MIMOŘÁDNÉ ÚSPĚCHY MLADÝCH TURNOVSKÝCH MUZIKANTŮ A DIVADELNÍKŮ

0

Turnovská ZUŠ bude reprezentovat město na několika národních přehlídkách v míře, která není úplně běžná. Pro zdejší soubory a jednotlivce je to velmi úspěšná sezona. Z krajských soutěží byli nominováni na národní přehlídku v Litvínově Turnovský Big band pod vedením Václava Sajbta a Dechový orchestr učitele Jiřího Richtera na národní soutěž v Letovicích. Ve hře na violu postoupila Veronika Lédlová do národní soutěže ve hře na smyčcové nástroje, která letos proběhne v Liberci. Dramatický obor bude Turnov reprezentovat dokonce na dvou národních přehlídkách!

Soubor „Kámoš drámoš“ pod vedením Aleny Tomášové letos nastudoval autorskou hru o starostech a láskách v pubertě s názvem „Naďa a Bert“. Inscenace byla na krajské přehlídce v Liberci oceněna odbornou porotou a dostala přímou nominaci na národní přehlídku Dětské scény do Svitav!

„Torzo na druhou“ je soubor středoškoláků, který pracuje s Romanou Zemenovou. Na soutěžní přehlídce v Novém Strašecí uspěl se svou autorskou hrou Z@visláci, která se věnuje problematice sociálních sítí. Soubor získal cenu odborné poroty za režii tohoto představení a také přímou nominaci na národní přehlídku Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.

Roze, gabadur@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.