VELETRH TOURTEC 2014 PŘEKONAL OČEKÁVÁNÍ VYSTAVOVATELŮ

0

Letošní 15. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu „Tourtec 2014“, který proběhl ve dnech 9. – 10. května v polské Jelení Hoře, byl úspěšný. Zaznamenán byl nejen nebývalý zájem návštěvníků z Polské republiky, ale i z Čech a Německa. Účast města Turnova na veletrhu byla jednou z aktivit projektu „Dvě města, dva drahé kameny – společně se prezentujeme a poznáváme“, které Turnov realizuje s polským městem Lwowek Slaski. Vždyť obě města mají společnou kamenářskou a šperkařskou tradici i současnost. S tímto tématem se mohli návštěvníci seznámit nejen v rámci realizované výstavy, která byla součástí stánku, ale i prostřednictvím propagačních materiálů – turistického magazínu a nového letáku Geopark Český ráj.

Veletrh probíhal v Jelení Hoře na hlavním náměstí před radnicí. Kromě prezentace vystavovatelů byl po oba dny na pódiu připraven bohatý kulturní program, který na tuto akci přivedl další návštěvníky. Za Turnov, region Český ráj ale i Liberecký kraj byl největší zájem o turistické mapy a cyklomapy, tipy na výlety pěšky i na kole, programy pro děti, hrady a zámky, skalní města. Vyhledáváno bylo i téma kamenářství a sklářství. Někteří návštěvníci veletrhu již v minulosti navštívili akci Kámen a šperk v Turnově a rádi by se jí zúčastnili i v letošním roce. „Potěšil mě velký zájem návštěvníků veletrhu, jejich konkrétní dotazy i propojení měst Turnov a Lwowek Slaski přes kamenářskou a šperkařskou tradici pořádáním podobné akce – Kámen a šperk a Lwowecké achátové léto, které se dostávají do povědomí lidí,“ dodala k veletrhu Eliška Gruberová, která se veletrhu v Jelení Hoře osobně účastnila. „Mnoho polských návštěvníků se do Českého ráje vrací opakovaně a tento region jim má stále co nového nabídnout.“

n201406032054_zap_176_2014_polskoDalší aktivitou projektu „Dvě města, dva drahé kameny – společně se prezentujeme a poznáváme“ bylo setkání představitelů měst Turnov a Lwówek Sląski v čele se starosty obou měst, ke kterému došlo v Turnově 28. dubna. V rámci setkání zástupci obou měst zhodnotili dosavadní spolupráci a jednali o možnostech budoucí spolupráce na společné téma, které obě města spojuje, a to jsou drahé kameny. Zástupci měst kromě společného jednání a prezentace navštívili i Galerii Granát, Muzeum Českého ráje a Synagogu Turnov. Se zástupci tohoto polského města se můžete setkat na Městských slavnostech Kámen a šperk v Turnově 5. července, kde představí tradiční polské acháty.
Zpracovala: Ing. Eliška Gruberová, TPCR, p. o.

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů, Cíl 3, OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“.

201406032055_zap_178_2014_polsko

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.