ZELENÝ PÁS NA HRUŠTICI STÁLE PLATÍ

0

V bytové zóně na Hruštici je ještě prostor pro zhruba 150 rodinných domů. V nedaleké budoucnosti tu bude jedna velká nová čtvrť sahající od kruhové křižovatky na Hruštici až po nový penzion na Šetřilovsku. A aby to nebylo jen o jednom domu na druhém, je tu také pás veřejné zeleně, místo, kde si budou moci třeba maminky s kočárky posedět pod vzrostlými stromy či děti si zahrát společně na hřišti.

„Oceňuji rozhodnutí turnovských zastupitelů před zhruba pětadvaceti lety, že na Hruštici zelený koridor vytyčili a že ho město stále drží. Nebylo to a není samozřejmě jednoduché, vlastníci mají logicky jinou představu o ceně a využití svých pozemků, snažíme se ale vždy o nějakou dohodu, byť je to někdy hodně složité,“ komentuje situaci ve vznikající čtvrti Turnova starosta Tomáš Hocke. Ten by rád v budoucnu propojil území od kruhové křižovatky na Hruštici již připraveným odbočovacím ramenem až do pokračování Zborovské ulice, čímž by vznikla druhá páteřní komunikace celé bytové zóny, volně navazující na spodní Zelenou cestu. Rád by také, aby v některých domech vznikly i nějaké drobné služby, třeba ordinace soukromých lékařů a podobně. To vše doplněno veřejným prostorem, kde se budou moci budoucí obyvatelé scházet. „Vizi dokončení sadů na Hruštici zatím nemáme, chceme také něco přenést na další generace, nyní je prioritní daný prostor osázet ovocnými a okrasnými stromy s volnou zelenou plochou. Máme projekt budoucího uspořádání, měly by tu vzniknout cestičky, malý běžecký okruh a hřiště,“ uzavřel starosta.

V sobotu 5. listopadu dopoledne se tu na výzvu města sešla asi třicítka lidí, kteří společně v prostoru nad kruhovou křižovatkou na Hruštici vysázeli 35 ovocných stromů – 29 hrušní a šest jabloní. Akce navazovala na první etapu výsadby městských sadů na Hruštici, která se uskutečnila před dvěma roky.

Snímky z Hruštice 5. listopadu dopoledne

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.