MACKIE MESSER KLEZMER BAND MÁ ZA SEBOU FILMOVOU ZKUŠENOST

0

Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band, hrající židovskou muziku, po loňských úspěšných koncertech v Třebíči, Šale (Slovensko), Hořicích a v dalších místech pilně zkouší nový repertoár s novou houslistkou Lenkou Novou saxofonistkou Katkou Vlastovou. První víkend v dubnu jede kapela zkoušet s tanečníky z třebíčské divadelně-taneční skupiny Ampulky nový program  tzv. KolenoWrt, který bude mít premiéru na turnovských Staročeských trzích 28. května. Součástí soustředění v Třebíči bude i koncert ve zdejším divadle Ampulka. Spojení židovské hudby s židovskými tanci bude parádní podívaná, všichni se těší na turnovské publikum o Staročeských trzích.

A že se hudba turnovského Mackie Messer Klezmer Bandu líbí, dokazuje i skutečnost, že si jí vybrali filmaři pro propagační video o kompletně dochované židovské čtvrti v Třebíči, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Na video se můžete podívat zde: www.czechjewishexperience.com.

V letošním roce kromě koncertů v Turnově a Třebíči je kapela pozvaná také mj. na festival do Mikulova, do synagogy v Kolíně, na židovskou svatbu v Praze ad. Přehled koncertů najdete zde:
www.mackiemesserklezmerband.cz, www.bandzone.cz/mackiemesserklezmerband.

Veronika Mireková a Jarda Kotek
veronika.mir@post.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.