PROGRAM KINA A VÝSTAVY

0

Prázdniny na Turnovsku znamenají také provoz unikátního letního kina, které hned tak jinde nenajdete. Letos sem na léto byla převezena digitální technologie ze Střelnice, tak si budete moci filmy vychutnat v té nejlepší kvalitě. Kromě kina jsou tu také výstavy. Když bude pršet, nebo naopak v případě tropických veder, se jistě vyplatí podívat se do Muzea Českého ráje, do Galerie Granát na náměstí, případně se vydat na kole z Turnova podél Jizery po nové cyklostezce až na Malou Skálu a navštívit Boučkův statek se stálou výstavou fenomenálního malíře Josefa Jíry.

LETNÍ KINO VE SKÁLOVĚ ULICI

* Úterý 2. a středa 3. července od 21.30 hodin: MARTIN A VENUŠE. Nová česká komedie s M. Taclíkem a T. Hanákem. Vstupné 80 Kč.
* Čtvrtek 4. a pátek 5. července od 21.30 hodin: RYCHLE A ZBĚSILE 6. Slavná série se vrací ve své nejlepší formě! Akční film USA s titulky, vstupné 100 Kč.
* Sobota 6. a neděle 7. července od 21.30 hodin: UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY. Příšerky s. r. o. když se teprve učily strašit! Animovaný film USA (dabing), vstupné 120 Kč, 100 Kč děti do 12 let.
* Úterý 9. července od 21.30 hodin: MUŽ Z OCELI. Superman se vrací v temném stylu! Akční film USA s titulky, vstupné 100 Kč.
* Středa 10. července od 21.30 hodin: NĚKDO TO RÁD HORKÉ. Filmová klasika na velkém plátně! Romantická komedie USA. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 11. a pátek 12. července od 21.30 hodin: OSAMĚLÝ JEZDEC. Johnny Depp jako indián na Divokém západě v duchu Pirátů z Karibiku. Western USA s titulky, vstupné 130 Kč.
* Sobota 13. a neděle 14. července od 21.30 hodin: JÁ, PADOUCH 2. Napravený padouch Gru se vrací! Animovaný film USA (dabing), vstupné 110 Kč.
* Úterý 16. a středa 17. července od 21.30 hodin: SKYFALL. James Bond v dosud nejlepším filmu! Akční thriller USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Čtvrtek 18. a pátek 19. července od 21.30 hodin: PACIFIC RIM – ÚTOK NA ZEMI. Jedno z nejočekávanějších sci-fi roku! Akční film USA s titulky, vstupné 100 Kč.
* Sobota 20. a neděle 21. července od 21.30 hodin: REVIVAL. Nová česká komedie A. Nellis s B. Polívkou a M. Krobotem! Vstupné 100 Kč.
* Úterý 23. července od 21.30 hodin: PAŘBA NA TŘETÍ. Závěrečné dobrodružství „vlčí smečky” z Las Vegas. Komedie USA s titulky, vstupné 80 Kč.
* Středa 24. července od 21.30 hodin: PÁTRÁNÍ PO SUGAR MANOVI. Neuvěřitelný a přesto pravdivý příběh rockové hvězdy. Britský dokumentární film s titulky. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 25. a pátek 26. července od 21.30 hodin: WOLVERINE. Nejslavnější X-Man bojuje o život v Japonsku! Akční sci-fi USA s titulky, vstupné 110 Kč.
* Sobota 27. a neděle 28. července od 21.30 hodin: UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY. Příšerky s.r.o., když se teprve učily strašit! Animovaný film USA (dabing), vstupné 100 Kč.
* Úterý 30. a středa 31. července od 21.30 hodin: LIBERACE! Životopisný film s M. Douglasem a M. Damonem v hlavních rolích. Životopisný film USA s titulky, vstupné 100 Kč.

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 17.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea www.muzeum-turnov.cz
Výstavy v muzeu:
* GALERIE MUZEA: Chvála píli včel – výstava k výročí 110 let od vzniku turnovského včelařského spolku. Výstava potrvá do 29. září.
* VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro), výstavy: To není šperk! – šperky studentů z celé Evropy a Kameny mého srdce – glyptika Evy Víškové (do 5. září).
* KLENOTNICE: Český granát na světových výstavách. Šedesát let již v Turnově působí Družstvo umělecké výroby Granát a za tu dobu se podobně jako zdejší šperkařská škola stalo významným fenoménem turnovského a vůbec českého zlatnictví. Výstava potrvá do 14. července.
* KAMENÁŘSKÝ DŮM: 6. a 7. července, 9. až 11. července a na Dlaskově od 16. července až 8. srpna: Workshop bižuterie z vinutých perlí a předvádění broušení drahých kamenů.

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA v informačním centru na náměstí: Výstava fotografií z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Výstava potrvá do 30. září.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den. Výstava k 60. výročí družstva Granát, spojená s výstavou šperků z kolekce 2012-13.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA, Jeronýmova ul. 517, www.knihovna.turnov.cz
Výstavy :
* Panta rei – Drahomíra Jandová.
* Strom v našem životě – Galerie Na schodech.
* Jaroslav Vrchlický – život a dílo. Výstava z materiálů Ústavu pro českou literaturu  k 160. výročí narození autora.
Výstavy jsou přístupné ve výpůjční době knihovny.

* HRAD VALDŠTEJN
* MALÍŘI NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ –POCTA JIŘÍMU TRNKOVI. Výtvarné práce dětí turnovských základních škol a ZUŠ Turnov,  které vytvořily na počest malíře Jiřího Trnky k 100.výročí narození. Výstava potrvá do 15. září.

MALÁ SKÁLA
* GALERIE V BOUČKOVĚ STATKU: Výstava obrazů Ivana Ouhela. Otevřeno je denně kromě pondělí v době od 10.00 do 17.00 hodin. V podkroví je také stálá výstava z díla malíře Josefa Jíry.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.