VE VOLEJBALOVÉ KVALIFIKACI O SOBĚ DALA MALÁ SKÁLA OPRAVDU VĚDĚT

0

Ziskem letošního titulu přeborníka Libereckého kraje ve volejbale mužů se družstvo Sokola Malá Skála o víkendu zúčastnilo kvalifikace o postup do II. NL pro ročník 2011/2012. Ta se odehrávala ve dnech 15. – 17. dubna ve staré hale TJ Benátky nad Jizerou pod pořadatelstvím družstva VK Prasyl Mladá Boleslav. Na tento kvalifikační turnaj se sjelo pět družstev, přeborníků krajů Královéhradeckého – TJ Dvůr Králové, Pardubického – Sokol Kerhartice, Libereckého – Sokol Malá Skála a Prahy – VSK Přírodní vědy UK Praha. Pátým účastníkem bylo družstvo Prasyl Mladá Boleslav, které do kvalifikace sestoupilo z 9. místa II. ligy skupiny A.

Již v jediném pátečním utkání maloskalské družstvo početnému klanu fanoušků dokázalo, že to s touhou na postup do ligových bojů myslí vážně. Po poměrně zdařilé hře, podpořené zejména velkou bojovností celého družstva, zdolali VSK PVUK Praha 3:1 (10,-22,19,17). Stejně naladěné družstvo nastoupilo i k prvnímu sobotnímu utkání proti družstvu Sokola Kerhartice. Podle pátečního vývoje se dalo usuzovat, že to bude pravděpodobně tento duel, ve kterém se rozhodne o druhém postupujícím (postup pořádající M. Boleslavi snad nikdo nezpochybňoval). Bohužel svůj výkon z pátku se jim nepodařilo zopakovat. Družstvo Kerhartic se poměrně lehce ujalo vedení 2:0 na sety a maloskalští v tuto chvíli působili celkem odevzdaným dojmem. Výrazným zlepšením všech herních činností se jim podařilo ve třetím setu zvítězit a ještě i v dalším setu se pokusit o zlom ve vývoji utkání. Nepodařilo se, a tak odešli poražení 1:3 (-18,-12,21,-19).

Po jednozápasové přestávce na ně čekal nejslabší účastník kvalifikace Dvůr Králové, se kterým si poradili v poměru 3:0 na sety (21,21,22). A tak o konečném pořadí nakonec rozhodla až nedělní utkání. V tom prvním si celkem lehce poradilo družstvo Boleslavi s Dvorem Králové. V následujícím zápase stejně hladce porazily Kerhartice družstvo VSK PVUK Praha 3:0 a o postupujících se rozhodovalo až v posledním utkání mezi Malou Skálou a Mladou Boleslaví. K vidění byl velice pohledný volejbal, Malá Skála vynikala zejména bojovností a urputností, a tak o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto. Štěstí v neštěstí se nakonec přiklonilo k družstvu Malé Skály. Zatímco Boleslavi stačilo k uhájení prvního místa vítězství v jednom setu, Maloskalští potřebovali vyhrát se ztrátou jednoho setu. To se nepovedlo a prohráli hned ten první, následně ještě vyhráli druhý, aby ve třetím opět podlehli. A to znamenalo, že z kvalifikace nakonec postoupí družstva VK Mladá Boleslav a Sokola Kerhartice. Ani tato skutečnost dravce z Malé Skály nezlomila a dál trápili velkého favorita z Mladé Boleslavi, aby si nakonec alespoň odnesli pomyslnou cenu útěchy nejen od svých fanoušků, ale i od svých soupeřů za vítězství v poměru 3:2.

 

Co říci závěrem? Po několikaletém (myslím si, že jich bylo asi pět v nepřetržité řadě za sebou) neúspěšném pokusu turnovských volejbalistů zůstali hráči Malé Skály hned při své premiéře těsně před branou postupu do 2. národní volejbalové ligy. O všem rozhodl jejich vzájemný zápas se Sokolem Kerhartice, který prostě nezvládli. Před sebou tedy mají v příštím roce další možnost. Pokud vyhrají krajský přebor, pojedou na další kvalifikaci, na které se opět budou moci snažit o vysněný postup. V Benátkách rozhodně ostudu neudělali. Ba naopak.

 

Vašek Feštr

vaclav.festr@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.