TURNOVSKÁ ZLATÁ ULIČKA JE ZASE O KOUSEK DÁL KE SVÉMU VZNIKU

0

Zhruba před dvěma lety přišel jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek s myšlenkou úpravy pasáže pod radnicí na jakousi turnovskou „Zlatou uličku“, kde by zdejší umělci v sezoně předváděli návštěvníkům svůj um. Krámky a dílničky výtvarníků, šperkařů a kamenářů s propojením do zadního traktu domu na náměstí vedle radnice by lákaly návštěvníky i po zbytek roku, v patře by měla být městská výstavní galerie. Turnovské dílo. Smělá myšlenka se nyní opět o kousek posunula ke svému vzniku.

Jak na minulém zasedání turnovského zastupitelstva uvedl starosta Tomáš Hocke, chátrající nevyužitá pasáž pod radnicí ho trápí delší dobu, objekty nezadržitelně dál chátrají, je na ně dokonce vydán demoliční výměr. Díky souhlasu majitelů okolních nemovitostí již může být pasáž průchozí, což ji přímým vchodem z náměstí zatraktivní a současně tento fakt může znamenat, že na stavbu opravdu dojde. Z velké části ale půjde o stavbu nových objektů, protože technický stav těch současných je z velké části dožilý. Nová pasáž by ale respektovala rozvržení a podobu té současné.

Vzhledem k probíhajícím stavbám Alzheimer centra, připravované rekonstrukce ZŠ Mašov a dalším se nedá očekávat zahájení stavby dříve než v roce 2021, nicméně se záměrem souhlasili zastupitelé města a radní rozhodli o vypsání výběrového řízení na zpracovatele projektové dokumentace nové pasáže – Turnovského díla.

Nová podoba pasáže…

…její současný stav

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.