ZBYTEČNÉ OBAVY: V NEDĚLI BUDE SLAVNOSTNĚ ROZSVÍCEN VÁNOČNÍ STROM

0

V posledních dnech se množí dotazy, zda z bezpečnostních důvodů proběhne rozsvícení vánočního stromu na turnovském náměstí, nebo jestli bude zrušeno. „Občané se nemusí ničeho bát a na akci jsou srdečně zváni! Bezpečnostní opatření budou standardní jako při každé významné společenské události ve městě. Městská policie vyšle do ulic své strážníky a bude nad průběhem akce dohlížet a odklánět dopravu. Náměstí bude stejně jako vloni při vlastní akci pro dopravu uzavřeno,“ uvádí Klára Preislerová, mluvčí města Turnova. A aby byla adventní atmosféra ještě příjemnější, městská sportovní na náměstí naveze ze zimního stadionu umělý sníh, takže se děti budou moci sklouznout.

Rozsvícení vánočního stromu v Turnově na náměstí Českého ráje proběhne v neděli 29. listopadu. Program začíná v 16.30 hodin, provázet jím bude Eva Kordová. Vystoupí dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Žáci se představí coby adventní postavy a budou dětem rozdávat drobnou nadílku. Těšit se také můžete na skřítka Turnováčka. Představí se i žesťový soubor ZUŠ a pěvecký soubor Karmínek.

V souvislosti s vyhrocenou mezinárodní bezpečnostní situací tisková mluvčí města také zmiňuje „běžence“ ubytované v turnovském hotelu poblíž bývalých kasáren. „Ve skutečnosti zde byli ubytováni obchodní partneři jedné turnovské firmy z Egypta, kteří sem jezdí několikrát ročně. Už odjeli domů. Není proto důvod k žádným obavám a šíření zbytečně matoucích informací,“ dodala Klára Preislerová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.