PODZIMNÍ VÝSTAVY A KINO

0

V turnovském muzeu byly na začátku září otevřeny dvě výstavy. Jedna vás provede historickým městem na základě srovnávacích fotografií, druhá výstava čtyř zdejších fotografů mapuje proměnu Turnova za posledních 30 let. Pokračují výstavy v knihovně, v Galerii Safír či v nádražní hale nebo KC Střelnice.

KINO SFÉRA VE STŘELNICI
Kino Sféra ve Střelnici patří mezi premiérová kina, program se koncipuje aktuálně vždy na dva týdny dopředu. Více ZDE: https://www.kcturnov.cz/kino

MUZEUM ČESKÉHO RÁJE V TURNOVĚ, Skálova 71, tel. 481 322 106, www.muzeum-turnov.cz. Otevírací doba muzea je denně kromě pondělí v době 9.00–17.00 hod.
Probíhající výstavy:
* TURNOV – MĚSTO DRAHÝCH KAMENŮ. Tradice trvající již 7 000 let. Výstavní sál muzea do 30. října.
* PROMĚNY TURNOVA NA NOVÝCH VÝSTAVÁCH K VÝROČÍ MĚSTA. Svět se mění neustále, v Turnově to není jinak. Výstava Proměny „moderního“ města, staré pryč a nové sem přináší pohled na proměny města v posledních třiceti letech. Nabídne návštěvníkům pohled na proměny Turnova na fotografiích míst, na která si právě díky této výstavě možná ještě většina z nás velmi dobře vzpomene, i když už je ve městě nenajdeme.
Při svých každodenních cestách městem řadě místních zevšedněly památky, které je v Turnově obklopují, proto se turnovské muzeum rozhodlo připomenout a blíže představit kulturní pamětihodnosti na území města zapsané na Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Přiblíží také další objekty, které by na seznam v budoucnu rozhodně mohly patřit.
Výstavu Kamenná paměť města – kulturní památky Turnova a výstavu Proměny „moderního“ města můžete navštívit do 30. října.
* 26. MEZINÁRODNÍ SYMPOZIUM SOUČASNÉHO ŠPERKU. Zahájení výstavy účastníků sympozia proběhne 5. října od 17.00 hodin.
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: nová expozice „Na statku od jara do zimy – Tradiční zemědělství a agrární obyčeje v Pojizeří“.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova 517, Turnov, tel. 481 321 470, e-mail: info@knihovna.turnov.cz, www.knihovna.turnov.cz.
Výstavy v knihovně:
* S KOMENSKÝM DO KOMIKSU. Mimořádná výstava provede originálním způsobem všechny návštěvníky celým životem Jana Amose Komenského.
* S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA: ILUSTRACE DĚTÍ I MATEŘSKÝCH ŠKOL. Na motivy setkání s knížkou Chvilka pro pohádku spisovatelky Ivony Březinové děti malují průběžně obrázky ze známých pohádek.
* DĚTI TURNOVU. Výtvarné práce žáků základních škol a gymnázia.

FOTOKLUB SAFÍR. Výstava fotografií v nádražní hale: Okamžik přírody autorů Daniely Drncové a Vítězslava Lipše (potrvá do 1. listopadu). KC Střelnice: 42. ročník národní soutěže amatérské fotografie (do 23. září).

GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje 4, Turnov, tel. 481 325 989, 737 206 691
Otevřeno pondělí až pátek od 9.00 (v pondělí od 10.00 hodin) do 17.00 hodin, s polední pauzou 12.30-13.00. v Sobotu otevřeno 9.00-12.00 hodin. Přijďte se podívat na celoroční výstavu granátových šperků. Ukázky broušení českého granátu a zlatnických profesí vysazování a zasazování českého granátu.

SYNAGOGA TURNOV v Krajířově ulici, www.synagoga-turnov.cz, info@turnov.cz, tel. 484 803 041-2. Otevřeno denně kromě pondělí v době 9.00–17.00 hodin. Do 30. září výstava: DRUHÝ ŽIVOT ČESKÝCH SVITKŮ. Výstava o svitcích Tóry z českých synagog, o jejich poválečných osudech a místech, kam doputovaly.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.