ZBYTEČNÉ OBAVY: V NEDĚLI BUDE SLAVNOSTNĚ ROZSVÍCEN VÁNOČNÍ STROM

0

V posledních dnech se množí dotazy, zda z bezpečnostních důvodů proběhne rozsvícení vánočního stromu na turnovském náměstí, nebo jestli bude zrušeno. „Občané se nemusí ničeho bát a na akci jsou srdečně zváni! Bezpečnostní opatření budou standardní jako při každé významné společenské události ve městě. Městská policie vyšle do ulic své strážníky a bude nad průběhem akce dohlížet a odklánět dopravu. Náměstí bude stejně jako vloni při vlastní akci pro dopravu uzavřeno,“ uvádí Klára Preislerová, mluvčí města Turnova. A aby byla adventní atmosféra ještě příjemnější, městská sportovní na náměstí naveze ze zimního stadionu umělý sníh, takže se děti budou moci sklouznout.

Rozsvícení vánočního stromu v Turnově na náměstí Českého ráje proběhne v neděli 29. listopadu. Program začíná v 16.30 hodin, provázet jím bude Eva Kordová. Vystoupí dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Žáci se představí coby adventní postavy a budou dětem rozdávat drobnou nadílku. Těšit se také můžete na skřítka Turnováčka. Představí se i žesťový soubor ZUŠ a pěvecký soubor Karmínek.

V souvislosti s vyhrocenou mezinárodní bezpečnostní situací tisková mluvčí města také zmiňuje „běžence“ ubytované v turnovském hotelu poblíž bývalých kasáren. „Ve skutečnosti zde byli ubytováni obchodní partneři jedné turnovské firmy z Egypta, kteří sem jezdí několikrát ročně. Už odjeli domů. Není proto důvod k žádným obavám a šíření zbytečně matoucích informací,“ dodala Klára Preislerová.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.