ŠKOLNÍ ROK JE POMALU U KONCE, ROZDÁVAJÍ SE MATURITNÍ VYSVĚDČENÍ

0

Zaplněná aula turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy ve Zborovské ulici. Svátečně oblečení rodiče a další rodinní příslušníci a přátelé maturantů. Ti jsou nastoupení ke slavnostnímu předávání maturitních vysvědčení. Poděkování učitelům, rodičům, poděkování městu za prožité čtyři roky středoškolského studia, na které se nezapomíná. „Na naší škole letos maturovalo celkem 92 studentů, z toho jich uspělo 53, tři studenti odmaturovali s vyznamenáním,“ rekapituluje ředitelka školy Eva Antošová.

Jak doplnila, asi 40 % studentů je z regionu Turnovska, pro příští školní rok jich škola zaznamenala o něco víc, což znamená, že rodiče již vnímají situaci ve škole jako stabilizovanou pro výběr dalšího vzdělávání svých dětí. Po studentech z domácího regionu převažují ti z Liberecka, Jablonecka a Mnichovohradišťska.

Aula „hotelovky“ ve Zborovské ulici při předávání maturitních vysvědčení

Současně s maturitami probíhalo také přijímací řízení do prvních ročníků. Jaký je zájem o jednotlivé obory? „Zájem je především o obory cestovní ruch a obchodní akademie, kde máme naplněné třídy po třiceti studentech v prvním ročníku a stejně tak je zájem o obor hotelnictví, který v září začne studovat 26 žáků. Také ve druhé budově školy v Alešově ulici můžeme být spokojeni, na učební obor nástrojař nastoupí 28 žáků, naplněný je také další obor jemný mechanik – optik. Na obor strojírenství nastoupí do prvního ročníku 23 žáků, neotevřeme pouze obor prodavač,“ hodnotí ředitelka Antošová.

Při budově školy v Alešově ulici také vyrůstá centrum odborného vzdělávání, které bude sloužit především zájemcům o strojírenské obory a bude jedním z mála špičkově vybavených pracovišť v Libereckém kraji. Centrum je aktuálně ve fázi hrubé stavby. Kompletně hotovo tady má být na začátku letošního prosince, cena včetně vybavení je zhruba 50 mil. Kč.

Ředitelka Eva Antošová končí v těchto dnech druhý školní rok ve funkci. Jak vnímá situaci ve škole? „Jako stabilizovanou. Zrovna v tomto období školního roku si každý sáhne na samé dno sil, všichni pedagogové se plně věnují přijímacímu řízení, maturitním zkouškám, závěrečným zkouškám. Je to velmi hektické období a všem bych ráda poděkovala za práci v tomto školním roce. Myslím, že atmosféra ve škole je většinou velmi příjemná, alespoň já to tak cítím,“ uzavřela ředitelka školy.

Do předávání maturitních vysvědčení se aktivně zapojil také nedávno vzniklý Spolek absolventů a přátel školy. Jeho zástupci, Lukáš Bělohradský a Radek Drašnar, nejlépe hodnoceným studentům maturitních ročníků předali z výtěžku z prvního Plesu absolventů vždy po sadě profesionálních psacích potřeb, což se jim v dalším studiu a životě jistě hodí.

Ředitelka školy E. Antošová a L. Bělohradský ze Spolku absolventů a přátel školy a dvě nejúspěšnější maturantky

Aktuální stav na stavbě centra odborného vzdělávání v Alešově ulici

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.