MĚSTŠTÍ HASIČI A STRÁŽNÍCI MAJÍ K DISPOZICI TERMOKAMERU

0

V pondělí 3. prosince došlo na tiskové konferenci města k předání nové termokamery, která velmi usnadní práci městské poloprofesionální hasičské jednotky. Jak přiblížil velitel jednotky Martin Bartoníček, termokamera přišla na 150 tisíc korun a její nákup byl plně hrazen z rozpočtu města. „Uplatnění najde zejména při rychlém vyhledávání osob při požáru, její pomocí můžeme snáze lokalizovat ohnisko požáru a tím také stanovit příslušnou dávku hasební látky, což ve svém důsledku znamená menší škody na majetku, ke kterým při zásahu hasičů dochází,“ uvedl Bartoníček.

Kamera snese velmi tvrdé zacházení, je odolná pádům, funguje při teplotách až 250 ˚C. Ve své výbavě ji mají profesionální jednotky, jednotky typu té turnovské jen ojediněle. Kamera váží jeden kilogram, umožňuje natáčení až do vzdálenosti 100 m, což z ní dělá velmi užitečného pomocníka.

O něco méně výkonnou termokameru na tiskové konferenci představil i velitel městských strážníků Luboš Trucka. Ta je novou součástí výbavy městské policie. Její cena se pohybuje kolem 70 tisíc korun, díky poskytnuté dotaci za ni město zaplatilo pouze 17 tisíc. „Turnovská městská policie je teprve třetím městem v republice, kde mají termokameru k dispozici. Slibujeme si od ní snazší pátrání po pohřešovaných osobách, umožňuje i noční vidění, což nám velmi usnadní práci například při prohledávání opuštěných objektů, nebo v případech, kde by strážník se svítilnou mohl být zbytečně snadným cílem násilníka,“ přiblížil Trucka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.