NEJLEPŠÍM MĚSTEM PRO PODNIKÁNÍ V KRAJI JE JABLONEC, TURNOV JE DRUHÝ

0

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, vyhlásil města s nejlepšími podmínkami pro podnikatele Libereckého kraje. Náměstek hejtmana LK Vít Příkaský blahopřál na vyhlášení v Hotelu Zlatý Lev v Liberci zástupcům deseti hodnocených měst, z nichž nejlépe se umístil Jablonec nad Nisou. Druhou příčku obsadil Turnov, na třetím místě skončil Liberec.

Jablonec nad Nisou první příčku obsadil zejména díky nejlepším výsledkům v oblasti kvality lokality a pracovního trhu. Turnov spadl z loňského prvního místa na letošní druhou příčku. Získal ale dílčí prvenství, a to v oblasti přístupu veřejné správy. Uspěl také v oblasti hodnotící podnikatelské prostředí. Třetí příčka v Libereckém kraji náleží Liberci. Město, které v loňském ročníku skončilo čtvrté, letos zabodovalo v oblasti podnikatelského prostředí, v rámci níž se stalo jedničkou v kraji, a v oblasti kvality lokality.

Partner výzkumu Eurovia CS také ocenil město s nadprůměrnými výsledky v některé z dílčích kategorií. „Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy udělujeme Turnovu za zodpovědně nastavený rozpočet města, z hlediska podnikatelů dobrý městský web, vysokou úspěšnost v získávání evropských dotací a vynikající výsledky v testu elektronické komunikace,“ informoval Pavel Jiroušek, ředitel závodu Liberec Stavební skupiny Eurovia CS.

Vyhlášení celorepublikového žebříčku 227 obcí výzkumu Město pro byznys proběhne 24. listopadu v Praze. Loni se nejlepším městem pro podnikání stal Písek, na druhém místě skončila Nová Paka a třetí příčku obsadil Prostějov. Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, jehož cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, partnerem je společnost Eurovia CS. Odborným garantem je Hospodářská komora, data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank.

 
Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.