speciálního fotokoutku (viz titulní snímek).

V rámci odpoledne potom proběhlo vyhodnocení fotografické soutěže na téma Turnov s předáním ocenění vybraným autorům. V obřadní síni radnice se také uskutečnilo předání výročních medailí k 750. výročí města za aktivity souvisejícími s tímto výročím. Od 17.00 hodin došlo i na tradiční akci, a to pietní setkání u pomníku ve Skálově ulici, kde místostarostka Petra Houšková zastoupila nemocného starostu Tomáše Hockeho. Ve svém proslovu vzpomněla všech, kteří se zasloužili o naši svobodu a demokracii a zmínila, že před námi bude již brzo další důležitá volba, a sice prezidenta republiky.

V 18.00 hodin byl zahájen slavnostní večer v sále KC Střelnice, který uváděl známý moderátor Václav Žmolík. Večer je každoročně spojen s udílením cen města. Nejvyšší pocty se dostalo Evě Kordové, která je velká osobnost Turnova, která je známá především jako knihovnice a propagátorka stavby nové knihovny, tak i jako dlouholetá zastupitelka a radní města (na snímku).
Cenu obce získal spolek Turnov pomáhá, který se zaměřuje na konkrétní pomoc válkou zbídačelé Ukrajině.
Medaile starosty obdrželi: Slavomír Říman (in memoriam), Hana Hajnová, Svitlana Dorchynets a Klub lyžařů Turnov.
Závěr dne oslav patřil videomappingu z historie Turnova, který byl po 21. hodině promítán na průčelí spořitelny na náměstí. Na program se přišlo podívat kolem 600 lidí, po dobu promítání bylo náměstí uzavřeno pro dopravu.

K tématu se ještě vrátíme.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.