TURNOV ZASE JEDNOU POTRÁPIL ŘIDIČE, CO S TÍM?

0

Pátek 15. března, tři čtvrtě na osm ráno. Turnovskou Hlubokou ulici zablokoval stojící kamion zhruba v úrovni bufetu Granát. Došlo k uvolnění závěsu přívěsu a vzduchotechnika kola zablokovala natolik, že bylo třeba náklad zemědělských strojů vyložit a teprve poté kamion za asistence hasičů a policistů mohl pomalu sjet dolů do Sobotecké ulice a odtud do areálu hasičů Na Lukách. Celé to trvalo až do 10.55 hodin. Naštěstí šlo pouze o dopoledne, co by se v ulicích města dělo v odpolední páteční špičce raději nedomýšlet!

n201303151926_zap_102_2013_nehoda„Hned jak nám byla nehoda nahlášena, stáhl jsem strážníky, kteří měli jít domů po noční a v celkovém počtu osmi jsme se snažili vzniklou situaci okamžitě řešit. Velmi rychle se totiž z obou stran vytvořila dlouhá kolona stojících vozidel. Na jedné straně až k Chutnovce (!!!) a z druhé byl konec kolony na mostě silničního průtahu,“ přiblížil velitel turnovské městské policie Luboš Trucka. Celkem kromě strážníků v mrazivém dopoledni zasahovali na místě ještě čtyři policisté zdejšího oddělení a výjezdový tým hasičů. Ve směru z náměstí dolů byla doprava pouštěna v jednom směru, z druhé strany odkláněna do Tázlerovy a Vejrichovy ulice a potom ulicí A. Dvořáka a Markovou na náměstí. Kamiony byly odkláněny u centra Magic na Výšinku. Dá se konstatovat, že policisté situaci zvládli, Turnov byl díky tomuto opatření celkem průjezdný.

„Vše jsme se snažili zdokumentovat, v případě, že nemáme k dispozici ani ulici 28. října, která je v rekonstrukci, je každá taková nehoda na jediném průjezdu městem katastrofální. Záznam bych chtěl vzít a ukázat na Libereckém kraji. Turnov urychleně potřebuje řešit odklon dopravy, město dlouhodobě požaduje obchvat z Valdštejnska do Bělé. Stále otevřený je záměr odlehčovací komunikace od autobusového nádraží do Žižkovy ulice. Alternativu centru města mít musíme,“ shrnul místostarosta Jaromír Pekař.

n201303151926_zap_103_2013_nehoda

n201303151926_zap_104_2013_nehoda

n201303151926_zap_105_2013_nehoda

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.