Z KOBYL DO POLSKA A SETKÁNÍ HAVLOVIC NA CHODSKU

0

Obec Kobyly na samé výspě Turnovska navázala v roce 2003 partnerství se slovenskou obcí stejného názvu – Kobyly v okrese Bardějov – a později bylo partnerství rozšířeno ještě o Kobyly v Polsku, které jsou součástí Stolna v okrese Chelmno. Na počátku května se zástupci naší obce vydali do stejnojmenné polské obce. Z Čech jelo sedm lidí v čele se starostou Kobyl Jaroslavem Červou.

Pořadatelé setkání připravili bohatý program, společně se slovenskými a polskými přáteli jsme navštívili města Chelmno, Toruň, starobylý Gdaňsk a prohlédli si i zdejší známý přístav. Uskutečnila se také soutěž ve střelbě z malorážky, kterou jsme vyhráli, zúčastnili jsme se oslav dne hasičů. Ani deštivé počasí letošního jara nemohlo narušit nádherné dojmy z celé akce. Při loučení všichni účastníci vyjádřili přání pokračovat v této tradici dalšími setkáními v příštích letech.

n201006071141_oso_053_010_havloviceJednou se sedmi částí Kobyl jsou i Havlovice. V České republice najdete Havlovice čtvery (v okresech Domažlice, Chrudim, Liberec a Trutnov). První setkání „Havlovic“ se konalo v roce 2008 v Havlovicích u Trutnova. Tehdy bylo domluveno, že další setkání obyvatel obcí tohoto jména se uskuteční na Chodsku. Dva roky uplynuly jako voda a v sobotu 22. května se v Havlovicích u Domažlic konalo historicky druhé setkání Havlovic. Průvodkyní nám byla dívka v chodském kroji Martina Hánová společně s havlovickým vodníkem Jaroslavem Dufkem. Účastníky setkání přivítal i starosta Domažlic. Všichni Havlováci společně navštívili rozhlednu na Čerchově, zasoutěžili si v kuželkách, večer se bavili a tančili. Za dva roky se setkání uskuteční u nás…

 

Autoři textu a fotografií:

Jaroslav Červa, starosta obce

Hana Seiwaldová, účetní obecního úřadu

www.kobyly.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.